Автор Тема: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.  (Прочетена 23936 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #60 -: Ноември 28, 2020, 04:49:46 am »
Рени  8)
само посоката не схванах,защо североизток,Луната не е ли в северозападна посока в картата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #61 -: Ноември 28, 2020, 10:16:46 am »
Сафо, за диспозиторите говоря., те управляват лунацията. Те са мотиваторите, а колко са силни,толкова силно ще се прояви и влиянието на лунацията. Колкото са  видими, толкова ще е видимо и влиянието на лунацията, а дали са "зли", "слаби", "силни", аналогично като проявление. Още много неща са наблюдавали за проявите на лунация със затъмнение, не съм стигнала дотам. Само с тази карта няма как да сме обективни в тълкуванията си защото не стига като информация.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #62 -: Ноември 28, 2020, 12:12:09 pm »
Рени, благодаря!
Прочетох, че е невидимо от България.
Квадрати Слънцето на сина ми, което е у9 и е в 9 дом. Д нес имаше 2 изпита, които взе успешно.
На моя приятелка е опозиция с Луната в 9 дом, очаква да стане баба скоро.
На познат пълнолуниен е върху съвпадът Слънце/Марс на к5.
При мама е квадрат с навалицата в дева, най-точен с Луната у8дом.
Известно време подвижните са под прицел.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #63 -: Ноември 28, 2020, 01:37:19 pm »
Сафо, благодаря за отговора!

Майка ми има партилен съвпад на марс и сатурн на 7 скорпион, в 8-ми дом. Сатурн управлява асцедента и е диспозитор на слънце, венера, меркурий и СЛВ. Асцедента е водолей. Пролетта когато имаше точен съвпад слънце уран на 6 телец, в неделя (ден на слънцето а при нея слънцето управлява 6-ти дом), получи инсулт. На същия ден имаше лунарна опозиция - моята лунарна беше на следващия ден като се разбра какво е и я приеха в болница. И двете сме с луна в стрелец - първа и трета декада.

Затова сега ми е притеснено, а и такава лунация в този градус не е имало досега, че да сравня с минали години.

Слънчевото затъмнение декември ми е в почти точен съвпад с луната ми на 23 стрелец.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #64 -: Ноември 28, 2020, 04:47:28 pm »
Ооо, още ли се вярва, че мерките са за ограничаване на инфекцията?!
Както и че проф. Чирков (Мир на душата му!) сам се е споминал?!
...
Това е чист геноцид срещу българския народ!

Ммхм, радвам се, че медицинско лице го казва.
Ако ще гледаме локдауна по картата на затъмнението, ще стигнем по диспозиторите до един войнствен Марс, който от 2 дом карира хубавците в Козирог в 12.
Затваряш заведенията преди коледните банкети и моловете, но оставяш харченето в Джъмбо и Кауфланд, например. Хелоу, стъкмистика. Много матриял има.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #65 -: Ноември 28, 2020, 05:37:17 pm »
Само, където почти всеки има познати/приятели/роднини по света и има инфо за мерките там и мерките тук. Разликата е, колкото от Земята до Плутон...
а-а-а, ясно- ползваш агенцията ЕЖК )една жена каза)  :D

докато аз от първо лице пиша, от пъпа на Мадрид, където наскоро мъжа ми загуби приятел на 61г, работеше в музея до нас

И мерките тук- август при 50гр на слънце всеки на улицата с маска, иначе глоба 300€
за Коледа и Нова година сега гласуваха ограниченията- до 6 човека компания, до 1ч през нощта може навън, иначе глоби,  в Гърция също отдавна са с вечерен час (такъв не съм имала от гимназията)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #66 -: Ноември 28, 2020, 07:14:55 pm »
а-а-а, ясно- ползваш агенцията ЕЖК )една жена каза)  :D

докато аз от първо лице пиша, от пъпа на Мадрид, където наскоро мъжа ми загуби приятел на 61г, работеше в музея до нас

И мерките тук- август при 50гр на слънце всеки на улицата с маска, иначе глоба 300€
за Коледа и Нова година сега гласуваха ограниченията- до 6 човека компания, до 1ч през нощта може навън, иначе глоби,  в Гърция също отдавна са с вечерен час (такъв не съм имала от гимназията)

Може и ВМК да ползвам, т.е. "Вселената ми каза" ;D

Каква сума като помощи получихте в Испания?

В САЩ взимат около $ 4k. A в Япония около $ 8k.

В България 50лв./месечно на пенсионер.
Другите помощи, които уж дават са спорни по мярките 60/40 и 80/20 и реално не разбрах познат, който да е кандидатствал и получил финансиране до ден днешен.
« Последна редакция: Ноември 28, 2020, 07:17:55 pm от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #67 -: Ноември 28, 2020, 08:08:48 pm »
Каква сума като помощи получихте в Испания?

В САЩ взимат около $ 4k. A в Япония около $ 8k.

В България 50лв./месечно на пенсионер.
Другите помощи, които уж дават са спорни по мярките 60/40 и 80/20 и реално не разбрах познат, който да е кандидатствал и получил финансиране до ден днешен.
Никаква сума никой от нас и познатите ни тук не е получил, на мъжа ми шефа му пусна платената отпуска когато ги затвориха март-април, после август, когато по план дават отпуските, работи. Четох по области какви помощи щели да дадат, ами то за Мадрид- област бяха за някаква смешна бройка семейства, а то населението е колкото една България. А пък условията, които бяха писали, са неприложими- тъй са го измислили, че да не може да получиш нищо. В Австрия също не им дадоха помощи, на моя зет приятелите, които стопанисват там заведения и хотели, още февруари разпуснаха персонала, а за този зимен сезон изобщо не подновиха договорите- те са под наем там, също както зет ми до миналата година. Затова ме беше яд пролетта и лятото като четох как се възмущават нашите сънародници, че давали в другите държави пари, безплатни тестове, ала бала- нищо безплатно, освен по една маска в началото. Само приказки и обещания, навсякъде са мошеници, кой от кой по-голям.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #68 -: Ноември 28, 2020, 08:23:50 pm »
Само приказки и обещания, навсякъде са мошеници, кой от кой по-голям.
Ужас!  :'( ??? ???
И после казвайте, че се мисли за здравето на хората. В крайна сметка, за да се лекуваш, трябва да имаш и пари. Освен това, нормално ли е хората да чакат на опашка навън студа, пред магазина, пред социални грижи, пред онкото,  за да ги приемат за лечение, и т.н?..

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #69 -: Ноември 28, 2020, 09:49:45 pm »
В САЩ помощта е била еднократно, от порядъка на 2-3 Хил долара.
После всеки се спасява сам.
За Канада чух, че има редовни помощи за останалите без работа, явно е едно от малкото изключения.
Къде да чакат хората, Весо? Какъв студ си видял ти в БГ все още?
В Канада пазаруват почасово в магазините, онлайн си запазват часове.
До страшен извод стигна за парите, ама скоро ме съветваше да излизам в неплатен.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #70 -: Ноември 28, 2020, 10:00:13 pm »
Имам приятелка - американка, преподавател в университет, семейна - сумата е $ 4к, като помощ (март-май).
В Япония, познат на баща ми, преподавател в университет е получил сумата от € 8k отново за месеците на карантина.

Във Франция х € 1000/месечно за хората без работа, независимо дали са там или са се върнали в Бълария.

В Холандия и Германия също е имало помощи. А учениците учат редовно и в Холнадия са без маски.
« Последна редакция: Ноември 28, 2020, 10:24:51 pm от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #71 -: Ноември 29, 2020, 03:59:51 am »
В Холандия и Германия също е имало помощи. А учениците учат редовно и в Холнадия са без маски.
хайде малко по-полека с изказвания за Холандия, все пак зет ми е холандец и децата му от първия брак още учат там, а самият той е в клиника от юни, пак там, още не може да си тегли пари от собствената сметка в Австрия, сестра му плати изследванията в болницата и всички останали разходи (към 20 хил.евро досега), а за внука ми неговия баща от пенсията праща пари и моя мъж от заплатата си. Разбирам омразата ти към властта, но недей да мислиш чуждата кокошка за пуйка. Иди, поживей, поработи малко навън, пък тогава говори.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #72 -: Ноември 29, 2020, 05:57:57 am »
Имам приятелка - американка, преподавател в университет, семейна - сумата е $ 4к, като помощ (март-май).
ето какво ми отговори моя приятелка, с мъжа си са университетски преподаватели, имат две деца
Tzetzka Ilieva
Вики, в началото на пандемията изпратиха на хората по един чек. Мисля, че по миналогодишните данъци ги бяха смятали, затова сумите бяха различни, но максималната беше $1200. Не само на преподавателите, на всички, които получават по-малко от... не си спомням колко беше. Оттогава досега се карат в парламента дали да дадат още помощи, на кого и по колко.
Такива опашки за безплатна храна като тази година (за Деня на благодарността винаги се раздава на безработни и бездомни), никога преди не съм виждала.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #73 -: Ноември 29, 2020, 07:27:25 am »
Е, всеки е свободен да вярва, на когото и каквото си поиска!

Не мисля, че е голямо геройство да си меря инфото кой в коя държава, каква помощ е получил. На страницата на европейския парламент имаше таблици с повече информация.
Така или иначе, факт е, че социалната политика на др. държави е много по-адекватна и насочена към хората от тази на България!
Достатъчен ориентир е да погледнем само това и защо масово роми емигрират, всички знаем, че те са по лесното и лекото. Не вярвам да е поради факта, че там е по-зле оттук.

Аз не мразя никого. Смятам, че разединен народ като българския си заслужава управляващите...
И не е нужно да ходя където и да е, за да си променя мнението, нито пък живея с илюзията за "перфектната чужбина" или "американската мечта". А ставаше въпрос, за това, че доста от нещата тук съзнателно не се правят, като например това, че доста пари от бюджета за предстоящата година ще отидат за военно оборудване и техника, което ни прави 2 в света след САЩ и когато другите страни "свиват" харча по този параграф и пренасочват парите за мерки за хората, тук е обратното.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #74 -: Ноември 29, 2020, 11:53:09 am »
Те доста и от моите родители- роми емигрираха за Германия , а се завърнаха безславно, само дето осакатиха децата си с отсъствията от училище.
Брат ми работи за американска фирма, само веднъж Тръмп е дал помощ на работещите, това е със сигурност.
Вече никъде не е лесно и леко.
Преди малко имах обучение за работа в Тиймс, лекторът каза, че още през октомври Майкрософт са си продали платформата на МОН с  акаунти за всички учители и ученици.
Целта е да се следи изкъсо работата на учителите.
Мен пък ме глождят съвпаденията, че точно тогава са го решили, месец преди да пламне заразата.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...