Автор Тема: Венера  (Прочетена 170588 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #255 -: Юли 24, 2016, 12:20:00 am »
Днес, покрай една публикация на Рени за Марс и Венера  - реших да погледна кога ще се оквадратят - нали отчетохме воден тригон, наскоро :) И ... на 7 август ще имаме тази чест - Венера на третия градус в Дева, а Марс - на третия градус в Стрелец. Ние тогава ще се прибираме от морето и ще е екшън, както по отношение на напрежение и взаимоотношения, така и за мен после - оправяне на багажи, перални и т.н.

Обаче ми е интересно и за друго - Венера ще стъпи на точката, в която е била слята със Слънцето - преди да се родя. Започвам да я наблюдавам тази точка и всичко, което минава от там. Да видим  :012:

Тогава и Слънцето е почти върху нат. Луна :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #256 -: Юли 24, 2016, 06:08:06 pm »
Венера мисля да я отпиша. Уж ми прави тригон към наталната, а днес освен, че не съм се забавлявала особено дори не можах да изляза. Съседите ми правят ремонт и водата е спряна централно - ще имам чак след 7. Е, много хубаво си прекарах деня на лаптопа, няма що.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #257 -: Юли 24, 2016, 06:46:01 pm »
А какъв аспект прави днес, че й се ядоса? Нямам ти данните - иначе бих разгледала :)
Над силата е само умението да я владеем!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Венера
« Отговор #258 -: Юли 24, 2016, 06:53:10 pm »
Транзитна Венера в 7-ми - един ухажор, по който няма начин да си падна, ме "нападна". Добре, че само онлайн. Много мили думи ми пише, но има характеристики на характера, които няма начин да харесам. Сега се чудя как да го откажа безболезнено. Че направо ме следи из нета (нищо чудно и до тук да ме е последвал). Всички профили ми знае.

Това ми напомня за една друга подобна история, но като върнах лентата назад, не виждах сходство в планетарните конфигурации. Преди много, много години, когато рокендролът беше жив и аз бях студентка, ме хареса един мъж с вид на мутра. Пишеше ми писма с красиви думи (заради милите думи игнорирах правописните грешки), но нямаше начин да си падна по него - изобщо не беше мой тип. А после се оказа, че бил познат на едно бившо гадже и явно е било номер на бившия да ме провери...
« Последна редакция: Юли 24, 2016, 07:02:30 pm от Mirabella »

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Венера
« Отговор #259 -: Юли 24, 2016, 07:13:09 pm »
Сатурна ми е в 11 дом, Венера ми прави съвпад... Да отпиша ли свалките една седмица поне? :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #260 -: Юли 24, 2016, 07:16:30 pm »
... Сега се чудя как да го откажа безболезнено....

Направи го така, че посланието ти да стигне до него и да е ясно, че е категорично. Не казвам да е грубо, но да бъде поднесено така, че да стигне до него.  :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #261 -: Юли 24, 2016, 07:20:18 pm »
Алена, споделих го в сферата на общите приказки, не ми е важно, за да проверявам. Сега Венера е близо до К8 и от там прави тригон към нат. Венера в трети дом. Вече е разходящ. Точен е бил вчера - тогава освен смс-и от един стар познат друго няма.

Мира, не можеш ли да направиш така, че той сам да се откаже? Кажи нещо или се представи в светлина, която няма да му хареса и ще спре.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #262 -: Юли 24, 2016, 07:46:14 pm »
Твоята Венера е заточена в Овен ли? Хм, вероятно, заради мунданната близост на Венера и Меркурий е имало СМС :) Гледала ли си къде е бил последния съвпад на Венера и Слънцето - преди да се родиш и дали привличащ хора с нещо там, как се вписва тази точка в картата ти?
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #263 -: Юли 24, 2016, 07:55:32 pm »
Не съм гледала, само знам, че фазата на Венерата ми е вечерница - намира се в знак след Слънцето. Иначе при Слънце в първия градус на Риби и Венера в Овен вероятно съвпадът е бил във Водолей, където е и пренаталното новолуние. Ей сега ще проверя.

П.П. Еха! Какво открих! Имало е точен съвпад на Слънце, Венера и Марс в първия градус на Дева на 25 август 1987 г. - шест месеца преди да се родя. По-важното е, че този цикъл е в точна опозиция с наталното ми Слънце и се намира в натален осми дом. Хм..сега сее запалих да търся какво значи.
« Последна редакция: Юли 24, 2016, 08:00:47 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Венера
« Отговор #264 -: Юли 24, 2016, 08:01:18 pm »
Благодаря ви за съветите, дами. Ще се вслушам в тях.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #265 -: Юли 24, 2016, 10:15:41 pm »
Да отпиша ли свалките една седмица поне? :)

Новият хелиакален цикъл на Венера вече е започнал, но оттогава продължава да не се вижда с просто око. Играе си на криеница в момента - тука има, тука нема... Ако са свалки без претенции за дългосрочност, опъвай рибарските мрежи  ;D. Но ако се търси перспектива някаква и има по-сериозни очаквания, може да се поизчака малко, докато Венера не ни покаже своя сияен лик. В момента малко двойнствено го играе, тъй са Вечерниците.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #266 -: Юли 24, 2016, 10:32:13 pm »
Вижте каква статия намерих :)
Май съм в грешка и Венерата ми е зорница - в знака преди Слънцето е. Обаче то е по-близо до хоризонта от нея... :017: Пфф, рязко оглупях.

http://www.grreporter.info/Lyubovta_ot_astrologichna_gledna_tochka_/6849
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #267 -: Юли 24, 2016, 10:37:18 pm »
Вечерница е  :) Първо е изгряло Слънцето и после тя :) Освен, ако и аз нещо не прищраквам  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #268 -: Юли 24, 2016, 10:38:12 pm »

Май съм в грешка и Венерата ми е зорница - в знака преди Слънцето е.


Струва ми се, че не си в грешка.

Поставяш Слънцето върху Асцендента - там е символичният изгрев. И гледаш спрямо него кои планети вече са изгряли и кои предстои да изгреят. В посока от АС към МС са планетите, които вече са изгряли. Планети в 1 дом все още са под хоризонта, т.е. под земята и респ. предстои да изгреят, когато Асцендентът /линията на хоризонта/ премине в техния знак. Дали ще са видими или невидими по това време вече е друг въпрос.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #269 -: Юли 24, 2016, 10:41:49 pm »
Слънце в Риби и Венера в Овен. По знак е след Венера - нали Овен е първия знак, но иначе изгрява преди нея.
Лили, сега разбрах. Излишно съм усложнявала с това отброяване от знака. Със Слънце на асц. си е в падащ дом и предстои да изгрее.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.