Автор Тема: Избори и нов парламент  (Прочетена 24069 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #60 -: Април 12, 2021, 08:58:35 am »
Хах, вотът във форума ме изненадва дори повече от "живия" вот.:Д
//аз гласувах протестно, надявам се никога повече да не ми се налага да гласувам така (против ценностите си). Не се чувствам представена, но аз никъде не се чувствам представена, никога не съм изпитвала принадлежност към група и т.н. А ми се иска...

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #61 -: Април 12, 2021, 09:46:10 am »
Хах, вотът във форума ме изненадва дори повече от "живия" вот.:Д
//аз гласувах протестно, надявам се никога повече да не ми се налага да гласувам така (против ценностите си). Не се чувствам представена, но аз никъде не се чувствам представена, никога не съм изпитвала принадлежност към група и т.н. А ми се иска...

Предполагам, че повечето българи се чувстват като теб.  ;)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #62 -: Април 13, 2021, 05:51:29 am »
Аз също не съм представена нито в този, нито в реалния парламент. До последно, държейки химикалка, се колебаех дали да напомпам партия, която влиза или да подкрепя такава, която няма шанс, но отговаря на най-широк кръг мои разбирания. Макар никоя да няма пълното ми одобрение, реших да претегля ползите за мен и да съм честна пред себе си. Цял живот съм била много либерална, но то просто не се издържа, съсипваме всичко и ми е болно за бъдещето. Затова рязко завъртях палачинката и вече държа на ценностите, консерватизма, традициите. Ако не се коалират грешно, на следващите избори пак ще гласувам непопулярно.
От парламентарните най-адекватен за мен е Христо и най-добре си го представям в роля, както вътре, така и навън. Обаче ми идва в повече чуждопоклонническото и прокарването на либерастки идеологии, сервилниченето пред бай Брадър ще му изяде главата в страната. Да, който плаща, поръчва. Но ме кефи, защото е единственият с ясна, писмена стратегия, дори да не ми харесва. Знаеш какво да очакваш и го приемаш или не.
По въпросът с БСП... Пххх, Корни някой трябва да я взриви. Бойкогъзолистка, алчна за лесна власт лелка. Светът, повече от всякога, има нужда от социални партии. Тази, ако ставаше за нещо, досега да е отвяла всички с 300. Имаше милиарди причини и жокери, трябваше да не спи, на всяко тяхно А, тя да контрира с цялата азбука докрай, но тя просто не е опозиция.
Нишата е свободна, ако някой реши да прави партия, има пазар.
Можем ли да търсим връзка между натални предпоставки и начин на гласуване? Това, че най-много гласуват за Слави какво значи? Тук според мен е огънят, емоцията като експресивност, вълнение, изкарване навън, непокорство, масата. Ако би отишъл на концерт, за да си заобиколен от 70000 тела, то го следваш, значи и земя, материя, хляб и зрелища.
Въздушните и меркуриеви знаци са напред, значи важното е да си убедителен на думи и с думи да владееш.
Философствам си в писмен вид.  ;D ;D
« Последна редакция: Април 13, 2021, 11:48:27 am от Люба »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #63 -: Април 13, 2021, 09:38:44 am »
Според мен движещата мотивация на хората, които са гласували за Слави Трифонов е основно два типа. Хора, които харесват музиката на Слави и Ку-ку бенд. Музиката е средство, начин чрез което можеш да стигнеш до сърцата и душата на хората. Да ги хванеш и докоснеш емоционално.  Музиката като изразно средство е много по-убедителна като универсален език, който обединява хората, защото зад въздействащата музика, е вложена и стои чиста, истинска и неподправена емоция. В този ред на мисли коментарите под музика на Слави и Ку-ку бенд в тубата, са достатъчно красноречиви в тази насока. На инстинктивно ниво Слави ги е спечелил, защото се е докоснал до най-съкровените им емоции. Затова му и гласуват доверие.
Вторият тип го виждат като своеобразен мегафон на протести нагласи и настроения, изразител на нещо с което не са съгласни. Протестен вот. 
« Последна редакция: Април 13, 2021, 10:08:05 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #64 -: Април 13, 2021, 02:21:17 pm »
Универсалният език е математиката, цифрите и числата.
Никоя мелодия, музика, не може да ме убеди в някой или нещо. Но, да, най-силно ме докосват същите на емоционално ниво.
Движещата сила е страхът, по-често, а е редно да е страст в баланс със страх.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #65 -: Април 13, 2021, 03:50:07 pm »
Водещ мотив е ирационалното, инстинкта. Не рациото. В тази група влизат и любовта и страха. Като емоционални състояния. Независимо от раса, пол, разбирания  - всички имат чувства. В такъв смисъл музиката е универсален език, защото е надпартийна, обединява всякакви хора на емоционална основа.

ВМРО си бяха направили някакъв рекламен клип, всичко пипнато като обстановка, участниците в него барнати, написани им някакви думички, ама няма отношение, емоционална спойка - дежурно, проформа.

В моята скала най-убедителни са емоциите, вложеното отношение като подтекст, за да повярвам на някого. Убеждават ме аргументите, постъпките, действията. Думите са просто лустро, външна опаковка. И тях не ги вземам насериозно, още повече, когато няма отношение зад тях, си остават някакви заучени витиевати фрази, които може и да звучат интересно и умно, но дрънчат на кухо.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 04:16:22 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #66 -: Април 13, 2021, 04:58:59 pm »
1 пръчка + 2 пръчки+ 18 пръчки, някак наредени, правят форма, разпозната като "за покрив над главата" и го разбира, даже  племето в Танга- тунга.
Тра-ла-ла, па-па, ха-горно до + си бемол, няма да убеди Кир-Сим- Чуб-Гун, да се обедени с Г-н Тау, нито ще спретне Кама сутра на 9-та симфония на Бетовен. Музиката и преди, и сега не обединява всички хора, напротив, а разпознава различията им. Тя е продукт на климат, географска ширина и съществува благодарение на математиката. Да, можеш да кажеш много неща с една мелодия, но не на всеки и не всичко. С математиката- всичко. "1" си е едно, и на български, и на танганайски, и под и надпартийно, а какви чувства и емоции ще вложиш в едно, единица, си е твоя работа.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #67 -: Април 13, 2021, 07:04:23 pm »
"В началото бе Словото" - така започва Библията с историята за създаване на света

И при Слави всичко започна с приказки- студентското предаване "Ку-Ку", което водеше с Августин Пейчинов още през 88-ма година, по време на тоталитарния строй. Тогава беше студент в консерваторията, а Пейчинов в НАТФИЗ, тогава Витиз
Возела съм се с тях в автобуса към Студенстки град, където живеехме с моя мъж в семейно общежитие, заставаха винаги в средата, където имаше въртящо кръгче и на Слави не му млъкваше устата- говореше на висок глас и ръкомахаше, търсеше си внимание, а Пейчинов не можеше да вземе думата и му беше неприятно поведението на Слави.
Всъщност го познавам от ученик в музикалното училище, покрай което минавах всеки ден като се прибирах от моята гимназия (тогава техникум, най-престижен в града с приемен изпит по математика), висеше по прозорците и се провикваше по мен и други ученички "мараба пички" и подобни, веднъж се провикнах и го нарекох педераст, а другите около него го скъсаха от подигравки. Не може да му се отрече, че е находчив и знае как да запълни пазарната ниша- когато работех на щанд за книги, на съседния за парфюми се избиваха да купуват "Парфюма на Слави", заради опаковката- коженото калъфче с ципче, по негова идея.  При мен мъжете се спираха само заради книгата "Световна конспирация" , беше търсена и оборотна

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #68 -: Април 14, 2021, 06:14:09 am »
Чистата математика може да е повод за безпринципни коалиции.
И астрологията в основата си е математика, но е изкуство от една суха графика да нарисуваш оригинална картина, а не репродукция. Математиката и изкуството са двете страни на една монета. Най-добрият вариант е да се допълват. Допълването ражда визионери. Математиката без изкуство, творчество ражда чиновници, шаблон. Чистото изкуство без математика - фантазьори, идеалисти, мечтатели.

Иначе всичко е изкуство в частност музика - ритъм, динамика около нас. Едни със звук на флейта, други на контрабас, трети на тъпан, четвърти - развален грамофон, бас китара или пък орган. Всички имат уши за послания, които ги докосват. Доколко им звучат убедително и са водеща причина за избор, зависи от емоционалната природа на човек. Музиката като изкуство не е въпрос на стил - рок, чалга, поп, джаз, опера, а нещо което предизвиква в теб отношение, емоция, чувства, докосва те по някакъв начин. Различните хора припознават своя емоционален свят в различни жанрове, но само в музика, която предизвиква в тях някаква емоция, действа им въздействащо. Музика, която не минава през емоцията е имитация на изкуство.

Обединяват нещата, които са направени с любов, страст. Разединяват тези, които са замесени със страх.
« Последна редакция: Април 14, 2021, 06:44:44 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #69 -: Април 14, 2021, 10:58:24 am »
Разговорт тръгна оттук :"В такъв смисъл музиката е универсален език, защото е надпартийна, обединява всякакви хора на емоционална основа." Не се отрича нейното въздействие и сила, но не е универсална, даже и в "този смисъл".
Не коментираме емоцията от/на математиката, просто тя Е, за всички една. И да не знаеш 400 -те и колко езика, с 2   пръста, насочени, съответно, всеки ще те разбере, дали искаш да ядеш, да се биеш, да изразиш позиция. Колкоот и да пееш емоционално, възторжено и приповдигнато, пред прозореца на кафе" Галант", докато те разберат, може и да те набият, да те номинират за Оскар, а пък на теб просто ти се пее.
Не е универсален език музиката.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #70 -: Април 14, 2021, 11:44:11 am »
Всъщност дали ти смяташ, че музиката е универсален език или не, не променя факта, че някои хора са дали своя глас в парламентарните избори емоционално мотивирани. И че не този, който говори гръмки слова, но не отразява говореното, задължително печели. Музиката е само още едно изразно средство, което те свързва с други хора. Никой не кара насила някого да ходи на концерти, да слуша дадена музика.

« Последна редакция: Април 14, 2021, 11:57:18 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #71 -: Април 14, 2021, 01:12:54 pm »
Какво ти казвам с тази песен ?

https://www.youtube.com/watch?v=8BVgs5wdoJI
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #72 -: Април 14, 2021, 01:45:12 pm »
Не съм те чула да пееш.  ;) Ти ли си композитор, направила си аранжимента или си текстописец ? Ако нямаш участие в песента, не ми казваш нищо за теб. Това че си хванала клип от тубата за ушите целенасочено, не означава че задължително имаш отношение към песента, че я харесваш. В случай че я харесваш, може да си жена, която трудно дава емоционален достъп, горда, смята, че с нещо трябва да си заслужи нечия любов, но същевременно обича да се закача, флиртува. Да бъде дама в полето  ;D
Основно, предразполагаш ме. Песен, която създава настроение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #73 -: Април 14, 2021, 02:52:56 pm »
Значи само този, който е създал мелодия, може да казва всичко на всеки ?! Е, как тогава музиката "говори" и е универсален език? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Избори и нов парламент
« Отговор #74 -: Април 14, 2021, 03:21:43 pm »
Всъщност дали ти смяташ, че музиката е универсален език или не, не променя факта, че някои хора са дали своя глас в парламентарните избори емоционално мотивирани. И че не този, който говори гръмки слова, но не отразява говореното, задължително печели. Музиката е само още едно изразно средство, което те свързва с други хора. Никой не кара насила някого да ходи на концерти, да слуша дадена музика.
Да, емоционално са действали някои избиратели, но не от любов към музиката, а от омраза към определен човек и неговата партия. Вотът беше наказателен (за пореден път), гласува се срещу, а не ЗА. И резултатът от такава нагласа се знае докъде стига- до никъде. И разбира се, че словата са в основата, а цифрите са мотивът - гръмки обещания на приказки в неговата тв (не знам колко предавания си изгледала досега, но аз едно изгледах и ми бе достатъчно, където представя своите експерти- бъдещи министри и ми напомни за юпитата от царската партия навремето), а останалото е цифри- Който поръчва музиката, той плаща.
Безсмислено е да се спори кое е водещо- музиката или математиката, все едно да се спори за яйцето и кокошката кое е първо, като накрая и двете задоволяват нечий апетит, но не и на тълпата. Тълпата ще мята кючеци на празен стомах, докато се осъзнае, че няма нито хляб, нито пасти, и ще търси следващия за когото да вика "Осанна", а на емоционалния си избор "разпни го"