Автор Тема: Новолуние 02.03.22г.  (Прочетена 10190 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #15 -: Март 04, 2022, 06:08:22 am »
Сафо, лунациите активират бавните транзити, в смисъл фазите на планетите, посочват в рамките на месеца, заложеното по съответния цикъл.  :)

Ето ти пример как отговорих на  въпрос, който ангажира събития, които включват Слънчево-лунния цикъл, този на Марс :
  Другият управител на лунацията е Марс, който има есенция и е ъглов и той хвърля аспект към Луна, Слънце, Юпитер. Мен това ме притеснява, защото в картата е в градуса на своята екзалтация, т. е. свръхвъзбудим и се усилва влиянието му от Плутон. Когато Марс има управление над лунация, затъмнение и е силен, носи разрушение, чрез гръмотевични бури с наводнения, там където има вода, корабокрушения и суша, пожари, където е горещо, пресушава реките, замърсява питейна вода; конфликти, чрез граждански размирици, някой пълководец, водач вади меч на Цар, Жрец, Духовен водач/Юпитер/ и т.н. В момента добротворците Юпитер и Венера не могат да се противопоставят на Марс и Сатурн. И все пак.. Юпитер е в Риби, той не може да избяга от същността си, просто на есен ще "роди" тъй дълго "Чаканият".
Рени,благодаря!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #16 -: Март 04, 2022, 10:49:22 am »
просто на есен ще "роди" тъй дълго "Чаканият". [/i]

Рени, какво имаш предвид с това?
Мир?
Нова партия в България?
Не разбирам.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #17 -: Март 04, 2022, 11:04:03 am »

Импулсивен, непринуден, безвъзмезден - Българският Дюнкерк на 21-ви век
Превоз, работа, храна, дом, дрехи, пари и медицинска помощ. Вълната на съпричастност към бягащите от войната в Украйна отключи силата на малкия човек у нас

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #18 -: Март 04, 2022, 06:56:13 pm »
просто на есен ще "роди" тъй дълго "Чаканият". [/i]

Рени, какво имаш предвид с това?
Мир?
Нова партия в България?
Не разбирам.
На 25,или 26 септември е великото противопоставяне-Юпитер опозиция Слънце по оста овен/везни,мисля в 3*беше.Тогава Юпитер е най-ярък и близо до Земята.
Образува се фигура,меч.Юпитер е в дръжката,а Слънцето на върха на острието.Венера/Меркурий са в съвпад в последните градуси на дева,изгорени.В двата края на дръжката са Сатурн и Уран.Гадна конфигурация,напрегната.Слънцето е слабо,в падение.Диспозиторът му е слаб.И ако сега Слънце изгаря Юпитер,тогава Юпитер изгрял,ярък,ретрограден ще има повече сила и превес над Слънцето.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #19 -: Март 04, 2022, 07:33:00 pm »
Ясно, мерси, Сафо.  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #20 -: Март 05, 2022, 10:08:35 am »
"Ялово" новолуние. Посятото, в пряк, и в преносен смисъл е много вероятно да не даде  желания плод. Диспозиторът на лунацията, Юпитер, в момента е изгорен. Топлото в Юпитер  е сухо, влажното- студено. Липсва оптимизмът, няма плодородие, просперитет. Разчита се на хазарта в начинанията. Алчността и материалното бият нравственото. Есенцията обаче позволява поне малко да се балансира по темите ангажирани с Риби и Стрелец, а щом картата е нощна и - Овен, Лъв. Фазата новолуние е трудна за знака Риби, поради естеството на природата на знака. При желание, това може да се вземе под внимание, особено за онези, които имат по-крехко здраве, за тези, които имат проблеми със сърцето, задържане на течности; за тези, които се занимават с умствен или физически труд.
Това новолуние може да доведе до загуба на независимост,  лесно да се попадне под чуждо влияние. Марс хвърля аспект към лунацията в 6-ти дом, дано лекия аспект подкрепи спасяването на места, свързани със светилища, книги, ценни книжа и подобни от наводнения или пожар. 6-ти  е 9-ти от 10-ти дом, по нов начин предстои да се разглеждат международните  отношения, свързани с
Цитат
търговско корабоплаване флот, туризъм , вътрешни авиолинии; При разглеждане на военни действия  - опит за блокиране на вражеските брегове, далекосъобщения,дипломация, имиграция
На лично ниво, човек се ангажира с типичните за периода заболявания, повече грижи за семейството.
Управителите на картата са Меркурий и Луна, но Луна вижда АСЦ и е съвпад с диспозитора си който има достойнство, в негова терма, значи би трябвало да се очаква подобрение в онези ситуации, които са били кризисни.

Рени,
За съжаление и при мен беше "ялово" - преживях отново аборт-води се биохимична бременност.
При мен попада в 11ти дом, съвпад с Меркурий У5, квадратура със Сатурн в 7му, секстил с Нептун в 8ми и тригон с Плутон в 6-ти.
Всички показатели са ми в норма, явно тази Соларна година не ми е било писано да зачена.
Ще чакаме другата, която настъпа след 20дни, дано имам късмет.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #21 -: Март 05, 2022, 05:00:22 pm »
просто на есен ще "роди" тъй дълго "Чаканият". [/i]

Рени, какво имаш предвид с това?
Мир?
Нова партия в България?
Не разбирам.
Като събирателен образ на "добро, благородно, подкрепяшо". Под всякаква форма или в най-различна форма може да се припознае от хората.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #22 -: Март 07, 2022, 03:06:48 pm »
fortunades, съжалявам.  :(
Юпитер е естествен сигнификатор на деца/живот, но сигурно още нещо е провокирало такова събитие.
Разгледай статуса на Венера, Луна, Марс какво обещават по темата деца. Ккава е връзката с 1 дом, дали някой от тях е годишен управител, как е поставен в солара и дали тази лунация го е активирала ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #23 -: Март 09, 2022, 09:36:41 am »
fortunades, съжалявам.  :(
Юпитер е естествен сигнификатор на деца/живот, но сигурно още нещо е провокирало такова събитие.
Разгледай статуса на Венера, Луна, Марс какво обещават по темата деца. Ккава е връзката с 1 дом, дали някой от тях е годишен управител, как е поставен в солара и дали тази лунация го е активирала ?

Рени,
Много ти благодаря за подкрепата.
Тъй като не съм и напреднала малко в моето начинание към астрологията, не мога все още да определям сатус на планети и да правя връзка между тях. Мисля, че това ми е даже и най-трудното.  Марса в Телец в 12ти ми е най-лошо поставен.
За годишен управител - също ми е трудно тъй като имам вмъкнати домове и това също ме обърква.
Солара е същия както от предната година, когато успях да стигна до 9 г.с, но тогава пък сърчицето спря. Тази година в м.февруари, предполагам че все още си е действал и този от предната и новия солар.
Ще се радвам, ако имаш време да погледнеш солара ми за 2022-2023.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #24 -: Март 09, 2022, 11:13:20 am »

fortunades, първо натала е нужно добре да се разчете по посочената тема. Да се избере кой има възножност да управлява темата деца в твоята карта и когато дойде периода му и е добре поставен в прогностичните карти, да има желания резултат. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #25 -: Март 09, 2022, 11:29:39 am »
Сафо,
Цитат
И ако сега Слънце изгаря Юпитер,тогава Юпитер изгрял,ярък,ретрограден ще има повече сила и превес над Слънцето.
Не.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #26 -: Март 09, 2022, 01:39:43 pm »
Сафо,
Цитат
И ако сега Слънце изгаря Юпитер,тогава Юпитер изгрял,ярък,ретрограден ще има повече сила и превес над Слънцето.
Не.
защо?обоснови се астрологично.Слънце във везни по-силно ли е от Юпитер в овен?
« Последна редакция: Март 09, 2022, 01:41:21 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #27 -: Март 09, 2022, 02:11:21 pm »
Юпитер е външна, мъжка планета и е силен на изток, изгряващ. Пред Слънцето може и да топли и това ще се случи, сега месц април. Преди първата стационарна фаза е редно да станем повече Юпитер, защото той води, той хвърля аспект към Слънце. Предстои най-силния обмен в цикъла Слънце-Юпитер, растящия секстил и то с есенциално силен Юпитер.
Кулминацията на цикъла е време разделно, винаги нещо се губи, заради избора и тогава се сменя фазата. Западът е  женски, пасивен, приемащ- това не е в същинската природа на Юпитер. Юпитер е ярък на нощното небе, по това време, защото е най-близо до Земята, а тази година, догодина и по-догодина, двойно повече. Сега ще е най-ярък на сутрешното небе.
Всичко това се отнася с обратен знак за вътрешните планети.

Цитат
Слънце във везни по-силно ли е от Юпитер в овен
Може и да е по-силно, зависи, дали картата е дневна или нощна, дали е ъглово. В кулминацията и след нея, Слънцето е това,което води аспекта и съответно се налага, а сега, с какво е друга тема.

В  момента, при растяща Луна, кое води, субективното или обективното ?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние 02.03.22г.
« Отговор #28 -: Март 12, 2022, 04:15:27 pm »
Новолуние в знак риби,ще стартира с няколко цикли на планети.Картата е с координати за София.Мс/Иц попада на оста на икономическите кризи.
С това новолуние,цените на бензина,олиото и други продукти удариха тавана,или не още.Като хранителни продукти ,коя планета какво управлява?
Под управлението на Юпитер са всички плодни дръвчета,олиото.
Луната управлява продукти с мека,изменчива форма,обикновено плодове и зеленчуци,които съдържат много вода,течност.
Венера -сладки продукти,като шоколад,бонбони и неща,които съдържат захар.
Хлябът под управлението на коя планета е?Луна+
Марс-месо,месни продукти.

Нова Луна с Юпитер ,кое увеличава........много добре-растеж има.Разбира се,определи бизнеси печелят в момента огромни суми.
« Последна редакция: Март 12, 2022, 04:18:11 pm от Сафо »