Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038654 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Общи хорари
« Отговор #3735 -: Юли 19, 2015, 10:00:39 pm »
Ако е стелиумна Везна, става по-лесно, оставяме я само с Венера за сигнификатор.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #3736 -: Юли 19, 2015, 10:03:58 pm »
Огромен стелиум - Плутон, Венера, Слънце, Марс и Уран. Най-точен е съвпадът Слънце/Марс, при това в точен квадрат със Сатурн. Луната е в Лъв.

Мисля, че Слънце в конфигурация с Марс и Сатурн е подходящ избор, имайки предвид, че и "ищецът" е с такава конфигурация /имат и Луна в един знак/. Не му трябва човек с "меки" аспекти, а някой, който да го постави на място, но елегантно - по везнишки.  :)
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 10:20:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3737 -: Юли 19, 2015, 11:17:29 pm »
Почват да ме хващат паранои вече, а и сега се чух с една позната и тя допълнително подлива масло в огъня.

Въпросът ми е "Избрах ли читав адвокат?" /имам предвид конкретно лице, назовано по име/

Нямам никакво време и възможност да правя кастинг и да търся други адвокати, да проучвам всички възможности. След като за пореден път /вече съм свикнала/ едно обещание /за съдействие/ се оказа празни приказки, реших да избирам сред наличните /и познати/ варианти. До 1 август трябва да се подаде възражение в съда и да се вземе решение какъв ще е насрещният ми иск, за какво да претендирам. За противник имам много подъл и алчен човек.

Въпросът е зададен в 19:26 ч. на 19.07.2015 във Варна.
Не ми се вижда читав с този Меркурий в неин първи дом. Нейните У1,3 са в неин интерсептиран 2-ри дом - гледа предимно личните си изгоди, а тези 2 планети ще направят опозиция с Нептун твой У2. Празнодумка, философка я виждам.
Все пак мисля, че ще спечелиш делото. Венера и Луна в дева вървят към тригон с Плутон в първи дом - диспозитор на Сатурн У1. Последният аспект на Луната е секстил със Сатурн У1.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #3738 -: Юли 19, 2015, 11:22:48 pm »
Празнодумка, философка я виждам.

Не, не е такава. И това беше една от причините, поради които я избрах. Не понасям лаладжии и лаладжийки, които говорят празни приказки и дават празни обещания, колкото да отбият номера.

Първо се обърнах към друг познат адвокат, мъж - Слънце в Стрелец, Луна в Овен. Но този наистина много говори, а не се знае колко работа върши - неслучайно клиентът, който ми препоръча въпросната адвокатка, го е заменил за нея и работи с нея вече в продължение на няколко години /човекът има успешен строителен бизнес/.  ;)

Не знам по кой хорар може да се гадае за евентуалния изход на делото - този хорар е втори по ред, преди него има първи /по друг въпрос - с какво е свързано делото и от кого може да е призовката/ и като че ли там нещата се виждат по-ясно.

Все пак мисля, че ще спечелиш делото.

Зависи какво ще поискам  ;D

Ако само защитавам моето жилище, почти със сигурност ще го спечеля.

Ако претендирам за друго /полага ми се по закон/, изходът зависи от размера на претенцията. Обещавам да не бъда прекалено алчна  :012:, макар че точно това заслужават, иска ми се да размажа това меркантилно семейство.



« Последна редакция: Юли 19, 2015, 11:34:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3739 -: Юли 19, 2015, 11:33:28 pm »
По седми ли реши да я гледаш, Тео?
Часът е на Сатурн.
ако приемем адвокатката за Луна, има рецепция и секстил между Луната и диспозитора й Меркурий, тъй че в случая положението на Меркурий в първи е по- скоро предимство, отколкото недостатък.
De omnibus dubitandum est

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3740 -: Юли 19, 2015, 11:40:55 pm »
По седми ли реши да я гледаш, Тео?
Часът е на Сатурн.
ако приемем адвокатката за Луна, има рецепция и секстил между Луната и диспозитора й Меркурий, тъй че в случая положението на Меркурий в първи е по- скоро предимство, отколкото недостатък.
Да, по 7-ми като назована по име. Явно е така. :) То точно тази Луна ще прави и тригон с Плутона в първи дом, така че ще помага. Определено тази рецепция показва, че е умна и си разбира. Мен не ме притесни последното, а това че може да се окаже хитруша.  :012:
Лили, взима ли много скъпо адвокатката?
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 11:43:44 pm от Теодор »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #3741 -: Юли 19, 2015, 11:42:17 pm »
Лили, взима ли много скъпо адвокатката?

Не, не взема скъпо. А по принцип това са едни от най-трудните и скъпи дела, хонорарите за тях са високи.

Определено не е от тия дето се нуждаят и се хващат за всяко дело, било то и губещо, колкото да спечелят някой лев. За мен това също беше един от критериите в избора.
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 11:44:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3742 -: Юли 19, 2015, 11:43:59 pm »
На този етап ми се струва трудна работата с печеленето. Съдът е във властта на седми дом и както е паднал... ще се продаде, с отвращение :-). Играта ви няма да бъде спечелена по правилата, така че дано твоята везничка да има торба с контраномерца насреща. Часът е ваш и парса ти е на к2 точно. Имате 6-7 дни за изненадваща атака, след това Слънцето - противниковият адвокат си влиза в домицила.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #3743 -: Юли 19, 2015, 11:47:00 pm »
Имате 6-7 дни за изненадваща атака, след това Слънцето - противниковият адвокат си влиза в домицила.

Мислех да й кажа да подаде възражение на 27 или 28 юли. По-рано ли да го направим? То не зависи само от мен, де. Утре съм на втора консултация и ще й нося всички документи, трябва и време за подготовка.

А оня е гадняр, да. И двамата - ищецът и адвокатът. Адвокатът е от старите връзкари.

Везничката може и да няма, но аз имам. Прекалено много неудобни факти, с които смятам да го размажа в съда. Скрила съм в ръкава и някои козове, искам да лъснат някои истини в съдебната зала. Друг е въпросът дали ще ги вземат под внимание...

Ето и първият хорар:


Реших да пусна хорар по темата от говорилнята.

С какво е свързано делото, по което ме призовават?

01.07.2015 г., 20:35 ч., Варна


« Последна редакция: Юли 19, 2015, 11:52:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3744 -: Юли 19, 2015, 11:56:29 pm »
Мислех да й кажа да подаде възражение на 27 или 28 юли. По-рано ли да го направим? То не зависи само от мен, де. Утре съм на втора консултация и ще й нося всички документи, трябва и време за подготовка.


Прави, каквото тя казва. Чуй какво ще ти предложи този отсреща. И се ослушвай и оглеждай за всяка допълнителна подкрепа за в случай, че работата се проточи.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #3745 -: Юли 20, 2015, 12:00:44 am »
Прави, каквото тя казва. Чуй какво ще ти предложи този отсреща.

Тоя отсреща досега не се е обадил. Ако имаш предвид ищеца, той винаги действа тихомълком, подло и подмолно, с неочаквани удари под кръста. А можеше просто да ме потърси и да предложи доброволна делба /дотук не съм претендирала за нищо и за в бъдеще нямаше да тръгна срещу него/.

Ако все пак решат да ми предложат извънсъдебно споразумение, съм склонна да говоря с адвоката му, не и с ищеца.

Ама като го знам какъв екскремент е, почти съм сигурна каква ще е офертата му. Да мине без да плати нито стотинка, като оттегли претенцията си от моето жилище. Само че него вече не може да го оспорва, има си причини.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #3746 -: Юли 20, 2015, 12:08:10 am »
Значи-последни аспекти на луната-секстили сатурн и слънце
Парс в твой 1-ви, аз не бих се притеснявала
И въпреки назоваването по име, не мисля, че тя е в 7-ми, там има подъл марс, който описва ищеца
Да, можеш да потърсиш друг, ако нещо зацикли, но аз не бих се притеснявала, ще си свърши работата жената

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #3747 -: Юли 20, 2015, 12:13:06 am »
Четох добри отзиви за адвокатката в друг форум, но е свързано с друг тип дела. И все пак залагам на това, че клиентът ми е доволен от нея и й ползва услугите вече в продължение на няколко години, преди това ползваше друг адвокат. Тя движи и имотните му сделки, така че е наясно със спецификата. /оставям отворена вратичка и за алтернативен вариант - друг адвокат, също по препоръка на близък човек/

Но ако не се играе честно, тогава колкото и да ти е добър адвокатът, все тая... Обаче не вярвам екскрементът да тръгне да подкупва съда, твърде страхлив и стиснат е.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #3748 -: Юли 20, 2015, 12:25:35 am »
Ти нали имаше хубав юпитер в седми-стой спокойно
И дир венера в/у него и сега-ретро и ето-ти си на дело
« Последна редакция: Юли 20, 2015, 12:27:57 am от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #3749 -: Юли 20, 2015, 12:29:10 am »
Ти нали имаше хубав юпитер в седми-стой спокойно

Ищецът е с по-хубав Юпитер. И не само Юпитер, също така Венера и Сатурн.

На моя Юпитер не знам какво му е хубавото, освен че управлява 2 дом. Ама дотук не е проработил по предназначението си.

Цитат
И дир венера в/у него и сега-ретро и ето-ти си на дело

За тия дирекции съвсем други очаквания имах...

Дир. Венера в съвпад с нат. Юпитер в 7 дом, дир. Юпитер в съвпад с нат. Луна в 8 дом. Вече са разходящи.

« Последна редакция: Юли 20, 2015, 12:30:51 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui