Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 838638 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4815 -: Август 28, 2017, 01:40:48 pm »
Там трябва да е :) Ще погледна довечера :)
Над силата е само умението да я владеем!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4816 -: Август 29, 2017, 07:16:53 am »
Корея, ти ми припомни да питам! Споделете какво сте усещали от Юпитер в 1д. Аз го помня като много хубав и влюбен период :) не съм напълнявала :))
1992 бях супер кльощава и злояда и се разболях тежко. Наложи се да ме угояват, за едно лято се търкалях, не можех да се позная. 2004, работа, Уни, въртележката беше страхотна и от притеснения по изпити качих бая килца, но нищо от това не може да се сравни с 2016-та. Никога не съм вярвала, че от 49кг ще се видя 65.... Потресаващо беше, дори съм си запазила снимки. Поради квадратурата на Юпитер през 2017 към светилата ми са ми останали още 4 кила и то мазнини, от които вече се чудя дали ще се отърва, но търпеливо чакам да влезе в Скорпион, та да видим. Иначе ако трябва да кажа все пак нещо хубаво за пребиваването му в първия ми дом, то бих казала, че и през трите пъти съм била финансово доста добре, всичко ми е вървяло с лекота, угаждали са ми на прищявките и каквото съм поискала през този период съм го получавала.
Юпитер действа различно при хората, съм забелязала. Моя позната отслабна с Юпитер в първи дом и то доста, след като беше качила едно близо 18кг след, забележете, Сатурн в първи дом.... Аз при Сатурн в първи дом бях 47 кила, обаче изглеждах като ходещ скелет...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4817 -: Август 29, 2017, 10:04:03 am »
Юпи в 1 дом - бях бременна с първото си дете и родих, докато беше там при ингреса му от Риби в Овен :) Бременността е започнала при транзита му в 12 дом, малко след ретроградие. При преминаването през АС се оказа, че има голям риск бременността а приключи преждевременно и беше голям стрес за мен и таткото. Но всичко премина успешно до 9 месец :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4818 -: Август 29, 2017, 01:55:33 pm »

Юпитер действа различно при хората

Хората имат очаквания Юпитер да действа различно при тях или по-точно "само за тях".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4819 -: Август 29, 2017, 02:13:23 pm »
Е, да то всичко е относително. Аз моя започнах да го усещам повече с времето(и не само него). Някъде бях чела и за натрупването, което се прави като завърти целия кръг- действително има такова. Колкото повече, толкова повече, както е казал Мечо Пух.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4820 -: Август 29, 2017, 02:21:13 pm »
Юпитер винаги дава едно и също  всеки път,  когато засегне определена сфера, точка- и това е лекота и увереност в действията по същите, така че човек да следва своите вярвания и  да сбъдва възможностите си по Меркурий. Юпитер дава бъдеще и тук вече идват разочарованията или различията, защото по натал не на всеки му е драснато да "ползва ароматизирана тоалетна хартия" ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4821 -: Август 29, 2017, 02:34:40 pm »
А защо по Меркурий? Юпитер ми дава, не мога да се оплача, обаче квадратурата с Венера винаги на заден фон реве "Не е достатъчно" т.е. не е проблема в даването, а в оценката и пустия му квадрат дет все не му стига. Но пък иначе няма растеж. И се получава растеж с мрънкане. И понеже всичко расте, като е на АЦ-то ******а ми най-много :D Обаче  като е на стелиума много ме радва, там няма кила, само светски изяви  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Събития и транзити
« Отговор #4822 -: Август 29, 2017, 02:47:40 pm »
Юпитер винаги дава едно и също  всеки път,  когато засегне определена сфера, точка- и това е лекота и увереност в действията по същите, така че човек да следва своите вярвания и  да сбъдва възможностите си по Меркурий. Юпитер дава бъдеще и тук вече идват разочарованията или различията, защото по натал не на всеки му е драснато да "ползва ароматизирана тоалетна хартия" ?  :)

Снощи гледах по СНН за урагана Харви в щата Тексас, включиха една жена, която е живяла в Ню Орлийнс и оцелява от урагана Катрина преди 12 години. Мести се в Хюстън и сега, 12 г. по-късно отново подобно бедствие...Катрина удря Н. Орлийнс точно на 23 август преди 12 години :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4823 -: Август 29, 2017, 02:50:13 pm »
А защо по Меркурий?
Юпитер е един вид прогресирал Меркурий, ако няма  "нищо " до 3 -ти дом или мислите ти, възприемането на света стигат до върха на носа ти, не учиш( даже и от братя и сестри, при наличие на такива, съседи, съученици, окръжаваща среда ), не комуникираш, не се грижиш ума ти да се информира, Юпитер какво ще разширява, уверява и на какво да дава бъдеще ? !? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4824 -: Август 29, 2017, 02:52:03 pm »
Снощи гледах по СНН за урагана Харви в щата Тексас, включиха една жена, която е живяла в Ню Орлийнс и оцелява от урагана Катрина преди 12 години. Мести се в Хюстън и сега, 12 г. по-късно отново подобно бедствие...Катрина удря Н. Орлийнс точно на 23 август преди 12 години :)
Това звучи страшно... Няма отърване - така ми звучи. И какво след 12 години как ще ги свалям тия качени кила?!   :lol_hitting:(нали разбрите, само те ме тревожат, другото е супер) :85:

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4825 -: Август 29, 2017, 02:54:35 pm »
Юпитер е един вид прогресирал Меркурий, ако няма  "нищо " до 3 -ти дом или мислите ти, възприемането на света стигат до върха на носа ти, не учиш( даже и от братя и сестри, при наличие на такива, съседи, съученици, окръжаваща среда ), не комуникираш, не се грижиш ума ти да се информира, Юпитер какво ще разширява, уверява и на какво да дава бъдеще ? !? :)
Нали и по натал ми е в трети дом, ако се бях концентрирала върху една тематика в тоя живот, Нобел щях да отнеса, ма с тоя МЦ в близнаци + СЛВ, всичко се изчита, изяжда из основи и после се търсят нови завоевания...
Юпитер какво ще разширява, уверява и на какво да дава бъдеще ? !? - явно трибуктвието ми  :17:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4826 -: Август 29, 2017, 03:04:03 pm »
Родопис, килограмите не са по Юпитер, Юпитер нито качва, нито сваля килограми, но  в периодите, когато сме под засилено  негово влияние или  същия е ангажирал ъглите, сме склонни да гледаме по-леко на живота. В това число, за който по рождение му е заложено да  спазва и поддържа здравословен режим на живот за да е добре и във физически, и в емоционален, психически план, в тези периоди се отпуска, вярвайки, че нещата после/ в бъдеще от само себе си пак ще върнат формата си. Затова винаги транзитите на Юпитер се разглеждат паралелно с тези на Сатурн като аналог и по натал. Всяка планета на ъгъл има отношение към физиката на натива, нали е в отношение с АСЦ.

Защо съм качила килограми и не се чувствам комфортно е отговорът, който ще ти помогне да ги свалиш, а той винаги е в личните планети. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4827 -: Август 29, 2017, 03:18:21 pm »
Родопис, килограмите не са по Юпитер, Юпитер нито качва, нито сваля килограми, но  в периодите, когато сме под засилено  негово влияние или  същия е ангажирал ъглите, сме склонни да гледаме по-леко на живота. В това число, за който по рождение му е заложено да  спазва и поддържа здравословен режим на живот за да е добре и във физически, и в емоционален, психически план, в тези периоди се отпуска, вярвайки, че нещата после/ в бъдеще от само себе си пак ще върнат формата си. Затова винаги транзитите на Юпитер се разглеждат паралелно с тези на Сатурн като аналог и по натал. Всяка планета на ъгъл има отношение към физиката на натива, нали е в отношение с АСЦ.

Защо съм качила килограми и не се чувствам комфортно е отговорът, който ще ти помогне да ги свалиш, а той винаги е в личните планети. :)
Така е Рени, ама нали като си помрънкам и ми олеква :D
Защо съм качила килограми и не се чувствам комфортно? - защото Юпитер ми е бил на АЦ, а Венера ми е суетна и е пропаднала в Дева. Суета на суетата и пуста суета.  + 200гр. да съм отгоре е драма... пъпка на гърба да ми излезе и само аз да я виждам е драма... Та като се замисля, драмата не е, че някой няма да ме хареса, въпросът е аз да се харесвам, а с таз пропаднала Венера наквадратена от Юпито...  аз да се харесам е ужасно трудно.  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4828 -: Август 29, 2017, 03:33:01 pm »
Така е Рени, ама нали като си помрънкам и ми олеква :D
Защо съм качила килограми и не се чувствам комфортно? - защото Юпитер ми е бил на АЦ, а Венера ми е суетна и е пропаднала в Дева. Суета на суетата и пуста суета.  + 200гр. да съм отгоре е драма... пъпка на гърба да ми излезе и само аз да я виждам е драма... Та като се замисля, драмата не е, че някой няма да ме хареса, въпросът е аз да се харесвам, а с таз пропаднала Венера наквадратена от Юпито...  аз да се харесам е ужасно трудно.  ::)

Докато действа квадратурата Венера-Уран и Меркурий е ретро в Дева, можеш да отстраниш/изчистиш някои "дефекти"  във физически план по някакъв алтернативен начин, не задължително с диета или да промениш отношението си към собственото тяло и когато Венера се срещне  с Юпитер по-късно месец септември ще си радостна, по-уверена и не така самокритична, ще се харесаш, даже и да не си свалила тези 200 гр от теглото си, важното е да си свалила поне 2 причини, които ти пречат да се харесваш. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4829 -: Август 30, 2017, 09:35:08 am »
  написала съм, че е на 5 минути, а не градуси и това ми беше мисълта, че някакви си 5 минутки в нулевия градус са недостатъчни да е голяма девица
имам много познати и близки жени с Венера в Дева и няма такова проявление да не се харесват, квадратът на Юпитер към Венера също няма такова проявление, каквото му приписваш, но един квадрат от Сатурн към Слънцето или от управителя на 5д към АСЦ точно така се проявява/т
Не е лесно с Нептун на ЮЛВ  :)
akruks, благодаря ти за мнението  :)