Автор Тема: Силата в наталната карта  (Прочетена 23667 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #30 -: Юни 24, 2013, 09:44:27 pm »
А има ли застъпена надменност при тях?

Много Ашлеши не познавам, това е частен случай, но за Магхите имам такова наблюдение - къде с покритие, къде без.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #31 -: Юни 24, 2013, 09:47:25 pm »


Сигурно имаш предвид Хаста.

Зависи какъв е квадратът - в Джйотиш Марс аспектира 4ти знак от себе си, квадратът към 10ти не се брои.

Ми май точно квадрат-марс в 12, луна в 3?

Марс в сид. Близнаци, Луна в сид. Дева?

Ако се абстрахираме от домовете, в които се намират спрямо Асцендента, може да се предпложи комбинативен и бърз ум, съобразителност, сръчност. Но трябва да се види и Меркурий.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #32 -: Юни 24, 2013, 09:49:45 pm »
Значи Луна в сидерална Дева, Марс в сидерални Близнаци. Луна в 3-ти под влиянието на Марс (който е и естествен управител на 3-тия дом) може да е много емоционална. Действа преди да помисли или поне показва какво я тревожи, приказлива. Луната управлява АС. Ако Меркурий (У3) не е пострадал от Сатурн и Кету, си представям този човек като човек на действието или поне на реакцията, в началото бе инстинктът. Иначе може само да се нерви и вайка. За Марс в 12-ти все си мисля, че е като шило в торба. Особено този пъргав близнашки Марс, който има нужда от движение, контакти.
Ако и Раху аспектира Луната, нервност, лесна възбудимост. Дето викаш ти, Папи, бързо пали и бързо угасва.
« Последна редакция: Юни 24, 2013, 09:51:36 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #33 -: Юни 24, 2013, 09:51:56 pm »
Меркурий в сид 5-ти, скорпион, секстил луна, квадрат сатурн в сид лъв-2-ри
Мирабела-точно ми изглежда описанието :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #34 -: Юни 24, 2013, 10:01:50 pm »
О, Меркурий и Марс са във взаимна рецепция (паривартана йога) - Марс е в знак на Меркурий, Меркурий е в знак на Марс. Това е рецепция между 5-ти и 12-ти дом.
Взаимните рецепции между някой от домовете: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10 и 11 (умерено благоприятни до силно благоприятни домове) и някой от домовете: 6, 8 и 12 (дустхана домове - неблагоприятни) не се счита за особено благоприятна позиция (добрите резултати, ако има такива, идват след пречки, затруднения, загуби). Може да има загуби/затруднения по темите, свързани с 5-ти дом - деца, обучение, творчество, интелектуална дейност, хоби, финансови спекулации и т.н. Примерно, започва висше образование и го прекъсва или губи от хазарт. Комбинацията Меркурий/Марс и Луна, аспектирана от Марс, може да бъде доста импулсивна. Доста неща Лили е споделила за Меркурий и Марс.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #35 -: Юни 24, 2013, 11:07:09 pm »
Мерси, все още като крайни събития не мога да кажа проявата дали е такава
Но за характера - непостоянство в интересите, липса на задълбоченост, всичко се прави докато е ново, след това се отбива номера, рутината се избягва по всякакъв начин
От друга страна-асоциативно мислене, въображение и творчески подход
Голяма наблюдателност и впечатлителност


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #36 -: Юни 25, 2013, 11:48:25 am »
На един мой бивш през октомври му се роди дъщеричка с Луна в Рак в тригон с Марс на АС.
В началото се оплакваше, че щерката е много капризна, много плаче. Днес беше по работа в нашия офис и го питах дали още е такава ревла, последва отговор "Не, вече крещи!".  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #37 -: Юни 25, 2013, 12:07:22 pm »
Капризни-да

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #38 -: Юни 25, 2013, 12:21:14 pm »
За вярата съм съгласна, за силния юпитер-не
Ако кармата ти е чиста и/или юпитер те пази, то успехите и късметът не се дължат на твоите умения, способности, а на щастливо стечение на обстоятелствата

С една дума-късметлиите силни ли са?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #39 -: Юни 25, 2013, 12:55:19 pm »
Да, при Ашлеша има много силно изразени манипулативни способности, неслучайно я наричат "звездата на нагите", ако правилно се сещам. Символът е змия, а тя се свързва с мъдрост, но и с хитрост, с трезва преценка. Такива хора, ако са с нисък морал и девалвирала ценностна система, могат да бъдат много опасни, като същевременно са предпазливи, хлъзгави и двулични. Магха ми се струва по-темпераментна, при нея думите и действията повече идват от сърцето, не от ума. Но и двете са ракшаса - с демонична природа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #40 -: Юни 25, 2013, 12:58:21 pm »
Друго се сетих- лила веднъж спомена, че е виждала много добри инструктори по бойни изкуства и йоги да имат квадрат луна/плутон
Идеята ми беше дали не ставаш по-силен, когато успееш да пребориш първо собствените си дяволи
Както и случая с квадрат луна/марс-като млади/малки ще са капризни и досадни, но после могат да са взискателни и перфекционисти като подход

Например един психолог с луна в стрелец-ами той винаги ще му се струва, че пациентът ще се оправи, докато оня е пред самоубийство, защото не разбира колко дълбока може да е дупката

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #41 -: Юни 25, 2013, 01:00:19 pm »
Но и двете са ракшаса - с демонична природа.

Мула не е ли и тя такава, нали я покровителства кали, или бъркам?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #42 -: Юни 25, 2013, 01:16:32 pm »
Друго се сетих- лила веднъж спомена, че е виждала много добри инструктори по бойни изкуства и йоги да имат квадрат луна/плутон

Предишният ми шеф беше инструктор по бойни изкуства, тренира от много години.

И двете светила са в аспект с Плутон - Слънце в съвпад във Везни, Луна в квадрат откъм Козирог.

Има и Марс във Везни, но е извън орбисата на съвпада. По сидерал Марс и Венера са в съвпад с Раху, в западната карта Венера и Раху са в началото на Скорпион.

И аз съм с плутонов т-квадрат със светилата, а тригонът Луна-Марс е най-точният аспект в картата - до черен колан не успях да стигна, но съм тренирала бойни изкуства, много ми харесваше.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #43 -: Юни 29, 2013, 08:44:45 am »

силата е нашата слабост и слабостта е нашата сила,зависи от самоконтрола

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #44 -: Юни 29, 2013, 01:38:40 pm »
"Силни" са онези ,които имат Сатурн на АСЦ и могат да видят смешното,забавното в живота ,тези които имат Марс в аспект с Нептун и са се извисили над отделеността на егото,или  с аспект Луна/Сатурн,които са приели ,че винаги ще им "сервират" студена супа , онези със Слънце във Водолей ,че никога няма да станат царе,а другите със Слънце в Лъв -космонавти... :)
"Силата" е въпрос на избор ,а той е аналог на слънчевия принцип и СЛВ -сега ,отразена от Луната в миналото ,за да се разгърне в бъдеще -АСЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“