Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040327 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4770 -: Януари 26, 2016, 09:20:28 pm »
По късния градус на АСЦ бих казала, че питащата вече е взела решение и няма особена нужда от отговора.

Вярно Делф, все го забравям този субективен фактор :-)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4771 -: Януари 26, 2016, 09:20:35 pm »
Ще ви дам обратна връзка после, ако питащата се включи с повече уточнения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4772 -: Януари 26, 2016, 10:31:47 pm »
Цитирам: "Ще успея ли да събера необходимата сума и да нямам неприятности, ако отдавам под наем апартамента си в град Х., а временно живея в град У.? Притеснявам се да отдавам имота под наем на непознати хора."

Според вас на 100% нерадикална ли е картата или може по някакъв начин да се тълкува?  :017:

Пробвах с различни домови системи, по Кох и Алкабициус Луната се мести във вътрешността на 4 дом, по Плацидус също е в 4ти.
По Пласидус АСЦ не е чак толкова късен, на 27гр 37', но колкото и да е късен, дори Луната без курс, една въпросна карта винаги дава отговор на въпроса, стига да умее гледащия да я разчита. Луната 4д ясно показва, че въпросът се отнася до дом и населено място, все още не е извършила последния си аспект, тъй че картата си е напълно радикална.
Венера У1 в сходящ съвпад с Плутон У7 в 9д показва, че питащата ще се премести на друго място, надалеко, безпроблемно. Луната У3, У4 в 4д ще извърши тригон с Уран У11- ще успее да отдаде жилището си под наем на приятел/ка или с помощта на приятел/ка, парите няма да събере на момента, защото мерка У2 е ретро, но ще извърши съвпад с венера у1 за нея- може да ѝ ги изпратят по-късно, важното е, че ще ги получи. ПФ е на 9гр 53' в 7д, късметът ѝ е на новото място, а нейният диспозитор Юпитер отива към съвпад със СЛВ в 5д, който е 2-ри от 4-ти, ще печели от имота си напред в бъдещето.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #4773 -: Януари 26, 2016, 11:35:12 pm »
За мен
Ще успея ли да събера необходимата сума и да нямам неприятности, ако отдавам под наем апартамента си в град Х., а временно живея в град У.? Притеснявам се да отдавам имота под наем на непознати хора.
звучи като
Ще успея ли да събера необходимата сума и да нямам неприятности, ако отдавам под наем апартамента си в град Х., а временно живея в град У.? Притеснявам се да отдавам имота под наем на непознати хора. Излишни подробности

Както каза Дияна, апартаментът си е апартамент, Д4. Парите от евентуален наем — Д5. Слънце У5 във Водолей, в широчка (вярно, разходяща) опозиция с Луната — парите едва ли ще стигнат. Ако гледаме, че Луната е без курс, то нещата ще си останат както са сега, апартаментът няма да носи пари, все същото.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 11:39:53 pm от Reptil »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4774 -: Януари 26, 2016, 11:57:51 pm »
Благодаря! И да ви върна жеста за това, че така активно се включихте в този спорен казус  ;D

Много се нахъсах и преведох откъс от една антикварна немска книжка по Хорарна астророгия (издание от 1920 г.)

На дебилите оттатък нищо няма да им (до-)казвам - пак ще ме пратят да чета техния Олешко!  :96:

Цитат

4. Haus

"Diese Fragen betreffen alle Angelegenheiten des
festen Besitztumes, Häuser, Landwirtschaft, Ackerbau,
Gartenzucht, Bergbau, Kauf oder Verkauf derselben,
Wohnungswechsel, Miete, Pachtverhältnisse, ferner des
Vaters, eigenen Heims, des eigenen Alters und der Umstände
beim Lebensende, und der Beziehungen zu Mystik
und Okkultismus."

Въпросите са свързани с обстоятелства, касаещи недвижимо имущество, къщи, поземлени имоти, земеделие, градинарство, минна индустрия, покупка или продажба на недвижими имоти, смяна на дом, отдаване/вземане под наем, наемни отношения... / и др./

За да видим какви са отношенията между купувача и продавача, наемодателя и наемателя, гледаме 1 и 7 дом за двете страни. 4 дом сигнифицира обекта – къща, апартамент, помещение, парцел и т.н.

Pacht und Miete - Наемни отношения

Гледаме Асцендента, неговия управител и Луната за единия и 7 дом, а също така 6 дом, и техните управители – за другата страна. (вероятно зависи кой задава въпросът – наемател или наемодател)

10 дом и неговият управител сочат печалбата от дейността, а 4 дом и неговия управител сочат обекта и крайния резултат, как ще завърши ситуацията.


В книгата обаче се споменава, че за наемателя се гледа 1 дом, а за наемодателя/собственика – 7ми и 6ти. Шести дом - може би защото обектът се пуска в търговски оборот чрез отдаване под наем, дори ако не става въпрос за служебно помещение, магазин, склад, офис.

Обаче когато въпросът е зададен от наемодателя, не би ли трябвало да гледаме наемателите по отсрещния 7ми дом? Аз така разгледах картата, а не по горепосочената схема. Освен това въпросът се задава за хипотетична ситуация, реални желаещи да наемат обекта все още не са се появили в полезрението на питащия. Затова би било логично собственикът на имота да бъде представен от първи дом. А онези по 7 дом я се появят на хоризонта, я не, ако към момента на задаване на въпроса нямаме реална ситуация.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #4775 -: Януари 27, 2016, 08:54:05 am »
Лили, на няколко места проверих. Наемателите са по 6 дом, наемодателя е по 1 дом, имота по 4. Оттам производни за финансовото състояние на субектите.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4776 -: Януари 27, 2016, 09:00:24 am »
Да, наемателите има логика да се търсят и в шести, но може би, след като вече е сключена сделката- както арендаторите, франчайзополучателите и тн, те са в един вид подчинено положение спрямо собственика на имота/бизнеса/марката. На етапа на договаряне са все още равностойни партньори, по седми, после се "заробват"  ;D
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4777 -: Януари 27, 2016, 09:24:02 am »
ОВ за хорара с документите:

Снощи късно приятел му се е обадил - намерили ги в някакво кафе (където моя човек е бил), познал го и ги прибрал.

Промяна в ОВ-то.

Този калпазанин ме е излъгал, че ги е намерил - за да не съм се била притеснявала. Документите още са си липсващи. Търсил е вкъщи, уж навсякъде - няма ги.

Извинявайте за заблудата ... неволно е.


Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4778 -: Януари 27, 2016, 09:24:52 am »
......
Много се нахъсах и преведох откъс от една антикварна немска книжка по Хорарна астророгия (издание от 1920 г.)

..............

Лили, тази книжка имаш ли я в електронен вариант?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #4779 -: Януари 27, 2016, 10:03:36 am »
Да, наемателите има логика да се търсят и в шести, но може би, след като вече е сключена сделката- както арендаторите, франчайзополучателите и тн, те са в един вид подчинено положение спрямо собственика на имота/бизнеса/марката. На етапа на договаряне са все още равностойни партньори, по седми, после се "заробват"  ;D
Да, така е, докато не се "заробят"  :012: са равностойни партньори и би следвало да са по 7 дом :) Благодаря :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4780 -: Януари 27, 2016, 11:22:16 am »
Промяна в ОВ-то.

Този калпазанин ме е излъгал, че ги е намерил - за да не съм се била притеснявала. Документите още са си липсващи. Търсил е вкъщи, уж навсякъде - няма ги.

Извинявайте за заблудата ... неволно е.
Хах  :)
Тоя нещо те баламосва...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4781 -: Януари 27, 2016, 11:25:04 am »
Благодаря! И да ви върна жеста за това, че така активно се включихте в този спорен казус  ;D

Много се нахъсах и преведох откъс от една антикварна немска книжка по Хорарна астророгия (издание от 1920 г.)
Благодаря, но аз каквото имаше да казвам по въпроса го казах- остава да дадеш ОВ, като му дойде времето,  и да сверяваме.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4782 -: Януари 27, 2016, 01:58:39 pm »
Благодаря, но аз каквото имаше да казвам по въпроса го казах- остава да дадеш ОВ, като му дойде времето,  и да сверяваме.

ОВ не знам дали ще има по вчерашния въпрос. Днес отговори питащата, може и да се откаже да го дава под наем.

Въпросната астроложка, дето оспори, първо каза, че картата не подлежи на тълкуване /нерадикална/, а после се обърна като фурнаджийска лопата и заяви, че ситуацията в хорара не е представена благоприятно и нищо няма да спечели.

Каквото бях написала първоначално и аз, вие тук във форума също, но трябваше задължително да се оспори. И после да дойде на същото мнение.

Това е - не четем Олешко, нищо не знаем!  :D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4783 -: Януари 27, 2016, 08:44:07 pm »
Днес на работа установих, че липсват 3 кутии цигари. Колежката ми отрича да са изчезнали при нея, а аз знам, че не са изчезнали при мен. Само преди дни от касата ѝ липсваха пари, беше се объркала нещо и ме питаше дали не можем да ги възстановим, ако продадем нещо и не го маркираме. Опитай се да ѝ обясня, че не трябва така и че е безмислено, понеже при една проверка, дали от касата ще липсват пари или ще липсва стока, пак ще ги удържат тези пари. Днес обаче по телефона тя ми каза, че вината не била нейна и че аз трябвало да ги платя. Въпросът ми е тя лъже ли ме?

Ето от такива неща най-много се опасявах, преди да започна отново тази работа.  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:
ОВ: Днес най-неочаквано намерих 3 кутии цигари, докато подреждах стековете. Вероятно са били забутани още по време на ревизията, когато постъпихме на работа, така че колежката ми не е била виновна.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4784 -: Януари 27, 2016, 09:06:05 pm »
ОВ: Днес най-неочаквано намерих 3 кутии цигари, докато подреждах стековете. Вероятно са били забутани още по време на ревизията, когато постъпихме на работа, така че колежката ми не е била виновна.
А ти тогава плати ли ги, когато установи липсата?