Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 90512 пъти)

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #210 -: Май 21, 2020, 02:58:54 pm »
Патент:
https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2020060606

Applicants
MICROSOFT TECHNOLOGY LICENSING, LLC [US]/[US]
AP/CU=KR/PO/MC

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #211 -: Май 22, 2020, 09:44:17 pm »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #212 -: Май 23, 2020, 12:59:57 am »
Хмм, добре че тия писанки са в Общите, иначе директно щяха да бъдат изтрити. Не съм фен на подобна конспиративна пропаганда, както и на всякакви други бози. Лекар, който е виждал снимка на дробовете на човек с коронавирус, никога няма да повярва на “няма такова нещо”. Абе изобщо..какво да коментирам-пълна боза

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #213 -: Май 23, 2020, 01:35:18 am »
Хмм, добре че тия писанки са в Общите, иначе директно щяха да бъдат изтрити. Не съм фен на подобна конспиративна пропаганда, както и на всякакви други бози. Лекар, който е виждал снимка на дробовете на човек с коронавирус, никога няма да повярва на “няма такова нещо”. Абе изобщо..какво да коментирам-пълна боза
Така е: https://www.youtube.com/watch?v=JgF2OiGTRII&feature=youtu.be&t=1084

Лекаря го нарича "medical phenomenon", определено има вирус и е много серизен. Успоредно с това в допълнение много хора се възползват от ситуацията за да изкярят.

Предполагам, че комбинация от инхалиране на сребърна йонна вода и пиене на такава би имало пагубен ефект върху вируса.

"With metal on our tongues and silver in our lungs..."
https://youtu.be/O4-6Y_91v5I?t=99



Албума се казва "Lungs" или "Бял дроб", празнуват 10та годишнина от издаването му.

По случайност или не ще излезне специално издание на 16ти Август, седмица след пиковия момент на 2рата вълна, 3тата ще е края на Ноември 2020-та.

Пеят задружно "We all have a hunger" live - https://www.youtube.com/watch?v=FdzzzoIA_Hw

С тия дрехи, които се веят е малко като Florence + The Washing Machine  ;D
« Последна редакция: Май 23, 2020, 02:20:54 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #214 -: Май 23, 2020, 03:15:05 am »
Свят - голям, всеки има право да мисли и да вярва, в каквото си поиска! За момента поне все още нямат контрол над мислите ни.

Един преподавател в университета казваше, че някоя вярват, че като постанят пръст в носа си се изтрелват в Космоса... ;D

На мен ми е интересно що не измислиха по-добър вариант, ами приложиха точно сценария от филма "Заразяване" от 2011 г., който не го е гледал да отдели 10 мин. и да си пусне последните минути, в 1 минута е показано сегашното действие -> Китай - банани - прилеп - свине - пазар - месо - ресторант и т.н.

В последния бр. на Списание 8 има статия за сребърната вода.

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #215 -: Май 23, 2020, 09:20:29 am »
Свят - голям, всеки има право да мисли и да вярва, в каквото си поиска! За момента поне все още нямат контрол над мислите ни.

Един преподавател в университета казваше, че някоя вярват, че като постанят пръст в носа си се изтрелват в Космоса... ;D

На мен ми е интересно що не измислиха по-добър вариант, ами приложиха точно сценария от филма "Заразяване" от 2011 г., който не го е гледал да отдели 10 мин. и да си пусне последните минути, в 1 минута е показано сегашното действие -> Китай - банани - прилеп - свине - пазар - месо - ресторант и т.н.

В последния бр. на Списание 8 има статия за сребърната вода.

Целта със сценариите и точното им изпълнение е да препрограмират населението към точно определено нещо, както и че хората са безсилни, да си кажат “вече 100 сценария се случиха, безсилни сме” което е най-голямата лъжа.

Другата цел на сценариите е гавра и отсяване на будните.

Във филма “Терминатор” роботите са лоши, след няколко години като ги пуснат хората ще ги е страх от тях, до голяма степен защото са били препрограмирани.

99% от хората вярват, че роботите някой ден ще се обърнат срещу тях. И това вероятно ще стане, но... няма да е срещу всички хора, а само срещу обикновения човек. Имаме късмет, че в България природата е уникална и планините биха били добър подслон в такива времена.

https://m.youtube.com/watch?v=9g1CgvXhCo4 - друга странна песен
« Последна редакция: Май 23, 2020, 09:27:49 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #216 -: Май 23, 2020, 10:06:53 am »
Как един вирус стана толкова опасен и защо в 21 в. на човека му липсват съпротивителните сили срещу вирус, бил той и топ ?!
Никой не знае колко и какви са вирусите на Земята. Няма такъв вирус, който да заразява всички живи същества.
"Всъщност повечето могат съществуват само в определен гостоприемник. Прескачането на вирус от един вид животно към друг или към хора е изключително трудно и се случва много рядко. Има обаче и живи същества, които буквално улавят и неутрализират вирусите в околната среда. В основата си това явление остава до голяма степен загадка."
Ако беше толкова апокалиптично, досега трябваше да сме "мяу", как ще ни защити маска и затвор в стая 3 х 4 х 2 ?
Наистина ли, си мислим, че  назад във времето, при пандемия, хората са оцелявали защото са ходели с кърпи на устата ?!

Но, пък поне, разбрахме, как всеки е компетентен във всичко.
Питат ромка:"- Защо не спазвате дистанция и нямате маска ?
Тя:"- Коронавируса е български празни, ние не го празнуваме- затова. " :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #217 -: Май 23, 2020, 02:41:57 pm »
На мен ми е интересно що не измислиха по-добър вариант, ами приложиха точно сценария от филма "Заразяване" от 2011 г., който не го е гледал да отдели 10 мин. и да си пусне последните минути, в 1 минута е показано сегашното действие -> Китай - банани - прилеп - свине - пазар - месо - ресторант и т.н.

Кое да измислят-това всичко си е абсолютно логичният път на мутациите на един вирус-както преди това свински, птичи, сезонен и вс други-трябва просто гъстонаселен гостоприемник, като например Китай

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #218 -: Май 23, 2020, 02:45:39 pm »
Как един вирус стана толкова опасен и защо в 21 в. на човека му липсват съпротивителните сили срещу вирус

Точно затова-не го разпознаваме като враг.

А дистанцията и изолацията и маската служат все за едно и също-да се попречи на вируса да си намери гостоприемник

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #219 -: Май 23, 2020, 04:15:17 pm »
Как един вирус стана толкова опасен и защо в 21 в. на човека му липсват съпротивителните сили срещу вирус

Точно затова-не го разпознаваме като враг.

А дистанцията и изолацията и маската служат все за едно и също-да се попречи на вируса да си намери гостоприемник

Вродената и придобита имунна система на хората от 70 г на 20 в и тези на 21 в, много малък процент от тях може да бъде атакуван и превзет, заради условията на живот. Както с повечето вируси, онези  хора, които имат топ имунна система, може и да не разберат, че са гостприемник на вируса и да са само вирусоносители. Сега се установи, че индекса на заразяване е по-висок, за което е нужно и по-специфични мерки за изолация. Кои маски ще попречат на вирус, при какви условия ? Преекспонира се ситуацията, използва се, меко казано антихуманно. Едва ли грамотни хора биха се противопоставили на грамотни превантивни мерки.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #220 -: Май 23, 2020, 05:01:14 pm »
Всъщност не е точно така-тялото не разпознава вирусът като нападател, и чак после се тества имунната система, и дори някои умират от прекалена имунна реакция, нали 3-4 месеца вече говорят за цитокинова буря.

А маската пази от това да бъдеш наплют-по време на разговор, кихане, кашляне. Не се преекспонира, но в момента е по-интересно защо в бг заразата е предимно клъстърна-демек-гнезда.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #221 -: Май 23, 2020, 05:02:26 pm »
Ето как Бил Гейтс се опитва да реши проблема

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #222 -: Май 23, 2020, 05:43:57 pm »
Да, на някои хора имунната система не разпознава вируси, и това ги прави по-опасни, защото продължават да заразяват, без да знаят, това е като високия праг на болка, като западна Венера в Телец, в 7-ми дом, в нощна карта. :) Не разпознават опасността. Там, където има близост с човекопоток, нека да се ползват маски, но разхождайки се в парк, улица- не.
Не знам, може да ни влияе някой звезден клъстер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #223 -: Май 23, 2020, 06:34:23 pm »
Не “на някои хора не разпознава вируси”
По принцип човешкият организъм не разпознава вируса като враг, че да реагира моментално. И какво значение къде се намираш когато бъдеш наплют-както казах-това е идеята на маските. Вирусът се носи в аерозолни частици, така че има значение колко хора има около теб, и после-къде си

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #224 -: Май 23, 2020, 06:52:22 pm »
Не реагира веднага защото има препятствия, така е устроен човешкия организъм.
Нали, и аз това казах, като си на гъсто населени места, са за предпочитане предпазните мерки. А, пък, маските, които масово се продават не могат да те предпазят, нито от кихане, нито от кашляне, нито ако те наплюят.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“