Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037433 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2010 -: Септември 22, 2014, 05:38:02 pm »
Курсът щеше да е добър вариант, ако имах излишно сводобно време. А когато носи загуба на поръчки, тогава губи смисъл.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2011 -: Септември 22, 2014, 05:59:41 pm »
Курсът щеше да е добър вариант, ако имах излишно сводобно време. А когато носи загуба на поръчки, тогава губи смисъл.
Значи въпросът се развива според сходящия квадрат на Луната с Меркурий У2, У3- мислиш да не приемеш допълнителната работа, понеже не е добре платена. Може би като си задала въпроса не си била наясно със заплащането.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2012 -: Септември 22, 2014, 06:05:20 pm »
Загуба на време е, предвид заплащането, а и имам база за сравнение - напр. един час превод струва колкото 4-6 часа преподаване и не иска предварително четене и подготовка.  :)

Бих го разглеждала като вариант, ако остана без работа и имам възможност да водя по 2-3 курса паралелно, иначе не си струва.

Утре би трябвало да се разбере резултатът, ще дам ОВ.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2013 -: Септември 23, 2014, 11:20:59 am »
Давам обратна връзка - не съм одобрена, спряли са се на друг кандидат и много се радвам. Нека други будали им пълнят гушата, работейки за жълти стотинки! ;D

Получи се много интересно - тъкмо си мислех за тях и след 1-2 секунди ми се обадиха.

Цитат
17.09.2014, 20.21 ч, Варна

Квадратът на Луна с Меркурий е преработил, Меркурий приемам за сигнификатор на въпроса (обучение, курсове). При това Луната е в точен съвпад с ИЦ.

« Последна редакция: Септември 23, 2014, 11:23:29 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #2014 -: Септември 23, 2014, 10:34:43 pm »
Щом заплащането е ниско. :( Благодаря за хорара, Лили.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2015 -: Септември 24, 2014, 07:56:38 am »
Мира, това не е университетско преподаване, а курсове. Направо е символично на фона на времето, което ще ти изгубят. Я по-добре да си гледам рахатлъка след работа!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sunshineblue

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #2016 -: Септември 24, 2014, 07:20:55 pm »
Здравейте  :) можете ли да ми помогнете по следния хорар.. дали приятел (назован по име) ще пристигне на определена дата на определено място..благодаря ви много!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2017 -: Септември 24, 2014, 07:30:43 pm »
Мира, това не е университетско преподаване, а курсове. Направо е символично на фона на времето, което ще ти изгубят. Я по-добре да си гледам рахатлъка след работа!
Лили, благодаря за обратната връзка по хорара!
Не разбирам обаче защо изобщо си кандидатствала за тази работа, след като не ти е изгодно?  :017:
Моята приятелка, преводачката, дава часове по испански на този курс и не ѝ отнема кой знае колко време да отиде за два учебни часа веднъж седмично  :)


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2018 -: Септември 24, 2014, 07:35:54 pm »
Здравейте  :) можете ли да ми помогнете по следния хорар.. дали приятел (назован по име) ще пристигне на определена дата на определено място..благодаря ви много!
Как питаш за него, като за колетна пратка  :012:
Да речем, че ако му предстои пътуване на назования по име, то ще се осъществи  :)

sunshineblue

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #2019 -: Септември 24, 2014, 07:49:17 pm »
Благодаря ти, Акрукс!!  :-*

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #2020 -: Септември 24, 2014, 07:55:42 pm »
Лили, а частни уроци по езици да даваш? Нямам опит в частните уроци, но от колеги знам, че са добре платени.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2021 -: Септември 24, 2014, 08:10:57 pm »
Не, нямам толкова свободно време, а и е много желателно да имаш преподавателски опит. Обикновено с това учителки се занимават, припечелват по някой лев извън училищните часове. На мен с това не ми се занимава.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2022 -: Септември 25, 2014, 02:12:54 pm »
Нов хорар - въпросът е "Ще ме вземат ли на работа във фирма Х."?

Току що кандидатствах по тяхна обява - става въпрос за аналогична длъжност, но в много по-голяма и перспективна компания.

Надявам се поне да го докарам до събеседване. Когато (и ако) се обадят, ще дам обратна връзка по хорара.  :)

ОВ 1: Току ще се обадиха с покана за интервю - почти веднага, след като пратих СV.
ОВ 2  ще дам по-нататък - в случай, ако съм одобрена. Най-трудно ще е решението за напускане, но отдавна искам да се махна от тая клоака!

« Последна редакция: Септември 25, 2014, 02:22:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2023 -: Септември 25, 2014, 02:53:05 pm »
Учудена съм колко бързо реагираха - може би това показва Луна в кардинален знак, апликираща към съвпад със СЛВ около МС.

Същата обява бяха пуснали в края на март - тогава не кандидатствах веднага и никой не ми се обади. Когато си пратих сивито, вече имаше доста натрупани кандидатури. Този път бях пета кандидатствала и се обадиха веднага.

Ще трябва да се вземат трудни решения, вече няма накъде.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2024 -: Септември 25, 2014, 03:14:04 pm »
не ми харесва единствено техния с-р в твоя 12 дом. Сигурно все има нещо, което да не знаеш за тази работа.

Притеснявам се, че може да има текучество в компанията - твърде често пускат обяви. Но фирмата е голяма, може да търсят хора за различни офиси. А обявата за длъжността, за която кандидатствах, излиза за втори път (предишната беше в края на март).

Допълвам:

Поразмърдах се и се обадих на един мой клиент, който ми е споменавал за тази компания. Оказа се, че негов познат работи там. Обади се на него да го пита за какво става въпрос. Дотук получих много добри препоръки и доколкото разбирам, търсят още един човек на такава длъжност, никой не е напуснал. Но повече подробности ще узная на интервюто довечера.

Усещам как скоро ще кажа чао на кокошарника  ;D


« Последна редакция: Септември 25, 2014, 03:48:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui