Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 51405 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус
« Отговор #135 -: Март 19, 2020, 09:22:23 am »
Кои хора са най-уязвими според вас? Родените на цикъл Марс/Плутон, или Марс/Сатурн, или Сатурн/Плутон и Светила в кардинални знаци?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #136 -: Март 19, 2020, 10:02:22 am »
Значи, да ида до църквата да си ударя едно канче светена вода  ;D http://medianews.bg/bg/a/svetenata-voda-chista-nauka-i-nikakva-magiya Светената е сребърна вода , като беше  малък, племеникът ми  нападна еkзорсистките ми  ;D запаси светена вода -ей предозира се туй дете Овен-пощръкля  :D Изразът" синя кръв" и да не си" роден със сребърна лъжица" идват от миналото, когато царските фамилии са били редовно предозирани със сребърна вода и понякога придобивали синкав тен  ;D   Мисля с бледо лилаво червило и коса в електрик зелено ще е доста фешън .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус
« Отговор #137 -: Март 19, 2020, 10:37:47 am »
Слушайте повече песните на Лили Иванова,  за да се предпазите от вируса. Когато бях болен от грип, само нейните песни ми помогнаха да се възстановя по-бързо.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус
« Отговор #138 -: Март 19, 2020, 12:18:49 pm »
май не схващаш какво иска да ти каже Романтика, както и моят последен коментар, както и статията която споделих от български лекар-специалист с дългогодишен опит в тази област

О, напротив, схващам много добре, обаче според мен вие не четете чуждата преса
Значи - да, тестват се само тези, които отиват с оплаквания, в Италия дори не и близките им, а само тези, потърсили лекарска помощ. Но връзката между болни и умрели е много ясна, рентгеновите снимки на дробовете са коренно различни, всички критично болни са със задух, не могат да дишат без апарати, българският лекар въобще няма експертиза в случая, защото в бг тепърва идва тая гадост, самите китайци не се усетиха веднага, че е нещо ново и страшно. И смъртността я изчислиха на около 3.4-3.6%. Един диабетик на 68год, който по принцип може да си живее така с години, сега пипне ли вируса-умира. А относно коя държава колко случая съобщава и скрива-има разлики в информацията, това е повече от сигурно, има разлика в това колко от населението е застаряващо, колко хора се тестват и т.н.- и в този смисъл лекарят е прав. Но това не означава да подценяваме ситуацията.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #139 -: Март 19, 2020, 04:11:11 pm »
Слушайте повече песните на Лили Иванова,  за да се предпазите от вируса. Когато бях болен от грип, само нейните песни ми помогнаха да се възстановя по-бързо.
Чудесна идея, мога да пробвам ,че сутринта имах запек и слушах Веселин Маринов  :D та сега съм  с мигрена, а Лили Иванова ми внушава някак Безсмъртие  :D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Коронавирус
« Отговор #140 -: Март 19, 2020, 05:21:46 pm »
Евреите открай време са били комплексари, с голяма мания за величие и с желание за всемогъщество.
Типичен пример за това беше и нашата Марая.
Ако утре примерно  ви кажат, че сте болни от рак в напреднал стадий, как ще успеете да преборите болестта и за коя от двете болести ще мислите първо?
Понеже не чета никъде нищо,освен тук във форума ,а ми прави впечатление,че Ти Веско на няколко пъти споменаваш Марая(не я познавам лично),та прочетох сега нейната прогноза.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус
« Отговор #141 -: Март 19, 2020, 08:12:05 pm »
А къде е нейната прогноза?
Стана така, че баща ми, който е онкоболен, получи днес силни болки, майка ми ходи до джипито, тя му изписа някакво лекарство, но не му мина, даже е по-зле. Джипито е казала да не го водим в поликлиниката, че щеепо-опасно за него, а покрай тоя т.нар.коронавирус никой не иска да дойде да го прегледа вкъщи. На 112 казаха да изчакаме до 22 часа и ако до тогава е зле, да се обадим пак.  :'( В момента той само лежи на леглото и пъшка.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Коронавирус
« Отговор #142 -: Март 19, 2020, 10:10:49 pm »
Вирусите ги е имало милиони години, преди да се появи човека, ще ги има и милиони години след нас. Всеки жив организъм, за да оцелее си е развил адаптационни механизми. Или който се адаптира по-бързо към променената среда, той оцелява. А този вид коронавирус, за да оцелее и да се развива му трябва човешко тяло. Точно това е направил сега - променил се е (мутирал), а нашето тяло не е се е приспособило все още към него.
Вирусът трябва да оцелее във външната среда, докато стигне до клетката и я пробие. Някой вируси издържат дълго време във външната среда, други не толкова. Ето защо са важни дезинфекционните мерки и мерките за лична хигиена - да не дадем възможност на вируса да оцелее във външната среда и да проникне в човешкия организъм.

Имунната ни система не стои безучастно!
Но ако все пак вируса проникне в човешкия организъм тялото ни не стои безучастно, а веднага активира имунната ни система, която веднага разпознава чуждото тяло и започва да произвежда антитела, които го атакуват. За да функционира правилно, имунната система трябва да се е сблъсквала с широк кръг от агресори. Основните групи клетки, които изграждат имунната ни система са макрофагите, B- и T-лимфоцитите, NK-клетките, фоликулно-дендритните клетки и др. Те се синтезират от костния мозък, тимуса и фабрициевата торбичка. Освен тях имаме и периферни органи на имунната система - далак, лимфните възли, сливиците, лимфните фоликули и дифузната лимфна тъкан. Целта на имунният отговор е тялото ни да надхитри вируса и той да не може да накара клетките ни да работят за него..
А с напредването на възрастта имунната ни система отслабва своята реакция. Ето защо най-уязвимите за коронавирус са по-възрастните хора, особено ако имат и съпътстващи хронични заболявания. Това, че при тях смъртността е по-висока, се дължи на заболявания, които също са допринесли за непълноценното функциониране на имунната им система.

Всички хора, над 65+ да си стоят вкъщи.
Останалата част от населението може да преболедува, даже е желателно да преболедува, за да може да си изгради стадния (или груповия) имунитет. По-голямата част от хората ще преболедуват без симптоми, други ще имат съвсем леки симтоми, като лека кашлица, хрема. За малък процент от населението ще се наложи хоспитализиране, но здравната ни система ще има ресурс и ще издържи на натоварването. За много малка част от хората ще се наложи да бъдат приложени интензивни грижи в болнично заведение. Това правят и здравните власти сега в България - контролирано разболяване на населението, за да може да бъде изграден груповия имунитет на общността и да не бъде претоварена здравната система, както стана в Италия. Едва, когато огромната част от населението си е изградило имунна стена, тогава ще се облекчи и карантината за възрастните. Дори и някои от  тях да изпаднат в критично състояние, здравната система ще има ресурс да положи най-добрите грижи и да спаси максимален брой хора.

А и времето работи в наша ползва - работи се усилено към разработване на лекарство и ваксина. В САЩ вече ваксина се тетсва върху хора, което означава, че до няколко месеца ще се прилага масово. Паралелно работят и германски учени. Европейската комисия е отпуснала 80 мил евро на немска фирма, която работи по създаване на лекарство.

Цялата статия тук: https://mypharmacy.bg/coronavirus-virusi-i-imunitet
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус
« Отговор #143 -: Март 19, 2020, 10:23:27 pm »
То така на теория звучи много логично, обаче слушах Кирил Домусчиев какво разказа-симптоми като на грип, взел обичайни лекарства, направил 2 теста, чак 2-я положителен, отива в болницата и вече двойната пневмония е готова. Той е на 50, нито е недохранен, нито изглежда в кофти кондиция..

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #144 -: Март 19, 2020, 10:55:44 pm »
Както ми обърна внимание по-рано Уран,  графиките за брооя и развитието на епидемията в различните страни -първите десет дни и у нас беше плавен, нисък ръст на растеж, сега минахме десети ден и почна рязък скок на горе.. Усещането да стъпваш постоянно на минирани полета и игра на руска рулетка ще предизвика повече болести от стрес и смърт от инфаркти + и лудости всякакви ,отколкото самият вирус. Сега от страх от вируса, не можеш да отидеш да си диагностицираш и лекуваш рака.. Всичко трябва да свърши най-скоро, защото стана тотално мазало ..Знам един мил човек -художник ,който ако беше жив щеше бързо да се справи с епидемията-Хитлер  ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус
« Отговор #145 -: Март 19, 2020, 11:01:34 pm »
Не не, вижте сега-не са същите при нас, много европейски държави пиха и пяха по площадите, сега излизат тези, които вече са били заразени преди мерките, те ще се увеличат до някаква степен, но след 2 седмици ще сме по-добре като дневен растеж, така че засега аз поне съм спокойна. Просто този вирус има откат 5-8-14 дена, не утре

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус
« Отговор #146 -: Март 19, 2020, 11:03:28 pm »
Недей така, защото не знаеш дали полицията не чете форума и дали няма да дойде да те арестува, защото си споменала името му.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус
« Отговор #147 -: Март 19, 2020, 11:08:46 pm »
Недей така, защото не знаеш дали полицията не чете форума и дали няма да дойде да те арестува, защото си споменала името му.

Вярно ли :)
Ми вкъщи съм си, няма да избягам

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус
« Отговор #148 -: Март 19, 2020, 11:15:09 pm »
Недей така, защото не знаеш дали полицията не чете форума и дали няма да дойде да те арестува, защото си споменала името му.

Вярно ли :)
Ми вкъщи съм си, няма да избягам
Мнението ми беше към Ребека.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус
« Отговор #149 -: Март 19, 2020, 11:16:18 pm »
А ще ме арестува -те сега гонят пияни и луди  с коронавирус  :) Дано си права Папиту и да се овладее .Имам нужда от вяра и чудо ,защото идва лято -празно ли ще бъде морето или ще се маскираме на диви прасета, за да посетим плажа  ;D То пък морето нашата човешка липса ще му се отрази чудесно,  ще има изобилие на сафриди. паламуди ,цаци , делфините ще се гонят весело и ще се ширят ,като генерални директори в морската шир..