Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039724 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #5775 -: Април 10, 2017, 02:23:25 pm »
Иска ми се да заложа на сходящия тригон между управителите на 2-рите ви домове, но Веско е прав, че с този квадрат на Луна/Сатурн нещо не е наред.

Луната от 3-тия дом апликира към Меркурий - би трябвало да получиш известия/информация относно парите. Опитай контакт с тях, ако те не те потърсят първи. Техният у3 по класическата астрология Сатурн е ретрограден. Може би това означава, че се е забавила с извършването на превода или има нужда някой да й напомни (ако това не би било нахално във вашите среди).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5776 -: Април 10, 2017, 02:24:55 pm »
Нямам намерение да ѝ се карам, но ще държа да ми възстанови парите, ако е сгрешила и са отишли другаде. Много се надявам просто да са били служебно блокирани и да са се върнали при нея, ако е объркала някой код в платежното нареждане.

Проблемът е, че и великденски празници предстоят, така се губи ценно време за реакция. Освен това наредителката до 23 април е в Москва. Парите са пратени от ЕС държава, така че не би трябвало да има проблем.

Мира, тя сама ми писа, че ги е наредила на 5ти. И преди това постоянно ми напомняше да ѝ пратя сметка. Но сподели, че за пръв път нареждала пари по сметка в българска банка, дано пристигнели бързо. Прекалено много труд беше, за да ги подаря на някой. За мен никой не се е изгърбвал.
« Последна редакция: Април 10, 2017, 02:27:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #5777 -: Април 10, 2017, 02:53:31 pm »
Нямам намерение да ѝ се карам, но ще държа да ми възстанови парите, ако е сгрешила и са отишли другаде. Много се надявам просто да са били служебно блокирани и да са се върнали при нея, ако е объркала някой код в платежното нареждане.
Лили, не разбрах от коя държава ги очакваш, но в някои от западните почиват цялата страстна седмица до втория ден на Великден.
Моя позната преводачка, която получаваше парите си от щатите по виртуална сметка, веднъж имаше забавяне- парите бяха пристигнали в банката, с коятъо беше обвързана нейната виртуална сметка, но не ги бяха превели по сметката- забавянето беше в самата наша банка- като им се обади и оправиха нещата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5778 -: Април 10, 2017, 02:58:20 pm »
Лили, не разбрах от коя държава ги очакваш, но в някои от западните почиват цялата страстна седмица до втория ден на Великден.

Добре, че ме подсети!  :)
Трябва да проверя – мисля, че великденските ни празници се разминават по дати и с тези в Русия, и в Германия. От Германия чакам превод, досега не е имало проблеми. Но май техните празници са седмица по–рано, ще потърся информация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #5779 -: Април 10, 2017, 02:59:28 pm »
Мисля, че тази година нашият и католическият Великден съвпадат.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5780 -: Април 10, 2017, 03:05:46 pm »
Да, на 16 април се пада. Значи все пак е някаква грешка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #5781 -: Април 10, 2017, 04:06:43 pm »
1. Великдените съвпадат тази година

2. Ако преводът е извършен от ЕС-държава, макс до 2 дни (даже е много) парите са по БГ-сметката

3. Ако има някаква грешка в IBAN, тогава се връщат автоматично при подателя. Но ако грешния IBAN все пак съществува като такъв (реално е верен), парите си отиват при него. И тогава или получателят трябва да нареди обратно превода, или да ги препрати към истинския получател.

4. Ако SWIFT/BIC е грешен, нареждането на парите просто няма да излезе от наредителя

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5782 -: Април 10, 2017, 04:11:40 pm »
Благодаря, Хепи.

Според мен грешка е станала, но не е от моя страна. Всички предоставени от мен данни са точни. Трябваше още в петък да реагирам, а аз изчаках, дадох още малко време. Парите са наредени в сряда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #5783 -: Април 10, 2017, 04:21:34 pm »
Благодаря, Хепи.

Според мен грешка е станала, но не е от моя страна. Всички предоставени от мен данни са точни. Трябваше още в петък да реагирам, а аз изчаках, дадох още малко време. Парите са наредени в сряда.

напиши й мейл, че парите не са пристигнали и я помоли да ти изпрати копие на платежното нареждане.

- ако го получиш, ще провериш данните и ще попиташ в банката къде са парите, ако са ревни

- ако по някаква причина (независимо каква), ти откаже копие, 100% те лъже за превода

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5784 -: Април 10, 2017, 04:32:13 pm »
Не би трябвало да е някаква лъжкиня, това не е случайна клиентка. Съдебна преводачка. Обаче сега ми отговори по смс, че до 23 април и в Москва и щяла да провери после. Ами ако ѝ се плаща двойно, да заповяда. Грешката не е моя.

Много тъпа ситуация. Не мога да разбера каква е тая "карма" цял живот да патя поради чужди грешки и недоглеждане.
« Последна редакция: Април 10, 2017, 04:38:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #5785 -: Април 10, 2017, 04:42:25 pm »
Не би трябвало да е някаква лъжкиня, това не е случайна клиентка. Съдебна преводачка. Обаче сега ми отговори по смс, че до 23 април и в Москва и щяла да провери после. Ами ако ѝ се плаща двойно, да заповяда. Грешката не е моя.

Много тъпа ситуация. Не мога да разбера каква е тая "карма" цял живот да патя поради чужди грешки и недоглеждане.

нищо, ще почакаш .........ретро Мерк ............токущо и аз имах проблем - сметката е ясна, ибан ок, суифт ок - 1 година плащаме по него, но.... платформата не приема .... звъняхме по банки и т.н. ..... сега чакам резултат.

но указанията ми си остават в сила - няма трето положение за банковите преводи. Едно време се оправдаваха с името - сега вече няма такъв проблем.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5786 -: Април 10, 2017, 04:49:27 pm »
Значи ако не е сбъркала айбана и не е наредила парите по реално съществуващ друг такъв, има шанс да се върнат. На мен не ми е чак толкова спешно, но неяснотата ме тревожи. Тя неколкократно ми напомняше да пратя сметка, не съм я натискала да побърза.

Но веднъж и аз да се "похваля", че ретро Меркурий при мен е проработил в неблагоприятна посока. Дотук рядко ми е носил сериозни главоболия, за щети да не говорим.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #5787 -: Април 10, 2017, 07:36:03 pm »
...Обаче сега ми отговори по смс, че до 23 април и в Москва и щяла да провери после...

Еййй, ама какви хора има значи. Как мразя такива ситуации! Ще седиш ти и ще чакаш яснота 2 седмици. Нали сме в 21 век - има телефони, факсове, е-мейли, интернет банкиране.... защо да не провери още днес, утре. Не става въпрос, че няма да си получиш парите, това го изключвам като възможност, но такова висене в безтегловност за мен би било хипер натоварващо. ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #5788 -: Април 11, 2017, 01:37:15 pm »
ОВ по хорара

Преди 5 минути получих смс за постъпили пари по сметката, въпросната сума. Влязох си в сметката да проверя – там са.  ;D

Благодаря на всички за съдействието!  :58:

Вчера бях пуснала още един афектиран хорар с въпрос дали изобщо ще си получа парите – в 13:32 ч. Моментът на постъпване на сумата по сметката съвпада с вчерашния хорар – 13:27, а в 13:30 получих смс.
« Последна редакция: Април 11, 2017, 09:07:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #5789 -: Април 11, 2017, 02:22:58 pm »
ОВ по хорара

Преди 5 минути получих смс за постъпили пари по сметката, въпросната сума. Влязох си в сметката да проверя – там са.  ;D

Благодаря на всички за съдействието!  :58:

Вчера бях пуснала още един афектиран хорар с въпрос дали изобщо се си получа парите – в 13:32 ч. Моментът на постъпление на сумата по сметката съвпада с вчерашния хорар – 13:27, а в 13:30 получих смс.

от сряда до вторник си е доста време .................. или не са пуснати в сряда, или твоята банка бави (но казваш, че са точни) или парите не идват от Германия .......... В ЕС има закон за приравняване на банковите преводи към местните по време и не вярвам някоя банка да си позволи лукса да го наруши. Причината за забавяне е в някое друго обстоятелство.