Автор Тема: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.  (Прочетена 4373 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« -: Декември 22, 2023, 04:09:39 pm »
Карта на последната лунация за тази година,пълнолуние в рак.
Направих няколко грешки докато качвам картата и пиша.Сбърках годината и датата в заглавието. :)
На 27.12.имам двама познати рожденици.Трима.Мъж и две жени.
К8 е на Плеяди.Оста 3/9-ти е съвпад с неподвижни звезди,указващи кризи и катастрофи.
Лунацията попада в 9ти дом в картата с координати на София.Луната има лек аспект секстил с Юпитер-дали ще ни съобщят добрата новина Шенген?
Домът на договорите,Бог,далечните пътувания,съдебната система,чужденците,висшето образование,сделките.
Съвпадът Марс/Меркурий във втори дом на картата е тревожен ,квадрат с Нептун.Марс е упр.на 7ми дом,а втори е 8ми за партньорите/враговете.Стрелец е огнен знак,освен скандал,стрелба,катастрофа,може да има пожар ,за който да се говори,пише.
Венера, като упр.на асц е в скорпион ,на к2.Но тригонът Слънце-Юпитер е в действие.Да видим.Ще има тото милионер.
« Последна редакция: Декември 22, 2023, 04:30:48 pm от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #1 -: Декември 22, 2023, 08:56:19 pm »
Луната и Юпитер са във взаимна рецепция по екзалтация.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #2 -: Декември 23, 2023, 03:20:23 am »
знаците се пишат с главни букви – Рак, Стрелец и така нататък... , макар че не е необходимо да се изписват в заглавието на темата – всеки що-годе грамотен може да разбере само по датата къде попада лунацията...

когато преглеждам темите със задна дата се ориентирам по година и дата, а не по зодиакален знак - то е ясно, че Пълнолунието на 27 декември е в зодиакален знак Рак

при мен в 10д и квадрати светилата, но в секстил с Уран в 12д - ще има скрити изненади  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #3 -: Декември 23, 2023, 03:52:51 pm »
знаците се пишат с главни букви – Рак, Стрелец и така нататък... , макар че не е необходимо да се изписват в заглавието на темата – всеки що-годе грамотен може да разбере само по датата къде попада лунацията...

когато преглеждам темите със задна дата се ориентирам по година и дата, а не по зодиакален знак - то е ясно, че Пълнолунието на 27 декември е в зодиакален знак Рак

при мен
в 10д и квадрати светилата, но в секстил с Уран в 12д - ще има скрити изненади  :)
Ами то и нов ред се почва с главна буква и се завършва с точка, но ...вече съм голяма да си играя на даскалица.  ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #4 -: Декември 23, 2023, 04:38:53 pm »
знаците се пишат с главни букви – Рак, Стрелец и така нататък... , макар че не е необходимо да се изписват в заглавието на темата – всеки що-годе грамотен може да разбере само по датата къде попада лунацията...

когато преглеждам темите със задна дата се ориентирам по година и дата, а не по зодиакален знак - то е ясно, че Пълнолунието на 27 декември е в зодиакален знак Рак

при мен
в 10д и квадрати светилата, но в секстил с Уран в 12д - ще има скрити изненади  :)
Ами то и нов ред се почва с главна буква и се завършва с точка, но ...вече съм голяма да си играя на даскалица.  ;)
  ;D Така е, Ребека, с главна буква започват изреченията, а нов ред може и с малка буква да започне, ако е продължение на изречението от предния ред. Сложих си точката накрая, оградих със запетаи обръщението, може да гушнеш песовете от мое име.  :-*

Allie

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #5 -: Декември 23, 2023, 04:58:11 pm »
При мен и опозицията на Слънцето към Луна се случва в ъглови домове и тригона му към Юпитер... който пък от своя страна наскоро ми активира МП на Слънце към Венера и ми донесе влюбване. Венера ми упр 5Н. Съвсем очаквано си беше.  :-* Пълнолунието ми почти съвпада с Лунното ми възвръщане този месец и тригона на Слънцето се повтаря и там. В Солара пък са ми в съвпад. Очаквам изненади и от опозицията и от тригона, пък да видим какво ще стане.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #6 -: Декември 24, 2023, 06:46:25 am »
При мен Пълнолунието попада във втори натален дом в аспект със Сатурн-секстил,тригон с Юпитер в 6ти.Лунациите в Рак не ми допадат,вероятно заради нат.Марс в Овен.При мъжа ми на к8,квадрат Слънце/Луна в 10ти.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #7 -: Декември 24, 2023, 07:33:51 am »
знаците се пишат с главни букви – Рак, Стрелец и така нататък... , макар че не е необходимо да се изписват в заглавието на темата – всеки що-годе грамотен може да разбере само по датата къде попада лунацията...

когато преглеждам темите със задна дата се ориентирам по година и дата, а не по зодиакален знак - то е ясно, че Пълнолунието на 27 декември е в зодиакален знак Рак

при мен в 10д и квадрати светилата, но в секстил с Уран в 12д - ще има скрити изненади  :)
Акрукс,приемам забележката за главните букви и знаците,но за мен е по-прегледно да ги изписвам в заглавието.Спадам към по-неграмотните,както си забелязала. :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #8 -: Декември 25, 2023, 10:14:03 am »
Пълнолунието е в точен тригон с транзитен Сатурн, май сте го пропуснали. Аспект с Юпитер, който тръгва директен.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #9 -: Декември 25, 2023, 02:18:29 pm »
А факта, че почти всички планети са част от конфигурацията бисекстил няма ли допълнително да засили късметлийските аспекти. Особено тригона на Юпитер - Слънце ? Секстила към Луната също трябва да даде нещо, освен в рецепция по екзалтация, Юпитер е и на върха на бисекстила в който аспекта участва.
« Последна редакция: Декември 25, 2023, 02:26:32 pm от Jupiter »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #10 -: Декември 25, 2023, 02:45:11 pm »
Даде,думнаха милионите. :)
За съжаление,един от любимите ми певци си отиде-Василис Карас.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #11 -: Декември 25, 2023, 04:17:15 pm »
Хм... ами аз ще взема наистина да пусна едно тото. Тригонът на Слънце и Юпитер ще ми е в домове на финанси и придобивки, но ми се заформя нещо по - интересно :-\

Венера ми е в съвпад с нат. Плутон и прави секстил към транзитния. Той пък от своя страна е в съвпад с нат. Уран и прави тригон с транзитния, а Транзитния Уран ми е в съвпад с нат. Венера и в опозиция на тр. Венера. Макар и на 7гр. Точно тези три планети са ми и управители на 2Н, 5Н и 11Н.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #12 -: Декември 26, 2023, 01:52:34 pm »
При мен в 12 дом върху Хирон и опозиция с Уран. Хирон аз не го отчитам много-много, четох други хора да се кълнат в транзитите му, но аз не забелязвам никаква връзка при мен. Факт е, че съм много емоционална тия дни, по Коледа стават чудеса и ето ме мен - обичам всички, рева на романтични филми и стари снимки, направо хълцам...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #13 -: Декември 26, 2023, 04:49:59 pm »
При мен е по оста АЦ/ ДЦ.
Може и съвпад с нат. Луна да го броя, тя е в 11 гр. Рак.
Обречена съм на домоседство, майка ми си прави операция. Слугинажът ми идва в повече, но ще го преживея.
Невероятно, но / по неволя / си практикуван готварскитв умения и не са никак зле.
В период на себелюбов съм, угаждам само и единствено на себе си.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние в рак на 27.12.23г.
« Отговор #14 -: Декември 28, 2023, 06:50:00 pm »
Пълнолунието е в точен тригон с транзитен Сатурн, май сте го пропуснали. Аспект с Юпитер, който тръгва директен.
Е, не е точен, малко над 2 градуса орбис, и не съм го пропуснала  :)

https://www.facebook.com/VictoryAstro/posts/pfbid02qrBsj9iaHV55obmN6qMikDE4Ry5AEa9HURQPTmrTRZ63bdBp97wAHCa2kKVRPKVol

Не споменах обаче аспекта с Уран – квадрат и половина, а той си действа, макар да не е главен аспект. Не писах и за квадратурата Меркурий- Нептун , Марс – Нептун, че нали са празници и да не пиша негативните тенденции, но като не ги пиша не ги отменя...
Пратих 18кг пратка за внука по буса от бг магазин в Мадрид, ни вест ни кост, останал е без подаръци под елхата от баба и леля си... от снощи рева,, нали лунацията ми квадрати Луната У11 (внука ми е по 11д.)