Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037973 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2715 -: Януари 15, 2015, 06:29:51 pm »
Колежката ми заплашва, че ако този месец не ѝ хареса заплатата и ще напусне работа и ако направи това, ще си вземе цял месец болнични от някаква докторка, която срещу 10 лева давала болнични на хората (най-напред давала за седмица, после за още 10 дена, след това за още 10 и така удължавала периода), а в този случай ще ме накарат  да работя извънредно и нейните смени, което не ми харесва, най-малкото защото не бих издържал физически. Има ли опасност наистина до края на февруари колежката ми да напусне работа и да си вземе болнични (което ще ме задължи да работя и нейните смени)?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2716 -: Януари 15, 2015, 06:50:21 pm »
блокът ни ще бъде ли обновен по програмата за 100% финансиране?
не съм сигурна кои домове да гледам. самият блок кой дом е - 2/4 от 3 /обща собственост/ или мой 4? ама питам за блока, не за моето жилище  ::)
3ти за съседите - венера ще сключи само един аспект и то е опозиция - т.е май няма да се разберем съседите. но пък последен аспект на луната е благоприятен ::)
Луната е У4 за съседите и ще извърши последен аспект секстил с техен У5- ще си разкрасят жилищата

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2717 -: Януари 15, 2015, 07:03:54 pm »
Колежката ми заплашва, че ако този месец не ѝ хареса заплатата и ще напусне работа и ако направи това, ще си вземе цял месец болнични от някаква докторка, която срещу 10 лева давала болнични на хората (най-напред давала за седмица, после за още 10 дена, след това за още 10 и така удължавала периода), а в този случай ще ме накарат  да работя извънредно и нейните смени, което не ми харесва, най-малкото защото не бих издържал физически. Има ли опасност наистина до края на февруари колежката ми да напусне работа и да си вземе болнични (което ще ме задължи да работя и нейните смени)?
Да, то така става както си мисли колежката ти, той босът ви не е бос  :29:
нали ако напусне трябва да подаде предизвестие един работенмесец преди това, ако си мисли този месец да прекара в болнични и после да напусне няма как да стане, най-много да си изпроси дисциплинарно уволнение и после където и да почне работа ще е като белязана овца
Ти голямо треперене на тази работа, все те страх да не ти орежат заплатата, да не работиш на колежката работата, ама то идеално няма никъде- пусни си фирма и работи за себе си да видиш

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2718 -: Януари 15, 2015, 07:12:13 pm »
Благодаря много, akruks!!!

Ти голямо треперене на тази работа, все те страх да не ти орежат заплатата, да не работиш на колежката работата
Ами нали вече се напатих по времето, когато брат ми изчезна, а и 1 месец въобще не е малко време (като да работиш 3 дена или седмица извънредно). А и нали си знам физическите способности, затова.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2719 -: Януари 16, 2015, 04:10:28 pm »
Един хорар за упражнение, после ще дам обратна връзка  :)

Ще получа ли скоро парите от заплатата си?

Под скоро имам предвид в близките 2-3 седмици, т.е. до края на този месец - началото на следващия.

19:26 ч., Варна

Давам ОВ - има кинти  ;D

Току що си получих парите, заплатите на персонала са преведени.

/а днес се видях с един познат, който ми препоръча тази фирма, и пуснах лайномета  :012:/


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2720 -: Януари 16, 2015, 04:14:02 pm »
 :clap: Да си ги изхарчиш с кеф!  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2721 -: Януари 16, 2015, 04:15:31 pm »
Давам ОВ - има кинти  ;D

Току що си получих парите, заплатите на персонала са преведени.

/а днес се видях с един познат, който ми препоръча тази фирма, и пуснах лайномета  :012:/
Браво! Значи преноса на светлина от Луната по хорара ти напълни джоба, честито!

и добре си го охулила препоръчителя, че да ти олекне на душата  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2722 -: Януари 16, 2015, 04:16:56 pm »
Сходящият секстил с Юпитер около АС ли е проработил?

Казват, че и близостта със СЛВ също може да даде положителен отговор/положителна развръзка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2723 -: Януари 16, 2015, 04:27:01 pm »
Сходящият секстил с Юпитер около АС ли е проработил?

Казват, че и близостта със СЛВ също може да даде положителен отговор/положителна развръзка.
да, нали писах още тогава за преноса на светлина от Луната, която е извършила хармоничен аспект с У2 и предстои да извърши хармоничен аспект с У8-Юпитер, който е също У5, а 5д е производен 4-ти от 2-ри; Луната в сходящ хармоничен аспект с К5, СЛВ в сходящ хармоничен аспект с Меркурий У2- също добри показатели за положително развитие на въпроса

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2724 -: Януари 16, 2015, 04:54:18 pm »
Парите са необходимост - колкото да ги отричаме, толкова са и нужни, без тях не може.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2725 -: Януари 16, 2015, 05:56:03 pm »
Пренос на светлина му е майката ... ;D Нищо, че Юпитер е ретро. Мерси, Лили! :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2726 -: Януари 16, 2015, 05:59:22 pm »
И първият хорар по въпроса /споменах за него, не е пускан във форума/ излезе верен. В него бях формулира въпроса по друг начин - "Ще има ли сериозен проблем с плащането?". Асцендентът беше в предпоследния градус на Лъв - в съвпад с Регул, Луната беше без курс в 27 гр. Лъв и в разходящ съвпад с Юпитер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2727 -: Януари 16, 2015, 06:27:20 pm »
А доволна ли си от парите, които получи?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2728 -: Януари 16, 2015, 08:26:53 pm »
Същата заплата, каквато първоначално сме договорили. Тази е втора по ред, не са я орязали.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2729 -: Януари 17, 2015, 01:28:30 pm »
А. (назован по име) че ми честити ли рождения ден? Познаваме се от 10 години и бяхме много гъсти, но не ми честити миналия рожден ден и аз спрях да говоря с него... Сега ми писа за Коледа, но аз не му отвърнах. Ако обаче не ми пише за рождения ден минава във вечен игнор!