Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038564 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #4245 -: Септември 15, 2015, 04:01:32 pm »
В четвъртък ще пътувам ли до..? Не ми позволиха да си закупя предварително билет, въпроса ми е , дали ще има своб. място?
Да.

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #4246 -: Септември 15, 2015, 04:22:52 pm »
Благодаря ви akruks и Теодор.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #4247 -: Септември 15, 2015, 11:01:00 pm »
Имам петица на изпита. Преподавателката ми каза изключително приятни неща и беше впечатлена от мен.

По хорара позна единствено Диана, за което - специални благодарности.    :58:

Днес ходих да ми нанасят оценката и я разбрах - с дата 10 септември е, защото тогава се проведе изпита. От 12 явили се, 9 са скъсани. Този и още един са двата най-трудни изпита за цялото следване по моята специалност в СУ.

Прилагам и снимка, ако някой има съмнения в резултата.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4248 -: Септември 15, 2015, 11:33:33 pm »
Имам петица на изпита. Преподавателката ми каза изключително приятни неща и беше впечатлена от мен.

По хорара позна единствено Диана, за което - специални благодарности.    :58:

Днес ходих да ми нанасят оценката и я разбрах - с дата 10 септември е, защото тогава се проведе изпита. От 12 явили се, 9 са скъсани. Този и още един са двата най-трудни изпита за цялото следване по моята специалност в СУ.
Прилагам и снимка, ако някой има съмнения в резултата.
Благодаря за споделената обратна връзка и радост!
Може да не съм дала точен отговор на хорара, което изобщо не ме брига, но чисто човешки ти пожелах да го вземеш и се почерпиш, което е хванало декиш.   :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #4249 -: Септември 15, 2015, 11:47:38 pm »
Благодаря, акрукс:) Много се зарадвах днес и почерпих, ти и останалите също се чувствайте почерпени макар и виртуално:)

Този хорар обаче ще го изследвам. Защото беше много лош - като по учебник. И на мен ми изглеждаше като категорично "не". Но пък вероятно това ме амбицира и се подготвях до 2 вечерта. Аз си имам достатъчно планети в говен, а нали знаеш - кажи на един Овен, че не може и му гледай сеира  ;D

« Последна редакция: Септември 15, 2015, 11:54:56 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4250 -: Септември 16, 2015, 08:45:05 am »
Имам петица на изпита. Преподавателката ми каза изключително приятни неща и беше впечатлена от мен.
Браво!  :clap: :clap: :clap:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #4251 -: Септември 16, 2015, 09:57:58 am »
Честито The_One  :-*
Ще поразсъждавам и аз по хорара ти, как така при ппследен аспект на Луната квадратура със Сатурн, ти си вземаш изпита  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #4252 -: Септември 16, 2015, 10:04:43 am »
Картата е била с АС в много ранен градус. Отговорът още не е бил "достъпен" от вселенското информационно поле... Майтапя се, но карти с ранни Асценденти сякаш оставят повече поле за действие на питащия, както в случая - усилията на питащия са дали положителен резултат. А и Луната в сходящ секстил с у9 Меркурий също отразява, че със собствени усилия (секстил) кверентът (Луна) може да вземе изпита (Меркурий). Да, знам, трябваше да го напиша по-рано, за да има някаква стойност. :012:

Честито, Единствена, и успешно дипломиране!
Много ти е хубава книжката - 5-ци, 6-ци. Браво!
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 11:03:33 am от Mirabella »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4253 -: Септември 16, 2015, 12:30:29 pm »
Луната в сходящ секстил с у9 Меркурий също отразява, че със собствени усилия (секстил) кверентът (Луна) може да вземе изпита (Меркурий). Да, знам, трябваше да го напиша по-рано, за да има някаква стойност. :012:
Да, така е, сега и аз виждам, че Луната е в сходящ съвпад с Венера У5, У10, което е очевадно, че ще си вземе изпита (от втори път) с хубава оценка, нали 5д е 3-ти от 3-ти, но да съм гледала внимателно когато е трябвало  :012: Напоследък не отделям нужното време да разгледам дадена карта, а и вниманието ми беше ангажирано с моите неволи покрай зъбите, майка ми, свекъра, мъжа ми и т.н.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #4254 -: Септември 16, 2015, 12:41:30 pm »
Ок, но какво става с квадрата луна сатурн като последен аспект? Аз видях сходящите аспекти, но ги игнорорах заради него.  :57:















Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4255 -: Септември 16, 2015, 12:50:07 pm »
Много интересно, от любопитство и аз зърнах картата.

Последният аспект в хорара е квадратура със Сатурн, който представя кверента. Това по никакъв начин не мога да си го обясня. :017:

Да не би с по-голяма тежест да са се оказали предхождащите тази квадратура сходящи аспекти? Или някаква скрита рецепция да има /напр. по терма/?

Коя планета е управител на часа, в който е зададен въпросът?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #4256 -: Септември 16, 2015, 12:52:47 pm »
Според Морин управителят на часа е Луната.

Да не би въпросът да е зададен по-рано и кверентът да се представя от Юпитер, а не от Сатурн?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4257 -: Септември 16, 2015, 01:32:31 pm »
Много интересно, от любопитство и аз зърнах картата.

Последният аспект в хорара е квадратура със Сатурн, който представя кверента. Това по никакъв начин не мога да си го обясня. :017:

Да не би с по-голяма тежест да са се оказали предхождащите тази квадратура сходящи аспекти? Или някаква скрита рецепция да има /напр. по терма/?

Коя планета е управител на часа, в който е зададен въпросът?
Луната нали освен въпроса представлява и питащата, в случая квадрата между Луната и У1 е дало енергия на питащата да хване бика за рогата  :012: Пише, че ако сигнификаторите се намират в неподвижен знак и в ъглов дом, кверентът може да постигне успех независимо от квадратурите. Сполучлив завършек е възможен и ако сигнификаторът е в следващ или паднал дом, но само след преодоляване на големи трудности. В случая У1 е в неподвижен знак в следващ дом, а Луната в неподвижен знак в ъглов дом. Пише още винаги в хорарите да се разглеждат квадратурите , за да се изясни от кого и откъде идват препятствията и забавянията- в случая най-вече от самата нея (Сатурн У1, Луната втори неин сигнификатор), после от преподавателката (Луната У7). Ако сигнификаторът е аспектиран изключително неблагоприятно, но предстои образуване на квадратура, тогава кверентът ще има възможност да преодолее отрицателното въздествие на квадратурата и да получи благоприятен резултат. Но в този случай от негова страна ще бъдат необходими настойчивост и съсредоточеност.  Сатурн У1 е аспектиран с квадрати от Марс У4 и Юпитер У12 в 8д, а Луната прави последен аспект квадрат с него- на принципа клин, клин избива, отпушила е енергията и отвяла конкуренцията.  :012: Сатурн у1 е във взаимна рецепция (по изгнание) с Венера У10, Плутон в 1д е във взаимна рецепция (по управление) със Сатурн У1 (имала е вътрешната сила да се справи), Плутон във взаимна рецепция (по екзалтация) с Марс

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4258 -: Септември 16, 2015, 01:36:37 pm »
Според Морин управителят на часа е Луната.

Да не би въпросът да е зададен по-рано и кверентът да се представя от Юпитер, а не от Сатурн?
Според таблицата на Лавоа, за проверка дали правилно е изчислен асцендента, когато въпросът е зададен между 14 и 16ч. Слънцето трябва да е в 8д, както е в случая, значи е правилно построена картата.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #4259 -: Септември 16, 2015, 03:46:48 pm »
Аз като гледах хорара й считах, че квадратурата Венера У10 със Сатурн У1 ще се състои ... Да ама Сатурн си смени знака вече.  :012:
Сега като разбрах верния отговор виждането по картата ми се промени.  :012:
Луната и Меркурий (диспозитор на У3 и естествен У3, както и У6 - крайното развитие по 3-ти) ще правят хубави аспекти към Венера У10, особено Мерка, който е във везни (пада си по Венера). Преди да си извършат хубавия аспект с Венерата обаче ще направят съответно куинконс и квадратура с Плутон в първи - волята играе голяма роля. Юпитер У3 е в сходящ тригон с Плутон.
Като негатив виждам "само" квадрата Луна и Сатурн. Този негатив явно е преодолян, тъй като The one е хванала послендия шанс. Сатурн само я е заплашвал.  :012: Но ако не се беше потрудила вечерта преди изпита щеше да я накаже.  :)