Автор Тема: Венера  (Прочетена 170616 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #360 -: Октомври 20, 2016, 10:04:10 pm »
Алена,април,догодина стационарно-директната Венера на 25*риби вече съм отбелязал в ефемеридите,струва си отбелязването-стационарна,екзалтирна и съвпад със Хирон транзитни-мунданно .Всички с пепеляшкови аспекти е добре да обърнат внимание-при мен е тригон с уАсц Нептун,пепеляшков аспект,съвпад с моя ПФ и антивертекс,алтернативен Асц.,,и това на фона на ингрес на пр.Венера във водолей,коетостопира квадрата и с нат.Слънце .Тогава и тр.Сатурн вече прекратява саде-сати ,минава 45* от нат Луна .Много работи се задействат,не ми се пише чак толкова много .

Какво е пепеляшков аспект  ::) :017:
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #361 -: Октомври 20, 2016, 10:46:59 pm »
Да ядеш тикви докато ти цъфнат налъмите-прецъфтяват и пак цъфтят  ;D

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Венера
« Отговор #362 -: Октомври 20, 2016, 11:20:37 pm »
Пиша от смарт на който не му разбирам, провери в нета, Маги общество, или,, Астрология на влъхвите, но най общо когато Хирон прави тригон или квинконс с Венера, Нептун, Юпитер, Слънце и Церера натално и това се акцентира и задейства транзитно води до благоприятни събития.. Имаш натално Юпитер и Хирон съвпад, забравих и съвпадът е пепеляшков аспект. Малко странна астрология, но май има верни неща. 😎

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #363 -: Октомври 21, 2016, 08:24:32 am »
Пиша от смарт на който не му разбирам, провери в нета, Маги общество, или,, Астрология на влъхвите, но най общо когато Хирон прави тригон или квинконс с Венера, Нептун, Юпитер, Слънце и Церера натално и това се акцентира и задейства транзитно води до благоприятни събития.. Имаш натално Юпитер и Хирон съвпад, забравих и съвпадът е пепеляшков аспект. Малко странна астрология, но май има верни неща. 😎

А ти принц ли чакаш, Бин? :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #364 -: Октомври 21, 2016, 11:55:56 am »
Пиша от смарт на който не му разбирам, провери в нета, Маги общество, или,, Астрология на влъхвите, но най общо когато Хирон прави тригон или квинконс с Венера, Нептун, Юпитер, Слънце и Церера натално и това се акцентира и задейства транзитно води до благоприятни събития.. Имаш натално Юпитер и Хирон съвпад, забравих и съвпадът е пепеляшков аспект. Малко странна астрология, но май има верни неща. 😎

Благодаря, ще потърся в нета  :38:
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Венера
« Отговор #365 -: Октомври 21, 2016, 07:01:58 pm »
Миналият период на ретро Венера беше много знаменателен за мен- проносих след не знам колко години( поне 10)  отново къси поли и панталони, късо нося само зимата с ботуши, понеже не си харесвам краката.
Почнах и плажуване, и него бях спряла години наред заради алергия.
Имаше и любовен възход по това време.
Август -септември 2015 беше периодът, но нито знак помня, нито дом .
 
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...


a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #367 -: Октомври 22, 2016, 08:54:20 pm »
Благодаря, Стреличка  :58:


Когато Хирон ми застана на Асцендента - направи точен тригон към Венера и точен куинкокс към Луната - точно тогава се случиха операциите, които толкова много чаках :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #368 -: Ноември 22, 2016, 11:07:06 pm »
На 25.11 започва новият цикъл Венера-Плутон на 16 гр. в Козирог.

При мен е 1) в секстил с асцендента и 2) в квадрат с Юпитер - диспозитор на Слънцето и управител на два ъгъла (АС, МС и 9 дом). Орбисите са по-малки от градус. Предполагам, че ще ми се сгадни от квадрата с Юпитер - би следвало да усетя неудобството от този аспект по-силно, отколкото благодатта от секстила с АС.

Осите на цикъла почти покриват моите натални, а  тр. Хирон е на АС на цикъла.  Този цикъл е последният, при който Венера и Плутон ще аспектират толкова точно някоя точка от моето тао - Юпитер-Плутон-Меркурий. Предният им цикъл е бил в точен съвпад с нат.Меркурий, който държи другите два ъгъла в картата ми - ИЦ и ДС. Сега идва ред на нат.Юпитер. И "край". Цикълът продължава до януари 2018г, когато се сливат в началото на 20 гр в Козирог  :29:

При настоящия цикъл  - тр.Юпитер  квадртира двойката и е в опозиция на моя натален. Успокоително е само това, че Луната ми тригонира Марса - дано овладяваме агресията :)

Какво очаквам - Венера и Плутон в картата ми са във взаимна и заточена рецепция - добре оплетени в мрежите си. Този мунданен съюз в квадрат с Юпи и секстил с АС ми звучи малко, като "трай бабо за хубост"  :012: Финансово не очаквам да цъфна и вържа - най-много да позатегна колана.
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Венера
« Отговор #369 -: Ноември 23, 2016, 12:22:30 am »
Нa мен на върха на осми дом и после Венера ще направи три Венерини възврата :) дано се поразхубавя :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #370 -: Ноември 23, 2016, 08:55:34 am »
3 възврата - ретроградието напролет ли имаш предвид? Нямам картата ти тук, за да погледна  :)

А новият цикъл на К8 не ми е на разхубавяване, по-скоро с акцент над осмодомните теми, пречупени през наталните особености на Венера и Плутон при теб, както и на диспозиторите им в натала и на цикъла - Сатурн. Тези взаимовръзки бих разгледала.  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #371 -: Ноември 23, 2016, 09:26:06 am »
По принцип не ги гледам тези цикли, но съвпада Венера/Плутон е най-точното нещо в натала ми :), та предполагам, че е важно за мен .... в този смисъл, какви орбиси да гледам при аспектите на транзитния съвпад с натала? В момента е на 16гр, а след 2 год на 20гр Козирог .... при мен на 18,5гр е гъмжило :) - за след 2г ще си имам и точни аспекти, но ми е ентересно сега дали да го отчитам

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #372 -: Ноември 23, 2016, 09:33:44 am »
Аз очаквам да има по-съществено влияние, ако орбисът е до 2 градуса и колкото по-точен, толкова по-явно.

При мен и двата са с орбис - минути - предният цикъл е бил на 12:47 в Козирог, моят Меркурий е на 12:56. Сега в края му  виждам ясно как повлия  :)  :72: При настоящия цикъл - мунданно квадратът тр.Венера/Плутон от Козирог към тр.Юпитер във Везни е точен до минута - на 15:47  :o Аз затова му се зверя толкова - предвид това при мен какво засяга и че влиза в таото ми пак  :012: И към двете ми натални позиции влиза с орбис под градус (минути)  :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера
« Отговор #373 -: Ноември 23, 2016, 09:49:52 am »
Плутон ми квадратира Венерата от доста време :), а сега към него ще се присъедини и транзитната Венера - поредният им съвпад в Козирог този път ще е насочен много точно към наталната ми Венера - с по-малко от градус! :) Вече Плутон не ми е проблем на Венерата. Голям зор видя тя докато му свикне  ;D

Сатурн, диспозиторът на съвпада е важен за всеки съвпад  на планета с Плутон, докато той е  в Козирог :) И докато той е там, наталното състояние на Сатурн ще дава своя отпечатък върху тях.  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #374 -: Ноември 25, 2016, 06:44:45 pm »
Аз имам събитие по темата, но се притеснявам да го споделя, защото е малко, как да кажа - хвалебствено. Но поне мога да отбележа - хипер емоционален ден - както с хубави, така и с лоши събития. Хубавото събитие е точно по Венера. Не е любовно, не касае пари. Много емоционално и мост между моите Венера и Луна :) Предполагам при някой аспект с Нептун - ще се реализира :)
Над силата е само умението да я владеем!