Автор Тема: Силата в наталната карта  (Прочетена 23668 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #15 -: Юни 24, 2013, 07:29:34 pm »
Аспектите марс/луна-вкл квадрати и опозиции?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #16 -: Юни 24, 2013, 08:12:19 pm »
Неприятното е че тази сила, като ти е дадена, трябва да я използваш и колкото по-силен си толкова по-тежки са препятствията.
Аз не искам, мерси  ;D Искам да съм лигла, всичко да ми е на готово, никой и нищо да не ме тормози. Поне една две годинки, после може пак на въртележката, че сигурно ще ми доскучае  :)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #17 -: Юни 24, 2013, 08:27:39 pm »
При баща ми го има тоя съвпад - марс -сатурн слънце до минути е, добре се справя и на трите си работи и пак не може много много да спи. Има издръжливост от това съчетание.

А за Плутон- според мен Плутон дава регенрация, той е трансформатор / възстановител/ на енергията- първо трябва да я има. Слънце и Плутон.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #18 -: Юни 24, 2013, 08:27:59 pm »
Коя сила  ::)  на ума ,на духа ,на физиката... ???
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #19 -: Юни 24, 2013, 08:32:00 pm »
Аспектите марс/луна-вкл квадрати и опозиции?

Дават чепат характер, но и достатъчно силен, такива хора не обичат някой да им задава тон.

Някои бъркат силата с желанието постоянно да се водят битки и конфликти със заобикалящата среда. Стремежът към доказване, самоутвърждаване в/чрез конфликтна ситуация все още не е сила - тук търсим ранено Слънце и силен Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #20 -: Юни 24, 2013, 08:42:39 pm »
Коя сила  ::)  на ума ,на духа ,на физиката... ???

И аз това уточних в темата

Много интересно силата , но за какво - Духовна , ментална , физическа, емоционална.

Защото си мисля, че за различните сили има различни източници.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #21 -: Юни 24, 2013, 08:46:15 pm »
Като спомена непрекъснато желание за водене на битки, се сетих за Волен Сидеров. Луната му попада или в Ашлеша, или в Магха. Представителите на първата търсят конфронтации, а на втората изявява шефски желания. Ако е в Ашлеша, Луната е във взаимен аспект с Марс (опозиция).

Едно много силно момче днес загуби мача си. Отново е контузен. Игра с болка до края, не се предаде. Рафата има АС в Скорпион и Плутон на АС (поне според astro.com). Марс е в 3-ти дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #22 -: Юни 24, 2013, 08:52:14 pm »
Ашлеша са по-прикрити, Магха са по-честолюбиви и налагащи се.  Ашлешите също се стремят да печелят битки, но не винаги чрез директна конфронтация, отличават се с по-хладна и трезва преценка, докато Магхите са по-склонни да се водят от страстите. Ашлеша ще те "убие" с леден сарказъм и ирония, Магха ще бълва огън и жупел.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #23 -: Юни 24, 2013, 09:00:47 pm »
Благодаря ти.
Мисля си, че Магха му отива по-добре. Изглежда ми честолюбив, а не подмолно студен.
« Последна редакция: Юни 24, 2013, 09:13:30 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #24 -: Юни 24, 2013, 09:01:55 pm »
Коя сила  ::)  на ума ,на духа ,на физиката... ???

И аз това уточних в темата

Много интересно силата , но за какво - Духовна , ментална , физическа, емоционална.

Защото си мисля, че за различните сили има различни източници.

И правилно си мислиш  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #25 -: Юни 24, 2013, 09:28:07 pm »
Изглежда ми честолюбив, а не подмолно студен.

Познавам човек с Луна в Ашлеша в опозиция с Марс и Сатурн (по сидерал само с Марс).
Не търси директна конфронтация, а методично и подмолно провокира отсрещната страна, има садистични наклонности. Не избухва, не обича караници, скандали и високи децибели - предпочита да унижава със съскащ равен тон (Меркурий в съвпад с Кету), умело използва манипулативни похвати, лъжи, блъфира и преиначава.

Разбира се, всичко гореизброено не е сила, по-скоро е проява на морална и духовна слабост, дори деградация. Особено когато човек се самоутвърждава за сметка на по-слабите и на хора, които не могат да се защитят, и получава задоволство от това.

Така че Волен с неговата ексцесивна логорея по ми прилича на Магха.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #26 -: Юни 24, 2013, 09:34:21 pm »
А ако е hastha (не знам на бълг как), какво може да се очаква при кв с марс?

За мен луна в твърд аспект към марс са непостоянни-и в действията и в емоциите, някак всичко им минава бързо през сърцето/очите/ръцете и все остават неудовлетворени
Затова не го свързвам със сила този аспект

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #27 -: Юни 24, 2013, 09:36:29 pm »
А ако е hastha (не знам на бълг как), какво може да се очаква при кв с марс?

Сигурно имаш предвид Хаста.

Зависи какъв е квадратът - в Джйотиш Марс аспектира 4ти знак от себе си, квадратът към 10ти не се брои.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #28 -: Юни 24, 2013, 09:38:42 pm »
Кофти човечец е този, ашлешовецът. А има ли застъпена надменност при тях? От усещане, че са по-добри от другите ли го правят или от страх да не ги надминат (да си пазят територията)?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #29 -: Юни 24, 2013, 09:41:12 pm »


Сигурно имаш предвид Хаста.

Зависи какъв е квадратът - в Джйотиш Марс аспектира 4ти знак от себе си, квадратът към 10ти не се брои.

Ми май точно квадрат-марс в 12, луна в 3?