Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038798 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6420 -: Февруари 19, 2018, 06:14:57 pm »
Видяхме се преди два часа, този път мина по вода и без пречки в последния момент, даже и подарък имам .
Явно ключов фактор е въпросният тригон.
тригона с Юпитер ли? честито- за подаръка!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #6421 -: Февруари 19, 2018, 08:13:03 pm »
тригона с Юпитер ли? честито- за подаръка!
Какви тригони ме бият по кратуната, имала съм предвид съвпада на Луната като мой косигнификатор и Венера У3 за Х.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6422 -: Февруари 19, 2018, 10:27:34 pm »
Какви тригони ме бият по кратуната, имала съм предвид съвпада на Луната като мой косигнификатор и Венера У3 за Х.
Съвпадът на Луната с Венера е разходящ, но с Нептун У1 за Х е сходящ, а неин последен аспект е тригон с Юпитер СъУ1 за Х в твоя 3д.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6423 -: Март 01, 2018, 04:12:05 pm »
Пускам един хорар, не знам дали изобщо е радикален.
В афект съм, по-негативно отношение досега не бях виждала. Виждала съм хейтъри, ама това надминава всякакви граници.

Става въпрос за един проект, по който кандидатствах. Съвсем случайно го видях вчера. Писах на човека, отговори веднага, прати ми цялата книга. Става въпрос за уникална продукция, наистина е страхотна – фентъзи роман, но основан върху реален изследователски опит.

Задочно си изградих много възвишена представа за човека, възхитих се от ума и знанията, творческата мисъл, богатата му езикова култура. Но днес ми се обади и едва не припаднах след това, което ми избълва "на първа среща". Българин, който от 30 години живее в чужбина. Некадърници сме били, за нищо не ставаме като преводачи, щяла съм да му проваля проект за милиони. Книгата е сюжет за филмова продукция, поне така казва.

Казах, че общоприетият стандарт е да се преведат пробно няколко странички и така да се прецени. Тоя само дето не ми крещя, така ме обиди. Постави ми ултиматум за ден-два да му изчета книгата и само тогава да кажа дали ще се справя. Предварително му зададох много ниска цена като за нашия пазар, а и се беше представил за варненец. Сега се получава, че не безценица той буквално ще ми изпива мозъка. Усетих много силна негативна енергия, злоба и неуравновесено ментално състояние. Шапка свалям пред труда му, но има огромно разминаване между извисения стил в книгата и реалната личност. Имам съмнения за психични проблеми дори – има доста луди гении, които са напълно асоциални типове.

Та, въпросът ми е дали ще излезе нещо читаво от това сътрудничество, ако се съглася.

Човекът е съмнителен, поведението му не внушава доверие. Още не ме е тествал и вече ми заявява с категоричен тон, че съм го била разочаровала. Казах да даде зелена светлина на друг преводач. Първоначално ми писа, че имал много други кандидати, но се спрял на мен. И  как ме е избрал, нали още не ме е тествал!? И сега се оказа, както и предположих, познавайки манталитета на хората, че е било 100% блъф. Накрая многото други се оказали не повече от трима-четирима, от които никой не успял да го заинтригува още в самото начало. Истината е, че просто няма кой да му преведе тази продукция според неговите изисквания. При това на безценица, както са свикнали да плащат тук /ако изобщо ти платят!/.

Според вас хорарната карта говори ли или е изцяло повлияна от моето емоционално състояние?

По-отвратителен клиент не бях срещала досега. Чудя се дали си струва да влизам в работни отношения с човек, който то самото начало ме е отвратил с просташкото и арогантно си поведение. Наистина това е невиждана наглост. Не че и друг път не съм виждала, но тук наистина минава всякакви граници. Мислят се за пъпа на Вселената.

Вярвам в невидимите знаци – непосредствено преди да се обади тоя и да видя истинското му лице, се случи нещо много неприятно и неочаквано. И след това веднага позвъняване.

Часови управител на въпроса е Слънцето, ако някой гледа и това.

Въпросният е частно лице, не е фирма. Предполагам, че по 7 дом се гледа, като евентуален партньор, кандидат за сътрудничество.


« Последна редакция: Март 01, 2018, 04:14:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6424 -: Март 01, 2018, 05:13:20 pm »
Лили, не се сърди, но каквото сее човек, това жъне. Ти неведнъж си ме изненадвала с хейт, както си пишем мирно и кротко тук, изведнъж обиди и упреци, че правим "евтини манипулации".

Конкретно на въпроса- ще е успешно сътрудничеството, но не си в позиция да дирижираш условията, трябва д асе съобразиш с неговия Сатурн У1 на трон по знак. А занапред не се продавай евтино, че сега Мерка У2 е заточен и съгласен за дребни пари да работи, но сметките и домашните ти задължения не са дребни, а и той не е беден, не го жали, а измъкни повече, всъщност полагат ти се за труда.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6425 -: Март 01, 2018, 05:38:11 pm »
Моята цел не е да дирижирам, а просто да не попадна на поредния мошеник. Или човек, който бавно ми изпива кръвта, докато работим по този проект. Аз по принцип съм много всеотдаен човек и все се занимавам с непоискана благотворителност. Но накрая, в повечето случаи, винаги добронамерените жестове ми излизат през носа.  Защо? Защото явно не ги правя в благодатна среда, то се е видяло вече. Не хвърляй бисери на прасетата – ще се обърнат срещу теб и ще те разкъсат. Така се получава и при професионални отношения, за съжаление.

Чудя се дали да рискувам. Ще трябва да се застраховам с предаване на проекта на части, като всяка от тях се плаща отделно. Така ме посъветва една приятелка, а на нея ѝ сече пипето. Имам два почивни дни за прочит на цялата книга, може би тогава ще ми се избистри някакво решение.

Но авторът е крив дъртак, макар и много умен, ерудиран. Не знам дали ще изтърпя сатурновия му маниер. Не понасям хора, които ме хващат "от вратата за краката" и нагло ми тропат, при това без никакви основания. Да, за такива винаги ще съм хейтър, в техните очи. Защото им показвам къде е тяхното място. На тоя дори щях да му затворя телефона, но изведнъж разговорът прекъсна, а може и той да е затворил в афект. После пак ме набра, не очаквах този разговор да продължи. Не знам каква е тази сила, дето толкова видимо и брутално уврежда мозъците на хората, но често го наблюдавам по време на моите социални интеракции. То бива тъпота и липса на възпитание... Не знам, но наистина е зле положението. Жалко, че повечето дори не се осъзнават и все аз съм им хейтър.  :85:

Благодаря за прочита на хорара. Може би наистина не е толкова черен, колкото изглежда.

А опитът му да ми вмени вина, че му провалям "проект за милиони", при условие че още не е видял начина ми на работа и фактически не ме е тествал, говори много, баш на "долнопробна манипулация" намирисва. Ех, все не могат да ни простят, че имаме достатъчно акъл да прозрем такива опити.  :D




« Последна редакция: Март 01, 2018, 06:43:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6426 -: Март 01, 2018, 08:59:30 pm »
Пускам един хорар, не знам дали изобщо е радикален.
В афект съм, по-негативно отношение досега не бях виждала. Виждала съм хейтъри, ама това надминава всякакви граници.

Става въпрос за един проект, по който кандидатствах. Съвсем случайно го видях вчера. Писах на човека, отговори веднага, прати ми цялата книга. Става въпрос за уникална продукция, наистина е страхотна – фентъзи роман, но основан върху реален изследователски опит.

Задочно си изградих много възвишена представа за човека, възхитих се от ума и знанията, творческата мисъл, богатата му езикова култура. Но днес ми се обади и едва не припаднах след това, което ми избълва "на първа среща". Българин, който от 30 години живее в чужбина. Некадърници сме били, за нищо не ставаме като преводачи, щяла съм да му проваля проект за милиони. Книгата е сюжет за филмова продукция, поне така казва.

Казах, че общоприетият стандарт е да се преведат пробно няколко странички и така да се прецени. Тоя само дето не ми крещя, така ме обиди. Постави ми ултиматум за ден-два да му изчета книгата и само тогава да кажа дали ще се справя. Предварително му зададох много ниска цена като за нашия пазар, а и се беше представил за варненец. Сега се получава, че не безценица той буквално ще ми изпива мозъка. Усетих много силна негативна енергия, злоба и неуравновесено ментално състояние. Шапка свалям пред труда му, но има огромно разминаване между извисения стил в книгата и реалната личност. Имам съмнения за психични проблеми дори – има доста луди гении, които са напълно асоциални типове.

Та, въпросът ми е дали ще излезе нещо читаво от това сътрудничество, ако се съглася.

Човекът е съмнителен, поведението му не внушава доверие. Още не ме е тествал и вече ми заявява с категоричен тон, че съм го била разочаровала. Казах да даде зелена светлина на друг преводач. Първоначално ми писа, че имал много други кандидати, но се спрял на мен. И  как ме е избрал, нали още не ме е тествал!? И сега се оказа, както и предположих, познавайки манталитета на хората, че е било 100% блъф. Накрая многото други се оказали не повече от трима-четирима, от които никой не успял да го заинтригува още в самото начало. Истината е, че просто няма кой да му преведе тази продукция според неговите изисквания. При това на безценица, както са свикнали да плащат тук /ако изобщо ти платят!/.

Според вас хорарната карта говори ли или е изцяло повлияна от моето емоционално състояние?

По-отвратителен клиент не бях срещала досега. Чудя се дали си струва да влизам в работни отношения с човек, който то самото начало ме е отвратил с просташкото и арогантно си поведение. Наистина това е невиждана наглост. Не че и друг път не съм виждала, но тук наистина минава всякакви граници. Мислят се за пъпа на Вселената.

Вярвам в невидимите знаци – непосредствено преди да се обади тоя и да видя истинското му лице, се случи нещо много неприятно и неочаквано. И след това веднага позвъняване.

Часови управител на въпроса е Слънцето, ако някой гледа и това.

Въпросният е частно лице, не е фирма. Предполагам, че по 7 дом се гледа, като евентуален партньор, кандидат за сътрудничество.
У3 ят ти дом Венера(в чувствителните риби) е в квадрат с неговият у3 Марс.Вероятно затова той ти се е сторил надменен,нагъл,с арогантно поведение.Мисля,че ти си прекалено емоционална към момента,а от сътрудничеството не се отказвай.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6427 -: Март 01, 2018, 09:05:38 pm »
Не идва от чувствителността, тонът беше много груб и арогантен.
Това е безумие – да тръгнеш да обвиняваш абсолютно непознат човек, когото още не си тествал, който още не ти е потвърдил ангажимента и нямате нито подписан договор, нито платено капаро. И после да каже, че тука сме идиоти и не можем да му преведем великата творба. Сега трябва да изгубя два дни за прочит на неговата книга, през които бих могла да работя по платени поръчки. Не че не заслужава прочит, просто не сега е моментът, колабирам от реални поръчки. Клиентът е по-проблемен от книгата и се притеснявам, че просто няма да се сработим с него. Той от самото начало ми държи тон и за малко да се развика. Аз не съм му слуга на тоя българомангал с 8 класа образование, както самият той е казал /иначе романист – изследва ромския език и култура/. От 30 години живее в цивилизована европейска държава и там не можа да си оправи културното равнище.

---
Моето нищо не е, сега чакайте Аделина да се включи!  :P

« Последна редакция: Март 01, 2018, 10:03:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6428 -: Март 01, 2018, 10:07:01 pm »
Последно време отношенията ни претърпяха доста промени в положителна посока,отделно работим с социалния работник да си приберем малката,мислите ли че има шансове скоро да ни я върнат.лила давам ти тук обратна връзка за последния хорар за работата беше права всичко беше наред благодаря отново

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6429 -: Март 01, 2018, 10:19:21 pm »
лила давам ти тук обратна връзка за последния хорар за работата беше права всичко беше наред благодаря отново

А, честито. Мерси за обратната връзка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6430 -: Март 01, 2018, 10:23:49 pm »
Моето нищо не е, сега чакайте Аделина да се включи!  :P
[/quote]

Тук вече ще се намеся ,не ме забъркваи в тези разправии и второ аз никого тук не съм обиждала или нападала,питам ако ми отговорят ок ,ако не пак ок ,но никога не съм се разсправяла с някой тук,така че не споменаваи, ако обичаш личността ми.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6431 -: Март 01, 2018, 10:27:56 pm »
А, честито. Мерси за обратната връзка.
Няма защо винаги бих дала за любовните не съм дала защото, както виждаш по хорарите нещата там са нестабилни.Сега от известно време са малко по постояни и стабилни,но не съм още сигорна, иска ми се ,но не съм.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6432 -: Март 01, 2018, 10:30:57 pm »
Тук понеже са все недоволни от моите въпроси, от твоите също. И се чудя кое е по-голямото Зло – аз ли съм или ти?  :lol_hitting:

Иначе като се отговаря и се занимаваш с по сто човека, са доволни.  :D

Не става въпрос за разправии, Ади, чети внимателно. Става въпрос за диващина и простащина, споделям едно преживяване.
« Последна редакция: Март 01, 2018, 10:35:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6433 -: Март 01, 2018, 10:39:03 pm »
Ми който не е доволен да намери време сам да учи, да чете и сам да си отговаря ,аз лично като нямам време сама да уча и да си отговарям ,съм благодарна на това което получавам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6434 -: Март 01, 2018, 11:01:36 pm »
Последно време отношенията ни претърпяха доста промени в положителна посока,отделно работим със социалния работник да си приберем малката,мислите ли че има шансове скоро да ни я върнат.
Скоро не, имай търпение и продължавай/те под ръководството на социалния работник да действате в тази насока. Хубавите неща стават бавно, а за съжаление се съсипват бързо от някоя глупава постъпка. Дано сте си взели поука и малко от малко се вземете в ръце, за да заслужите доверието отново да сте родители.