Автор Тема: Венера  (Прочетена 170877 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1065 -: Ноември 19, 2023, 07:02:05 pm »
Тери, в рамките на 2 г. , "големите " направиха своите  нови големи цикли. Нормално е да се приключи със старото и да се гради ново, което няма как да стане за година-две. Аналог на нова Луна, в следващите12- 15 г ще се стартира всичко онова, за което в момента само говорим, но няма конкретна форма, защото не е ясно какво от посятото ще е читаво.
Големият цикъл на Венера е около 120 г, доколкото си спомням, и всяка нейна "голяма война" е на ниво ценности във фаза  Зорница, които се материализират като интереси, били те финансови, близки връзки, бизнес сътрудничество като Вечерница. За нашата епоха все още Венера изгрява в знаци, където няма достойнства- Козирог, Овен, Лъв, Скорпион, Близнаци, така че " малките войни" ще се случват на всеки 8 г. На всеки 9 месеца ще "опложда" нечии интереси и след 9 месеца ще "ражда" резултатът. Ако не носи удовлетворение, следва ретро фазата и тн. Сега, от 20.08. когато и където се водаят битки са на религиозна, лична, духовна основа и чак догодина месец юни, ще се разбере защо, кой на кого ще плаща, колко ще струва ...
Венера в Лъв влезе с Марс в подземното царство/ се скри, залезе, но излезе сама , ако не броим Юпитер като далечен компаньон-това как ще го тълкуваш ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1066 -: Ноември 19, 2023, 08:31:29 pm »
Че няма подкрепа от никой и не може да даде резултат.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1067 -: Ноември 22, 2023, 11:54:10 am »
Каквото е посято по Венера Зорница, това и ще кулминира във вечерната й фаза, такъв ще е резултатът. Юпитер е в знак на Венера и тя го следва, има подкрепа, макар и не толкова видима,  и не без да си плати за перченето и вниманието.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1068 -: Ноември 22, 2023, 01:04:41 pm »
Да, по натал съм с вечерница, в прогресивната карта - със зорница, догодина по това време, сатурн в знак на екзалтация на венера, венера вечерница в знак на екзалтация на сатурн, двамата времеви управители за следващата година, директни (не като тази година с ретроградията) - ще споделям нещо има ли.
Може би, ама надали  :D

Надали, но може би.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1069 -: Декември 01, 2023, 10:58:54 am »
Тери, аз коментирах мунданно Венера, не конкретно твоята натална.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1070 -: Декември 01, 2023, 11:11:21 am »
Да, разбрах, Рени, ама аз си търся обяснения за ефекта на мунданното в моята карта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1071 -: Декември 01, 2023, 05:23:44 pm »
Тери, ние се раждаме, на някой етап от цикъла на Венера на мунданно ниво и цял живот ще разгръщаме. Не можем да извървим целия път на един цикъл, само определена фаза/-и. Иначе, принципът е един и същ- каквото вън, такова и вътре. Ти си родена с Вечерница в определена фаза и когато навън се случи същата фаза, си в синхрон с темите по Венера. Ако Венера е хронократор ще реагираш твърде лично и емоционално на всяка фаза, смяна на знак, дом, аспекти на транзитна и към натална Венера. Докато е Зорница, ще си ангажирана повече със себе си по нейните теми, а като Вечерница- повече на материално ниво. Ето сега си изследовател, след 6- 7 месеца ще си извършител.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1072 -: Декември 03, 2023, 09:42:45 am »
Аз си мислех, че ако Венера е хронократор ще даде събития, нали "хронократорството" е от античната астрология, а не от астропсихологията дето се занимава, който как се чувства.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1073 -: Декември 03, 2023, 03:22:45 pm »
Тери, ако по натал Венера е оперативна, когато й дойде периода или 'хронократорството" ще даде събитие. Качеството събитие зависи от достойнствата й по натал, как ще се случва по аспекти/фази и кои житейски теми ще случва, според това кои домове управлява.
Всички управители на магазини в твоя квартал правят събития ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Венера
« Отговор #1074 -: Декември 03, 2023, 08:26:55 pm »
На 4/5 декември,Венера ще направи ингрес в скорпион.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Венера
« Отговор #1075 -: Декември 29, 2023, 06:28:25 am »
Венера в последни градуси на знак Скорпион,в късните часове ,ще направи ингрес в знак Стрелец.Юпитер тръгва директен в Телец.Двата бенефика ,ще са взаимна рецепция по управление. :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #1076 -: Декември 30, 2023, 08:58:06 am »
Венера и Плутон с в градус антис.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1077 -: Януари 02, 2024, 01:04:43 pm »
.Двата бенефика ,ще са взаимна рецепция по управление. :)

И по терма, но и това не стига да си бъдат взаимно полезни. И Венера, и Юпитер нямат достойнства в тези си позиции, затова и не могат да се подкрепят в своите прояви, не са компетентни. Това пък е знак, да не разчитаме на другите материално, в периода, а така да си организираме портфейла и социалните сбирки, че сами ще си плащаме сметките, и в пряк,  и в преносен смисъл.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Венера
« Отговор #1078 -: Януари 02, 2024, 11:47:04 pm »
Мъжа ми е с такова разположение - Венера в Стрелец и Юпитер в Телец. Възвратът му ще е по-късно през годината обаче, няма да съвпаднат едновременно по градус с наталните. Има обаче и силен, осмодомен Плутон в неговия си знак.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1079 -: Март 10, 2024, 10:45:19 pm »
След два дни Венера влиза в Риби, в рецепция с диспозитора си, Юпитер в Телец и го вижда, което я прави функционираща със своята природа. На лично ниво всеки може да следи кои сфери активира и да ползва в своя полза и комфорт нейното влияние. Единственото, с което може да се съобразим е, че до 23.03. е между двата малефика и не вече не така ярка на сутрешното небе. Предстои да се скрие, да изчезне, за няколко месеца, за да се появи като Вечерница.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“