Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040322 пъти)

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Общи хорари
« Отговор #6960 -: Септември 03, 2018, 03:04:10 pm »
ще го вземеш
Благодаря Акрукс
Обратна връзка -  за съжаление не го взех, скъсахаме.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6961 -: Септември 03, 2018, 11:06:59 pm »
Благодаря Акрукс
Обратна връзка -  за съжаление не го взех, скъсахаме.
за първи път ли се явяваш на този изпит?

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Общи хорари
« Отговор #6962 -: Септември 04, 2018, 10:57:35 am »
за първи път ли се явяваш на този изпит?
Не за втори път

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6963 -: Септември 04, 2018, 12:08:43 pm »
Не за втори път
сигнификаторът на въпроса в този случай е друг, затова тези неща се уточняват при задаване на въпроса

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6964 -: Септември 04, 2018, 06:20:31 pm »
Днес разбрах от един приятел, че продавачи в съседния магазин до нас са обсъждали пред клиентите даже, че било странно, че не работя на Лафката и че сигурно съм извършил нещо нередно, може би кражба и са ме изгонили от фирмата. В този магазин бях кандидатствал наскоро за работа (не съм пускал хорар за него), но ме приеха след това на друго място и след няколко дена ще започна там). Говорили са също, че било странно, че карам колело постоянно, а не кола и нямам книжка (това пък е направо нелепо, тъй като в цяла Северна Европа се придвижват така). Пред себе си съм чист и знам, че нищо лошо не съм направил, но понеже знам колко може да работи човешкото въображение и как миналата година ме обвиниха в кражба на мобилен телефон на Лафката и какъв кошмар преживях заради това, затова реших да задам хорарен въпрос ще ми навредят ли по някакъв начин (лошата репутация също е вид вреда). Ако не, ще спрат ли скоро с измислиците по мой адрес?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #6965 -: Септември 04, 2018, 06:28:43 pm »
Нивото на тези хора е такова, клюкарско. Сега си нов и си им интересен, нямат си друга работа. Не се впечатлявай толкова, не сме на село.
На твое място бих отишла с усмивка да ги поздравя и да си поговоря на по кафе с тях. Ще видиш колко бързо ще спрат като им обърнеш внимание.
« Последна редакция: Септември 04, 2018, 06:38:40 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6966 -: Септември 04, 2018, 07:04:34 pm »
Ей, да му се не види, докъде го докарахме! И това е в Пловдив, голям град.  :o
Да не можеш спокойно да караш колело, шофьорска книжка трябва да имаш. Ако пък нямаш, значи нещо не ти е у ред!  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #6967 -: Септември 04, 2018, 07:16:18 pm »
Пловдивската действителност!  :D
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #6968 -: Септември 04, 2018, 07:23:44 pm »
На Пловдив нищо му няма, прекрасен град е.
Ако съм на твое място, бих отишла с една бутилка  уиски/ Мартини да почерпя за новата работа и да обясня защо съм напуснал.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #6969 -: Септември 04, 2018, 07:26:33 pm »
Да, права си клюкарщината е навсякъде. Но този тип специално е по кварталите и зависи от нивото на хората.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6970 -: Септември 04, 2018, 08:07:07 pm »
Елате в кварталите на Варна. Всеки друг град ще ви се стори приказен.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Общи хорари
« Отговор #6971 -: Септември 04, 2018, 08:32:18 pm »
Елате в кварталите на Варна. Всеки друг град ще ви се стори приказен.  :57:

Интриги има навсякъде. Във Варна имам братовчеди, с които си прекарвах летата, но те са от заможно семейство и живеят в престижен квартал.
Аз се водя широк център, но попадам под прицела на бабите, които са от друго поколение и си търсят приказка, която после разнасят спрямо своите виждания. Но са доста мазни.  :012: Нямам проблем със съседите, освен един-двама, които блъскат вратите като хамали, но вече съм им свикнала. Но от кварталните магазинчета има едни погледи, които се чудя тея хора как може така, щото съм спряла да пазарувам от тях, дори не ме поздравяват вече.  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6972 -: Септември 04, 2018, 08:35:33 pm »
Но от кварталните магазинчета има едни погледи, които се чудя тея хора как може така, щото съм спряла да пазарувам от тях, дори не ме поздравяват вече.  :012:

Това е характерният манталитет на гладни квартални кокошки. Когато спреш да ги храниш и вече не си им полезен, спираш да съществуваш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6973 -: Септември 04, 2018, 08:54:55 pm »
Днес разбрах от един приятел, че продавачи в съседния магазин до нас са обсъждали пред клиентите даже, че било странно, че не работя на Лафката и че сигурно съм извършил нещо нередно, може би кражба и са ме изгонили от фирмата. В този магазин бях кандидатствал наскоро за работа (не съм пускал хорар за него), но ме приеха след това на друго място и след няколко дена ще започна там).
- затова реших да задам хорарен въпрос ще ми навредят ли по някакъв начин (лошата репутация също е вид вреда). Ако не, ще спрат ли скоро с измислиците по мой адрес?
Какво ти пука какво говорят тези, след като няма да започваш при тях, а на друго място? Гледай там да се разбираш с колегите, а тези ги забрави, дори се радвай, че не си започнал там.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #6974 -: Септември 04, 2018, 09:10:11 pm »
Това е характерният манталитет на гладни квартални кокошки. Когато спреш да ги храниш и вече не си им полезен, спираш да съществуваш.

Голяма част от моите колежки се утрепаха да ми търсят фейс профила, за да разберат какво ям, пия, къде ходя, как си харча парите, гадже имам или нямам :012: Но удариха на камък. После почнаха да ме питат грубо и директно, но ги срязах рязко, като им казах, че съм там, за да работя, а не да завързвам приятелства и да клюкарствам. И за да се успокоят им казах, че съм вече "госпожа"  :)