Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040185 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #3135 -: Април 21, 2015, 09:07:19 pm »
Опиянен съм от теста по БЕЛ, който решавам.  :012: После ще я видя. :)
От теста или от биричка (нещо подобно) :)

не ме мисли - сега теста е по-важен :) - късмет!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3136 -: Април 21, 2015, 10:22:58 pm »
Днес бях на интервю за работа. Въпросът ми е: ще ме одобрят ли и ще започна ли на тази работа? Все още не са ме освободили от настоящата, но върви към приключване (ревизията ще е скоро).
Казаха ми, че има голяма вероятност да ме вземат, започнаха да ме обучават, въпросът е кога ще ме освободят от настоящата работа. Уж бързаха да ме освобождават, а пък сега се мотаят и още не са назначили и ревизията.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3137 -: Април 22, 2015, 12:35:25 am »
Happy.

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&cd=cmqxfile05SO64-u1388352969&gif=astro_2gw_256_happy_happy.77200.23698.gif&res=100&va=&cid=mqxfile05SO64-u1388352969

Мисля, че този път ще получиш шанс за добра нова работа. :)

Луната У11 е в сходящ съвпад с Венера диспозитор на Мерка У1,10. Меркурий и Луната имат взаимна рецепция от смесен тип. Меркурий и Венера са във взаимна рецепция по трон. Меркурий У1 е в сходящ секстил с куспида на 11 дом.
Успех!

Луна У11 в близнаци в комбина с Венера - нещо по - безгрижно и ненатоварващо.
« Последна редакция: Април 22, 2015, 12:42:05 am от Теодор »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #3138 -: Април 22, 2015, 12:24:51 pm »
Но за курса ми стана интересно - акрукс, Мерка е в 8 дом - това променя ли нещата?
Иначе, планирам едно дистанционно обучение по тази еволюционна астрология (плутонова), но нещо засега имам спънки с техниката :). Но там пък няма да съм сред хора - ще трябва да го правя самостоятелно, като слушам едни доста лоши записи на лекции - е, лоши, в смисъл, че трудно се чува - записващото устройство е далеч от лектора. Лекторката е германка - дамата, чиито статии превеждам тук във форума.
Не, изобщо не променя нещата, а много добре ги описва- 8д е езотериката, сред които са Астрология и подобни, Марс У3 в 9д- дистанционно обучение от чужбина, Плутон У3 в 4д- ще караш курса от дома си. Дори реално да не се срещаш с хора, вниманието ти ще е насочено в друга посока, извън работата, която ти е еднообразна и скучна.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #3139 -: Април 22, 2015, 12:28:38 pm »
Казаха ми, че има голяма вероятност да ме вземат, започнаха да ме обучават, въпросът е кога ще ме освободят от настоящата работа. Уж бързаха да ме освобождават, а пък сега се мотаят и още не са назначили и ревизията.
то си е техен проблем, нали си подал молба за напускане, в срок един месец са длъжни да те освободят

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3140 -: Април 22, 2015, 01:38:30 pm »
то си е техен проблем, нали си подал молба за напускане, в срок един месец са длъжни да те освободят
Така е, но пък другата фирма не знам колко ще може да ме чака. На тях им трябва човек много скоро.

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #3141 -: Април 22, 2015, 01:44:46 pm »
Така е, но пък другата фирма не знам колко ще може да ме чака. На тях им трябва човек много скоро.

в този случай, преди напускането, в този едномесечен срок на предизвестие се пуска платен отпуск (колкото ти е останало)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #3142 -: Април 22, 2015, 05:42:36 pm »
Защо Х-колега, ме избягва. Гадно ми е, защото освен че ми е симпатичен и държа на него? 
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3143 -: Април 22, 2015, 06:34:50 pm »
в този случай, преди напускането, в този едномесечен срок на предизвестие се пуска платен отпуск (колкото ти е останало)
Помолих и за това, но ми беше отказах. Казаха ми, че чак след ревизията би могло, но пък тя ще бъде в момента на освобождаването, така че...

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #3144 -: Април 22, 2015, 08:08:17 pm »
Помолих и за това, но ми беше отказах. Казаха ми, че чак след ревизията би могло, но пък тя ще бъде в момента на освобождаването, така че...

Абе нещо ви мотаят - ние и преди май сме го обсъждали това - ти подписал ли си документ за материално отговорно лице? Ако да, подаваш официално искане за ревизия поради напускане и отпуск. Взимаш си входящ номер и ако се опъват, отиваш в инспекция по труда.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #3145 -: Април 22, 2015, 08:09:50 pm »
Напълно съм съгласна с Хепи. Има си Инспекция по труда за такива помияри.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3146 -: Април 22, 2015, 08:48:10 pm »
Подписал съм, разбира се. Странно ми е наистина защо ме мотаят, може и да е нарочно, не бих се учудил.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #3147 -: Април 22, 2015, 09:12:53 pm »
Защо Х-колега, ме избягва. Гадно ми е, защото освен че ми е симпатичен и държа на него?
Х-мен може да е похарчил излишни пари за развлечения/хазарт или да има дете, а сега се е отдал на работа и печелене на пари, не те избягва умишлено, така ти се струва- Луната е без курс, а преди това е извършила съвпад с Венера У1 за теб в негов 3д

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #3148 -: Април 22, 2015, 09:17:19 pm »
в този случай, преди напускането, в този едномесечен срок на предизвестие се пуска платен отпуск (колкото ти е останало)
само че те не са задължени да дадат отпуска на лицето, което напуска- може да му изплатят отпуската с последната заплата, както на дъщерята, като напусна фитнеса ноември- тя също си правеше сметката да си вземе остатъка от отпуската, докато тече предизвестието, но не я пуснаха- дори участваше в обучението на новата, която намериха за нейното място и парите от отпуската ѝ изплатиха, но я отрязаха с месечния бонус, който си беше изработила с труд

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #3149 -: Април 22, 2015, 09:33:26 pm »
Луната е без курс, но не се стърпях... "Как ще премине една среща?"

Благодаря :)