Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040207 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1335 -: Юли 10, 2014, 08:44:55 pm »
Taзи или най късно до края на другата седмица трябва да запозная приятеля ми с баща ми, защото ще ходим в Хърватска

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Общи хорари
« Отговор #1336 -: Юли 10, 2014, 08:56:38 pm »
иска да каже, че преди да отидат в хърватска при неговия баща, ще минат през нейния, да ги запознае ;)

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Общи хорари
« Отговор #1337 -: Юли 10, 2014, 09:10:29 pm »
иска да каже, че преди да отидат в хърватска при неговия баща, ще минат през нейния, да ги запознае ;)
Точно ;)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1338 -: Юли 10, 2014, 09:51:16 pm »
То има и взаимна рецепция между твой У2 и У9. Ама ми стана чудно .. твоя, неговия баща ... Обърках се накрая. ;D Надявам се, че всичко ще е окей. :)
« Последна редакция: Юли 10, 2014, 09:53:40 pm от AzaZaeL »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Общи хорари
« Отговор #1339 -: Юли 11, 2014, 02:01:45 pm »
Бащата в хорарите не се ли гледа по 4 дом, а майката по 10?
аз гледам майката по 4-ти, бащата по 10-ти. мисля, че има логика, защото 4 дом се упр. от луната, а тя е сигнификатор на майката,  10-ти дом и сатурн - на бащата. 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1340 -: Юли 11, 2014, 02:28:08 pm »
аз гледам майката по 4-ти, бащата по 10-ти. мисля, че има логика, защото 4 дом се упр. от луната, а тя е сигнификатор на майката,  10-ти дом и сатурн - на бащата.
по тази логика щом Луната е майката, то нали бащата е Слънцето и трябва тогава по 5д да го гледаш, а не по 10д
В книгите и материалите за хорари майката е по 10д, а бащата по 4д и досега винаги са ми излизали верни, гледани по този начин хорарите

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #1341 -: Юли 13, 2014, 07:51:51 am »
В следващите 3месеца ще се сближа ли с някоя от колежките(имам впредвид да си станем дружки)?Благодаря отново за коментарите.

Страх ме е да не избързвам,но започнах да се сприятелявам с една от колежките. :cheer:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Общи хорари
« Отговор #1342 -: Юли 13, 2014, 09:33:36 am »
А какво стана с брата на Веско? Има ли напредък? ::)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1343 -: Юли 13, 2014, 10:08:53 am »
Два конкретнии въпроса по общите хорари:
1. Отслабването по кой дом се гледа? 6?
2. И самочуствието също? При въпрос от рода на "ще ми се повиши ли самочувствието?"

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #1344 -: Юли 13, 2014, 10:14:49 am »
Бих погледнала по АС, защото той представлява физическото тяло на питащия. За самочувствието също АС - общото състояние на кверента, но може би по-важна би била Луната като сигнификатор на състоянието на психиката на питащия.

Предупреждавам, че по първия въпрос никога не съм разглеждала карти преди. По втория съм гледала у1 и Луната - есенциални достойнства, положения по домове, сходящи аспекти към Луната. Но не помня конкретни казуси.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1345 -: Юли 13, 2014, 10:53:25 am »
Мирабелка, Луната е в 6 дом в началото на знака, при късен АЦ в Лъв, без ес.достойнства, но ще извърши като предпоследен (май) аспект куинконс със Слънцето. Хорарът е смесен - няколко различни въпроса с общ корен, отслабването като първи въпрос. Казвам го като ОВ, че 6 дом е замесен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1346 -: Юли 13, 2014, 11:27:33 am »
Два конкретнии въпроса по общите хорари:
1. Отслабването по кой дом се гледа? 6?
2. И самочуствието също? При въпрос от рода на "ще ми се повиши ли самочувствието?"
Луната ще даде насоки по кой дом, нали е основен сигнификатор на въпроса, иначе за отслабване 6д, връзката му с У1 и с Луната, нали въпросът е свързан с хранителен режим, който е по 6д
За самочувствието 5д и връзката му с У1, за да се види дали се харесва, а също всичко в 1д, за да се разбере като цяло състоянието на питащия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1347 -: Юли 13, 2014, 12:59:07 pm »
Ще си намеря ли скоро квартира? В София е направо кошмарно да търсиш жилище
В Мадрид е още по-кошмарно и изискванията към наемателите са много по-големи!

Ще си намериш до седмица нова квартира, но внимавай да не те излъжат, заради Нептун У7 в производен 12д

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1348 -: Юли 13, 2014, 02:15:50 pm »
Ще си намеря ли скоро квартира? В София е направо кошмарно да търсиш жилище  :91:
Ще си намериш, но не и скоро ако квартирата се гледа по 4 дом.  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1349 -: Юли 13, 2014, 02:28:23 pm »
В един немски сайт съм срещала мнение, че ако се пита за преместване в друго жилище, се гледа производният 4 дом, т.е. 4ти от 4ти - 7ми. Но нямам практика с такива хорари. Предполагам, че питащата не задава въпрос "от улицата", а в момента живее в друго жилище и си търси нова квартира, така че вариантът с производните домове би бил уместен и приложим.

И в двата случая, независимо дали гледаме 4 или 7 дом, имаме един и същи управител - екзалтирал Юпитер в последния градус на знака. Това може да говори за това, че обстоятелствата във връзка с жилищните условия скоро ще се променят, няма да останат същите. От друга страна обаче липсва подкрепящ аспект от Луната. Управителят на кверента (Меркурий) тъкмо е сменил знак, намира се в знака на Луната - мунданен управител на 4 дом, Луната също се гледа за жилищни въпроси и всичко, което има текущ характер. Луната има два сходящи тригона - с Венера и Марс, но те нямат отношение към въпроса и към разглежданите домове.

Мътна ми е тази карта, не мога да дам категорично мнение. Някаква промяна в жилището ще има, може би ще се намери вариант, който в някаква степен да не устройва и да не удовлетворява питащата, но да бъде "временно решение", докато обстоятелствата не се променят и не намери нещо по-добро. Ако включим и транссатурновите, може и сходящият секстил с Уран в производния 4 дом да помогне, изневделица да изскочи някакъв вариант, неочаквана възможност.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui