Автор Тема: Новолуние на 27.08.22г в знак дева  (Прочетена 11626 пъти)

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #15 -: Август 18, 2022, 01:11:38 pm »
В съвпад с Десцедента ми и секстил с натална Венера.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #16 -: Август 18, 2022, 01:13:40 pm »
Рени,благодаря!

Моля. :)

Искаш ли да ти препоръчам четиво ?
Да.
"Традиционна астрология" Бенджамин Дайкс
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #17 -: Август 19, 2022, 02:12:10 pm »
Нима Венера толкова е зла?!
Да бъде на върха -готова е на всичко,
прелюбодейката ще блесне в кратък миг

Моята разчиства, изхвърля, освобождава се и минимизира. Това не й е чуждо. Дай ми да махам.
Но тъкмо си мислих, че вече няма какво,  на минимума съм и бам! Нова сила, мощна я е подкарала и задържа само наааай-належащото и хубавото й.
Детски играчки, грим и козметика,  чаши (сами се чупят като ме видят). Следват дрехите,  гащи нямам вече на гъза си. Готова съм да се разделя и със сакрални одежди,  които Сатурн уж все жали. Само да стигна до тях. В главата ми е буря,  а ръцете ме сърбят.

Искам ново,  рафинирано,  красивото сега.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #18 -: Август 19, 2022, 02:33:34 pm »
"Традиционна астрология" Бенджамин Дайкс Купих си я миналата седмица,първите няколко десетки страници си викам-пак се набутах за безсмислени ала бала.Но после ее ,браво,най-после нещо свястно,логично и добре обяснено. Още не съм я привършила.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #19 -: Август 21, 2022, 08:19:08 am »
Рени,благодаря!

Моля. :)

Искаш ли да ти препоръчам четиво ?
Да.
 :-*
"Традиционна астрология" Бенджамин Дайкс

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #20 -: Август 21, 2022, 08:22:03 am »
Нима Венера толкова е зла?!
Да бъде на върха -готова е на всичко,
прелюбодейката ще блесне в кратък миг

Моята разчиства, изхвърля, освобождава се и минимизира. Това не й е чуждо. Дай ми да махам.
Но тъкмо си мислих, че вече няма какво,  на минимума съм и бам! Нова сила, мощна я е подкарала и задържа само наааай-належащото и хубавото й.
Детски играчки, грим и козметика,  чаши (сами се чупят като ме видят). Следват дрехите,  гащи нямам вече на гъза си. Готова съм да се разделя и със сакрални одежди,  които Сатурн уж все жали. Само да стигна до тях. В главата ми е буря,  а ръцете ме сърбят.

Искам ново,  рафинирано,  красивото сега.
Люба,щом е задействана ,действай......обаче ме впечатлява това с чашите ;)
Чупят се чаши,мисля друго трябва да е намесено,защо Венера?Слънце/Луна(светила) и Марс

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #21 -: Август 21, 2022, 09:21:43 am »
Не ги даваш ти моите чаши на Венера и това е.
Слагам ги при нея,  защото те за мен са наслада, произведение на изкуството,  трябва да ме радват на око и ръка. Мога с часове да разглеждам порцелан като го пипам,  да го усетя как е.
Затова са ми под естетичната част,  а не под кухненска посуда.
Иначе има и Светила, и останалото,  нали сега 19* на фикса е под обсада постоянна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #22 -: Август 21, 2022, 01:40:03 pm »
Тактилност, наслада е по Земята, най-силно изразена в знака Телец  и там, където Венера  е във фаза, съотвестваща на близостта й до Земята.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #23 -: Август 24, 2022, 02:17:18 am »
В точен съвпад с моята Луна.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #24 -: Август 27, 2022, 08:52:08 pm »
При мен новолунието е почти на к5,откъм 4ти в квадрат с асц/дсц.,тригон Сатурн,секстил Юпитер.
При баща ми е върху съвпада Слънце/Меркурий/Венера.На 28.08.има Р.Д.
Една сбирка с приятели организирахме в къщи.Повод-мебел,която трябваше да се качи по стълби.....и синът ми присъстваше.
Та през нощта редих книги в новия/стар шкаф.Бендажамин Дайкс също е тук. :)Донесох си всички стари книги от предишното ми местоживеене.
И тръгвам към морето.
« Последна редакция: Август 29, 2022, 07:54:22 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #25 -: Август 30, 2022, 11:29:56 am »
АСЦ е съвпад с Неподвижна звезда, която макар и слабо по това време на годината, все пак се вижда, значи ще окаже влияние в периода. Управителят на АСЦ, Венера  е перегрин и с диспозитор, който също е перегрин,  значи личния интерес няма да е подкрепен.  Венера е  в огнен знак, в кардинален дом, в дневна карта, силно активирана, по-скоро ще действа като малефик, т.е няма да има удовлтворение, комфорт, в нейните сфери; липса на добра преценка. Понеже е в дом с предимство, всичко по нея ще се забелязва, най-вече морала, лоялността, показността, но със знак "-". Има акцент върху кардиналните домове, ще се приключва радикално в някои сфери и ще се подемат импулсивни, бързи промени в други сектори. В дневна карта, нощните планети са над хоризонта, а дневни-под. Значи, нито Юпитер може да подкрепя, нито Марс и Сатурн ще бъдат овладени в своите не добри прояви.  Тази лунация активира растящия квадрат Слънце- Марс, който предхожда ретро периода. Доста Марсов период в изброените сфери :инфраструктура, транспорт, места, които са известни с образователни институции
Рени,Венера е в собствена терма,не е перегрин.(таблица на терми според Птолемей)
Кои терми да разглеждаме при толкова информация.Ти работиш с Египетски .
« Последна редакция: Август 30, 2022, 11:37:41 am от Сафо »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #26 -: Август 30, 2022, 01:51:11 pm »
При мен в 6 дом, в опозиция с - нат. Луна/У5, нат. Венера/У3,8 в 12 дом, нат. Меркурий/У4,7 в 1 дом.

Объркано, напрегато и тъпо.
С летен вирус съм и болки в стомаха, гърлото.
Котката е скрила малките и се катерих да ги търся в една порутена сграда до нас. Стъпвах върху дървени греди, едната беше изгнила със счупени пирони, не прецених правилно, счупи се и паднах. И двата крака ми са с леки одрасквания. Успях да намеря малките и да ги преместя на по-удобно място.
« Последна редакция: Август 30, 2022, 01:52:55 pm от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #27 -: Август 30, 2022, 03:56:47 pm »

[/quote]Рени,Венера е в собствена терма,не е перегрин.
[/quote]
Сафо, наблюдавай,  какво се случва в нейните сфери, в посоченият период и в личен, и в обществен план. Това е най-добрият начин да провериш твърдението.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #28 -: Септември 07, 2022, 08:38:22 am »
Марс е упр,на 4 и 8ми от 11 дом,където е Лунацията и е в 10 от 11.Значи,ще има видимост по тези домове.
По близнаци,да допълня Рени,са договори,сделки,новини,документи,говорители,ученици,транспортни средства,писатели,журналисти,пощи,шофьори,медиите,училища.В тялото -ръце,крака,рамене,бели дробове.Марс квадрат Светила поразява очите.
Дева е 6ти знак от зодиака-работници,домашни любимци,здравеопазване и т.н.Вероятен инцидент при пътно/строителни работи,мостове,асансьори.
[/color]През Розино и Сопот минахме в нощта на потопа,водата идваше от планината като водопад през пътя.Дали ще има наказани отговорни лица?Едва ли.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 27.08.22г в знак дева
« Отговор #29 -: Септември 07, 2022, 11:38:16 am »
Кой отговаря за наказанията ? В периода има ли сила, достойнства ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“