Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038811 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2325 -: Ноември 21, 2014, 01:11:35 am »
Имам едно въпросче. Днес се задържах извънредно в офиса и имаше откровения и полезни съвети от двете по-добронамерени колежки. И не съм особено очарована от това, което чух - съвпада и с моите първи впечатления. Не съм сигурна дали и доколко ще съумея да толерирам такава среда и такива колективни отношения. В обявата са послъгали и за длъжността, а естеството на работата е съвсем друго.

Въпросът е:

Ще се задържа ли на сегашната си работа по-продължително време, т.е. извън изпитателния срок (той е 6 месеца и тече от началото на ноември).

20.11.2014 г.
21:48 ч., Варна
Ще си останеш във фирмата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2326 -: Ноември 21, 2014, 01:30:10 am »
Явно наистина ретро Мерка е лош период за започване на работа, па макар и да е стара.
На мен пък днес ми изплатиха изключително ниска заплата и се чудя има ли смисъл да оставам там. Зададох въпрос дали ще ми платят още пари към вече дадената заплата и дали ще остана на тази работа, но като гледам сходящия квадрат между У2 и У8, май отговорът е не.  ???
Меркурий У2, У3 е извършил хармоничен аспект с Нептун У8, У9, а Луната сега ще пренесе светлина между тях и може да получиш още пари, в случай че не са ти  изплатили в пълен размер заплатата, за която си подписал трудов договор.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2327 -: Ноември 21, 2014, 01:31:49 am »
Въпросът е:

Ще се задържа ли на сегашната си работа по-продължително време, т.е. извън изпитателния срок (той е 6 месеца и тече от началото на ноември).

20.11.2014 г.
21:48 ч., Варна
Мисля, че заради заплащането ще се задържиш.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2328 -: Ноември 21, 2014, 04:54:55 am »
Меркурий У2, У3 е извършил хармоничен аспект с Нептун У8, У9, а Луната сега ще пренесе светлина между тях и може да получиш още пари, в случай че не са ти  изплатили в пълен размер заплатата, за която си подписал трудов договор.
Благодаря много! Дано да си права!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2329 -: Ноември 21, 2014, 07:09:35 am »
Мисля, че заради заплащането ще се задържиш.

Да, Акрукс, всичко е заради парите, които (ще) получавам. Да видим каква ще е първата заплата, дали ще спазят уговорката - подписваш договор на ниска заплата (най-ниския осигурителен праг), а разликата вземаш в плик. И дали някога ще има премии и социални придобивки, за каквито говорят и които трябва да им възстановяваш, ако решиш да напускаш след изпитателния срок.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2330 -: Ноември 22, 2014, 07:10:27 pm »
Преди малко по време на ядене ми се отчупи парче от зъб.  ??? Въпросът ми е ще се наложи ли да се прави корона на зъба и ако да - ще ми останат ли някакви пари след това?
Много гадно се случи в събота вечерта, точно когато зъболекарката ми почива и ще е на работа най-рано в понеделник сутринта (предполагам).

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #2331 -: Ноември 22, 2014, 07:39:18 pm »
За короната питай зъболекарката, не вярвам в хорар да се виждат чак такива подробности. Лечение ще се наложи, да, Марс/У6 в Козирог и в рецепция със Сатурн — вероятно щетата е по-трайна. Хубавото е, че ще ти мине относително бързо — Луната/У1 е в подвижен знак и се отдалечава от изгарящото я Слънцето. Но все пак е и У2, сигурно ще ти струва нещо.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2332 -: Ноември 22, 2014, 07:41:04 pm »
Благодаря много, Reptil! Така ме е яд, че зъболекарката не работи нито сега, нито няма да работи утре, а парчето не е паднало нацяло и ще трябва да внимавам много при ядене.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #2333 -: Ноември 22, 2014, 08:39:59 pm »
Лили, твоят сигнификатор е в анаретен градус и на К5. Струва ми сев, че може да се върнеш към свободната професия, още повече, че Луна ще направи квадратура с ПФ на К2.
Как е заплащането в тази фирма?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2334 -: Ноември 22, 2014, 08:50:16 pm »
Засега на свободна практика е изключено - изкарвам малка добавка към заплатата, но с тия пари може да се живее една седмица.

А в тази фирма договорих добра заплата, но да видим колко ще получа, по договор съм на нисък праг - така осигуряват персонала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2335 -: Ноември 23, 2014, 12:19:16 am »
Благодаря много, Reptil! Така ме е яд, че зъболекарката не работи нито сега, нито няма да работи утре, а парчето не е паднало нацяло и ще трябва да внимавам много при ядене.
ами ти сам може да прецениш дали е за коронка или може да се изгради в зависимост колко е голямо парченцето зъб, което се е отделило
ако е малко ще се изгради зъба, но а кое големичк няма как да стане и ще трябва да се облече
според хорара ще се изгражда, за да се разкрасиш- Луната у1 в сходящ съвпад с Венера у5, няма индикация за по-съществени процедури с включен 8д
интересно, на мене също ми се отчупи парче зъб снощи, докато пригризвах твърдите останки от мекица, но зъбът не си беше здрав отдавна, а хорар няма какво да си пускам- зная си какво ме очаква, трябва да събирам пари за нови зъби, че тр Сатурн в 1д ми потроши кътниците

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2336 -: Ноември 23, 2014, 12:23:02 am »
Благодаря много, akruks!
А по хорара може ли да се види дали след лечението ще ми останат някакви пари, понеже това ми е най-голямото ми притеснение?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2337 -: Ноември 23, 2014, 01:53:23 am »
Благодаря много, akruks!
А по хорара може ли да се види дали след лечението ще ми останат някакви пари, понеже това ми е най-голямото ми притеснение?
Весо, как може да пишеш и си мислиш, че ще останеш без пари няколко часа след Новолуние, когато намисленото, написаното има възможност да се материализира?
Луната У1, У2 е в содящ съвпад с Венера У5, а Венера е естествен господар на 2д, така че няма да останеш без пари, мисли позитивно!
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 12:31:44 am от akruks »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2338 -: Ноември 23, 2014, 09:00:10 am »
Благодаря!

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2339 -: Ноември 23, 2014, 06:40:55 pm »
ОВ: ще получа точно определена сума пари, която ще трябва да върна до година и половина. Сумата ме устройва, достатъчна е, за да не се налага брат ми да тегли кредит  :)