Автор Тема: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г  (Прочетена 21500 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6477
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #15 -: Май 18, 2021, 10:26:03 am »
При мен слънцето е на 0 градуса в Стрелец, а Уран ми е на почти 9 градуса Стрелец в съвпад с МЦ. Имам Марс на почти 3 градуса във Везни и предполагам се отчита, че прави секстил с Лунното затъмнение. Самото лунно затъмнение ми попада в девети дом и с оглед на случилото се с мен през последните две-три седмици, да очаквам ли някакви събития по него?
Веселин,сега обърни внимание на това,нали Слънце в 9ти дом е в дом на радост?!Кой ще се ощастливи?
Надявам се истината да излезе наяве, a и съм на мнение, че който копае гроб другиму, сам пада в него.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #16 -: Май 18, 2021, 12:16:08 pm »
Това лунно затъмнение не съвпада ли с галактическия център и Алфиола - централното слънце. Ако не се лъжа центъра на галактиката е в 5гр. На Стрелец . Това означава , че ще е много важно. Учителя казва, че нашето Слънце отразява Централното Слънце.
В антарес ми дава само съвпад на Венера с Белатрикс.Звездата е с природата на Марс/Меркурий.
Алфиола с какава природа е?
о, пречетох. Алфиона е звездата Слънце в центъра на галактиката, около която се въртят всички останали галактики. Та там е домът на Исус Христос буквално, защото Той идвал от там.
Затъмнение лунно съвпад с главната неподвижна звезда или с главното Слънце ще трябва да е много важно в галактически план, не само земен. 🌍🌚🌕🌌

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #17 -: Май 18, 2021, 02:07:41 pm »
Имам Уран, вероятно на к9 откъм 8 дом, където ще е затъмнението сега.
Пълнолунието в същия градус, за което Сафо говори преди 19 години, беше прелюдия към нов етап от живота ми, който макар приключил, все още отекват резултатите от него и бера плодовете. Сатурново приятелство, придобиване на знания и умения, голяма шловфовка, работа, пътувания, чужденци, битуване на чужда сметка. Цяла епоха. Спомням си, че се чувствах целуната от Господ, радост и благодарност. За мен тогава всичко това знаеше много, усещане хубаво. Тогава активни са били в транзит и двамата герои Уран и Юпитер.
Сега също са активни, макар не толкова благодатно може би, но пък вече говорим за по-силна лунация, така че се надявам да се балансират взаимно и пак да е чудесно.
Имам хубави, вълнуващи очаквания, положителна съм.
Чувствам раздвижване, промяна, искам да махна всичко старо, нов гардероб, нов стил, различни, светли и млади цветове, много светло синьо, животът ще бъде по-хубав от песен.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #18 -: Май 18, 2021, 02:18:16 pm »
Това лунно затъмнение не съвпада ли с галактическия център и Алфиола - централното слънце. Ако не се лъжа центъра на галактиката е в 5гр. На Стрелец . Това означава , че ще е много важно. Учителя казва, че нашето Слънце отразява Централното Слънце.
В антарес ми дава само съвпад на Венера с Белатрикс.Звездата е с природата на Марс/Меркурий.
Алфиола с какава природа е?
Ето инфо от уикипедия чисто научно
Галактичен център
Центърът на Галактиката се намира в съзвездието Стрелец (α = 265°, δ = −29°)[13][14] Разстоянието от Слънцето до центъра на галактиката е изчислено на 26 000 – 28 000 светлинни години (8.0 – 8.6 kpc). В самия център има плътно струпване с грубо сфероидна форма, състоящо се от стари звезди в [15]. Галактическият център е масивен и интензивен радиоизточник с доста голяма маса (наречен Стрелец А), за който се смята, че е супермасивна черна дупка[16]. За повечето галактики се смята, че имат такава в центъра си[15].
Това е от друг източник:
Но вместо да обикаля около звезда, слънцето обикаля свръхмасивната черна дупка, която се намира в центъра на Млечния път и упражнява огромно количество гравитация върху всичко в галактиката“, каза Хокинс.
В езотеричен смисъл на страницата на Филип Филипов има интересна информация. Учителя Беинса Дуно е говорил за значението на Алфиола, която е слънце , състоящо се от многобройни звезди.
Исках да копирам нещо конкретно, но не можах от страницата му.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12457
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #19 -: Май 18, 2021, 04:28:59 pm »
Всяко лунно затъмнение на 19 г от този цикъл ще съвпада с нещо си, което е в този градус.
Къде е спецификата обаче на всяко лунно затъмнение от този цикъл ? Нали, с това носи различни прояви и в личен, и в обществен план ?
Това ЛЗ е близо и до оста на "катастрофите", до Антарес, звезда, която се вижда около 30 май. Максималната фаза на затъмнението ще настъпи след перигеят на Луната, това сигурно има значение.
Меркурий е много силен по време на това затъмнение- мисля, че може да го броим, че е във фаза, на 2 дни преди стационарност. Сатурн също е стационарен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #20 -: Май 18, 2021, 06:20:09 pm »
При мен е в 6- ти дом, без особени аспекти.
Винаги по време на лунациите в 6- ти ми е най- натоварено ежедневието.
« Последна редакция: Май 26, 2021, 06:06:53 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #21 -: Май 18, 2021, 08:34:50 pm »
И при мен е 6/12 и точен тригон с Уран и Меркурий във Везни, а транзитните Меркурий и Венера са ми на десцендента. Меркурий управлява 7и9 дом, Уран 2..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #22 -: Май 18, 2021, 09:53:30 pm »
При мен попада в 3-ти дом и в тригон с Луната ми в 7д /близо до К8

в неделя имам час за ваксиниране, ваксинират сега моето поколение, малко ме е шубе, ама никой не ме пита

На тази дата е имало ЛЗ през 2002г.  https://bg.wikiqube.net/wiki/May_2002_lunar_eclipse

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #23 -: Май 19, 2021, 04:57:00 pm »
Здравейте, тази лунация попада в моя 9 дом и в 0° Близнаци от 3 дни се намира и моята прогресивна Луна. Бих искала да попотам дали вие,опитните астролози, отчитате аспекти с прогресивни планети. И  дали орбис 5°  изобщо следва да се разглежда..    Други аспекти с орбис до 3 ° са тригон с натален Марс и секстил / тригон с АСЦ/ДСЦ.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #24 -: Май 19, 2021, 08:30:10 pm »
Лунното затъмнение от 2002г.
През август месец,2002г.-голямо наводнение,причинено от едноседмични силни валежи изливащи се в Европа,убива десетки и оставя хиляди хора без домове.Нанесени са щети за милиарди евро в Австрия,Германия,Италия,Полша,Румъния,Росия,Словакия,Унгария.Хърватия,Чехия.
ОТ уикупедия
В тази карта последният аспект на Луната е опозиция с Марс,който е в критичен градус и в тригон с Уран във водолей.
Плутон и Сатурн в опозиция.Меркурий е ретрограден ,изгорен.
Юпитер ,диспозитор на Луната е в рак,неаспектиран.
Местя планетата,която ме интересува ,в случая Луната със знак на месец.Пример:В тази карта затъмнението е през май,през юни Луната е в следващия знак-козирог,през юли е във водолей,през август е в риби и прави негативни аспекти към близнашкия стелиум.
Сегашното затъмнение според мен е по-напрегнато през юни месец,когато директирана Луна ще активира опозицията Марс/Плутон.
Вие как мислите?
« Последна редакция: Май 19, 2021, 09:01:04 pm от Сафо »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6477
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #25 -: Май 19, 2021, 09:38:18 pm »
Толкова ли катастрофално се очаква да е това затъмнение?  :-X

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #26 -: Май 19, 2021, 10:51:52 pm »
През 1983г.затъмнение с същия градус на стрелец,тогава Юпитер и Уран са съвпад с Луната,а Марс със Слънцето в близнаци.Плутон/Сатурн във везни в съвпад.
Може да проверите какви събития е имало през 1983г .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #27 -: Май 19, 2021, 10:54:29 pm »
Толкова ли катастрофално се очаква да е това затъмнение?  :-X
Ами аз нямам идея колко катастрофално ще е,но всяко затъмнение Лунно ,или Слънчево е забележително по някакъв начин ,някъде и за някой.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7236
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #28 -: Май 19, 2021, 10:58:51 pm »
Спомням си лятото на 2002 година.
Спомням си репортажите по телевизията от Средна Европа.
Тези наводнения от тогава и без да ги споменаваш Сафо имам чувството насъм да ме вдигнат мога да кажа, че са за 2002 г.

Нея година имах неприятни инциденти.
Може и в личен план да ме е 'очукало' тук-там.
Тагетес,тогава тежките планети са в други знаци,твоите прогресивни са в други знаци и т.н.Не очаквай същите/подобни събития както през 2002г в личен план.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6477
Re: Пълно Лунно затъмнение 26.05.21г
« Отговор #29 -: Май 19, 2021, 11:05:46 pm »
През 1983г.затъмнение с същия градус на стрелец,тогава Юпитер и Уран са съвпад с Луната,а Марс със Слънцето в близнаци.Плутон/Сатурн във везни в съвпад.
Може да проверите какви събития е имало през 1983г .
Събитието е, че аз съм се родил тогава.  ;D
А лятото на 2002 и след това бяха хубави времена- нови приятели,  нова любов, много хубави моменти. Като изключим, че баба ми беше болна и легло, другите неща много ми помагаха да преодолея по-лесно това.