Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038446 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2355 -: Ноември 29, 2014, 12:43:42 pm »
Използвали ли сте хорар за определяне АСЦ на някой човек? 2 пъти пускам хорар, за да определя АСЦ и 2-та пъти отговора е един и същ. Излиза АСЦ Лъв с Юпитер в първи дом. Интересното е че по натал този човек има Слънце секстил Юпитер, а според хорара Слънцето е с-р на АСЦ.  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2356 -: Ноември 29, 2014, 04:44:57 pm »
Използвали ли сте хорар за определяне АСЦ на някой човек?

Навремето една астро(психо)ложка използва хорар, за да определи градуса на Асцендента ми. Естествено сгреши.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2357 -: Ноември 29, 2014, 05:09:32 pm »
Хм... две противоречиви мнения  :017: На мен по-интересното в случая ми беше, че и двата дена, в които пускам хорара излиза абсолютно един и същ Асцендент  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #2358 -: Ноември 29, 2014, 06:13:37 pm »
Ако ги пускаш горе-долу по едно и също време (в рамките на плюс-минус 1 час или там колко беше), логично е АЦ да е същият.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2359 -: Ноември 29, 2014, 06:23:27 pm »
Така си е, Рептилчо. Ама не съм ги пускала умишлено по едно и също време. Даже не помнех в колко часа вчера съм пускала другия хорар. Беше си чисто и просто съвпадение.  :29:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #2360 -: Ноември 30, 2014, 12:56:48 pm »
А кое гледате за асц при човека- асц на хорарната карта или дсц на същата  ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2361 -: Декември 01, 2014, 01:50:02 pm »
Ще се осъществи ли пътуването, което сме намислили с X да му гостувам за този уикенд или ще се наложи да го отложим? Лошото е, че днес колежката ми каза, че баба ѝ получила втори инсулт и ако се спомине, както тя мисли, че ще стане, ще ѝ се наложи да отсъства ден-два, а пък ако се случи в края на тази седмица, тогава фирмата няма да ме пусне и аз да отсъствам.  ??? Лично аз се чувствам много скапан и имам нужда от почивка и се надявам да стане пътуването ми, колкото и егоистично да е от моя страна.
Ако пък се случи да се отложи, в крайна сметка дали ще стане през този месец?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #2362 -: Декември 01, 2014, 03:53:31 pm »
Веско, Луната е в сходящ хармоничен аспект с У3 - Меркурий. Преди да излезе от знака ще направи тригони със Слънцето, Венера и Юпитер. Според мен отговорът е "да" - ще пътуваш.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2363 -: Декември 01, 2014, 03:59:27 pm »
Не искам да бъда черногледа, но последния аспект на Луната е квадрат с Марс, освен това няма сходящ аспект между У1 и У3, както и между У1 и У7 (приятеля).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2364 -: Декември 01, 2014, 04:18:10 pm »
Ще се осъществи ли пътуването, което сме намислили с X да му гостувам за този уикенд или ще се наложи да го отложим? Лошото е, че днес колежката ми каза, че баба ѝ получила втори инсулт и ако се спомине, както тя мисли, че ще стане, ще ѝ се наложи да отсъства ден-два, а пък ако се случи в края на тази седмица, тогава фирмата няма да ме пусне и аз да отсъствам.  ??? Лично аз се чувствам много скапан и имам нужда от почивка и се надявам да стане пътуването ми, колкото и егоистично да е от моя страна.
Ако пък се случи да се отложи, в крайна сметка дали ще стане през този месец?
Ще пътуваш при Х на гости, но няма да е този уикенд
Меркурий У3, У7 е в знак на Юпитер У1 и в сходящ хармоничен аспект с него, Луната пренася светлина между тях с хармоничен аспект
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 04:22:18 pm от akruks »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #2365 -: Декември 01, 2014, 04:21:08 pm »
За развитието на въпроса в бъдеще нали се гледа 4 дом? Тук пак Мерк е управител. Аз съм пропуснала квадрата на Луната с Марс. Заради предходните й аспекти допускам, че всичко ще върви по план и в последния момент ще се появи нещо непредвидено.  Но все пак Луната е в хармоничен аспект с естествения сигнификатор на въпроса, който се явява и У3. Предстои й  тригон със сигнификатора на Веско.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2366 -: Декември 01, 2014, 05:23:47 pm »
освен това няма сходящ аспект между У1 и У3
Как да няма - Меркурий У3 в сходящ тригон с Юпитер У1? Това, което ме притеснява е, че преди тригона си Меркурий ще изгори от Слънцето У6. Дано все пак да не се отложи, за да не взема непредвидено решение относно тази работа.
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 05:30:08 pm от Veselin »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2367 -: Декември 01, 2014, 05:27:08 pm »
Благодаря на всички ви!
Дано да се осъществи пътуването, понеже може след месец декември да нямам тази възможност, а и съм получил от X пари за пътни.
Колежката по кой дом и с-р трябва да се гледа? Все пак, от нея зависи какво ще стане. Миналата седмица ми каза, че няма да има проблем, а сега се оказва друго. Не че не ѝ съчувствам, но и аз тази  години преживят немалко лоши неща и мисля, че заслужавам поне ден-два отдих далеч от Пловдив.
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 05:28:43 pm от Veselin »

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2368 -: Декември 01, 2014, 05:33:06 pm »
Как да няма - Меркурий У3 в сходящ тригон с Юпитер У1? Това, което ме притеснява е, че преди тригона си Меркурий ще изгори от Слънцето У6. Дано все пак да не се отложи, за да не взема непредвидено решение относно тази работа.
Меркурий и Нептун са в сепариращ квадрат, Веско. Аз използвам модерните управители...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2369 -: Декември 01, 2014, 05:36:09 pm »
В какъв смисъл сепариращ? Не ми е ясен този термин. Този квадрат е разходящ вече.
Можеш ли да ми кажеш откъде би могла да дойде пречката? Доколкото говорих с отдел човешки ресурси, няма проблем да си взема отпуска от петък до понеделник включително (понеже не може да си взема само за събота и неделя).