Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039644 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4290 -: Септември 22, 2015, 06:02:01 pm »
Преди време си бях направила един хорар да се упражнявам в тълкуването. Дали до края на 2016г. ще пътувам в чужбина?

Моят сигнификатор е Венера (ретроградна) и ко - сигнификатор луна. Сигнификатор на тематиката е меркурий и ко-сигнификатор Юпитер.
Ретроградна Венера е в съвпад с Меркурий и Юпитер.Преди да смени знака си Луната ще направи секстил с Юпитер и квинконция със Сатурн.Сатурн във 2ри дом образува квадрат с Юпитер и Меркурий(разпадащ се квадрат с мерк), това показва, че може да имам някакви финансови затруднения. Възможно е пътуване, но то ще е свързано сигурно с финансови притеснения.
Може ли за вашето мнение по хорара.
Хубаво е, че си запазила картата, понеже и аз бях питала същото, но като видях, че няма да ме огрее и изтрих картата- няма да мога да си дам ОВ  :D
От написаното- Венера не е в съвпад с Меркурий, а с Юпитер е в разходящ съвпад. Когато стане директна, Юпитер вече ще е в друг знак. Венера У1 няма връзка с Мерка У9, Луната е в разходящ квадрат с него, последен аспект на Луната у10  е секстил с Юпитер У3, съУ6 в 11д- пътуванията ти ще са свързани с работата и в компанията на приятели/ки.
Сатурн У4, 5 във 2д показва строго фиксиран разчет на финансите, Венера У1 е извършила квадрат с него, може би си се охарчила покрай дом, семейство, дете

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #4291 -: Септември 22, 2015, 06:06:12 pm »
Благодаря ти Акрукс за подробното тълкуване.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4292 -: Септември 23, 2015, 03:35:30 pm »
Здравейте нова съм в този форум, може ли да пусна един  хорар с въпрос?
Въпросът е ще срещна ли лицето Х?
Има отделна тема за любовни хорари.
Питаш дали случайно ще срещнеш Х. или друг вид среща, не си уточнила имате ли отношения с Х, от какво естество са?

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #4293 -: Септември 23, 2015, 06:38:20 pm »
До 6 месеца ще имам ли осезаем за мен напредък с испанския. Преди две години ходих на частни уроци и се занимавах, после, когато започнах работа го изоставих. Аз съм представена от венера в 10ти, ретроградния меркурий на асцендента сигурно показва завръщане към старо занимание. Тематиката на въпроса е представена от слънце в дева в 12ти. Няма аспект между слънцето и венера. Но има положит аспект между Луната и Слънцето. Сигурно показва, че ще напредна, ако общувам с чужденци, вместо да си правя упражнения самостоятелно.
Може ли и за вашето мнение по хорара.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4294 -: Септември 23, 2015, 07:48:50 pm »
Здравейте нова съм в този форум, може ли да пусна един  хорар с въпрос?
Въпросът е ще срещна ли лицето Х?
Х. е представен от Венера в твоя 9д- вижда се, че е далеко от теб. Луната У3 за него е извършила съвпад с Плутон У1 за теб, което показва, че те е срещнал напреди, а понеже Плутон е ретрограден е възможно отново да те срещне. Венера У1 за него е била ретроградна, когато е извършила съвпад с Марс У1 за теб, което показва също, че ще има връщане от негова страна към теб. Луната обаче е без курс, последния неин аспект е квадрат с Уран У4 за теб, но пък Венера У1, У6 за него е в тригон с Уран- дали не обмисля работа в твоята държава- на него му предтои промяна на населеното място- Слънцето У4 за него е в последната секунда на знака.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4295 -: Септември 23, 2015, 07:51:28 pm »
До 6 месеца ще имам ли осезаем за мен напредък с испанския.

Мисля, че може да има напредък при определени условия, например ако смениш преподавателя или начина/системата на обучение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4296 -: Септември 23, 2015, 07:57:18 pm »
До 6 месеца ще имам ли осезаем за мен напредък с испанския. Преди две години ходих на частни уроци и се занимавах, после, когато започнах работа го изоставих. Аз съм представена от венера в 10ти, ретроградния меркурий на асцендента сигурно показва завръщане към старо занимание. Тематиката на въпроса е представена от слънце в дева в 12ти. Няма аспект между слънцето и венера. Но има положит аспект между Луната и Слънцето. Сигурно показва, че ще напредна, ако общувам с чужденци, вместо да си правя упражнения самостоятелно.
Може ли и за вашето мнение по хорара.
Ей, ама как си нацелила ретро Мерка У9 на АСЦ- връщане към изучаване на чужд език?
По каква причина поставяш Слънцето за сигнификатор на въпроса, като си е по Меркурий У9, който е извършил хармоничен аспект с Венера У1 и е ретро, което пък показва връщане назад към този вид чужд език. Може да се включи и 3д, а Луната е извършила хармоничен аспект с Юпитер У3, в картата е без курс- не предстои нищо ново да се случи, освен да си опресниш знанията по ретро Мерка- за напредък може да питаш, след като си възвърнеш нивото, до което си била стигнала преди.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4297 -: Септември 23, 2015, 10:17:08 pm »
Много благодаря за отговора akruks :)!
 Имам един въпрос, не трябва ли да гледам 7 дом защото го назовах по име когато задавах въпроса?
Гледала съм го по 7дом , а ти си го гледай у дома, като дойде.

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #4298 -: Септември 23, 2015, 10:55:05 pm »
Благодаря ви много за отговорите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4299 -: Септември 23, 2015, 11:11:14 pm »
Не винаги обучението в група е препоръчително, защото там трябва да се съобразяваш с нивото, потребностите и темпото на останалите участници, а те рядко съвпадат с твоите. Но в твоя случай, WhiteRose, може би това липсва - да се учиш да общуваш на чужд език в група, с други хора, да се води диалог, активна комуникация.

Иначе, ако гледаме как е обозначена темата в хорара, това са 3 и 9 дом и техните управители + Луна и Меркурий.

По 3 дом гледам твоята система за обучение - Стрелец на върха и заточен Юпитер в Дева, но пък в знак на Меркурий /естествен сигнификатор на въпроса/. Имаме и заточена Луна в 4 дом - самостоятелно обучение, в изолирана среда / вкъщи.

Меркурий, както казах, е естествен сигнификатор на въпроса и има разходящ квадрат с Луната, самият той е ретрограден и е на Асцендента. Според мен това може да говори за изначално неправилен подход в изучаването на езика, в начина на обучение. Но ако разглеждаме Меркурий и като управител на 9 дом /преподаватели, лектори/, може би сега не е най-добрият момент за избор на преподавател. Заточен Юпитер като у3 /и естествен сигнификатор на преподавателите/ също не говори в полза на такъв избор.

И аз се нахъсах да търся подходящ курс, но засега мисля първо да пробвам с малко аудио уроци, да си припомня някои по-основни неща и да усвоя произношението.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Общи хорари
« Отговор #4300 -: Септември 24, 2015, 10:58:23 am »
Да, Луната У1 в 9д  след градус прави точен съвпад с Мц (основна жизена цел), което е месец време, а последен неин аспект е секстил с Марс У10, след 10гр- след 10 месеца ще сте там.
akruks давам ов по хорара до тук- както каза след 1 месец ни излезе номера, ходихме на интервю и ни дадоха зелени карти.
Срока за заминаване е до 10 месеца както си казала :58:
Картата по хорара работи, може ли да се каже от нея как биха се развили нещата след като пристигнем в USA-имам в предвид като работа, жилище и адаптация към новия живот?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4301 -: Септември 24, 2015, 03:13:38 pm »
akruks давам ов по хорара до тук- както каза след 1 месец ни излезе номера, ходихме на интервю и ни дадоха зелени карти.
Срока за заминаване е до 10 месеца както си казала.
Картата по хорара работи, може ли да се каже от нея как биха се развили нещата след като пристигнем в USA-имам в предвид като работа, жилище и адаптация към новия живот?
Детето най-лесно ще се адаптира и създаде приятелства, ти също няма да имаш проблеми, мъжът ти може да има затруднения на работата, свързани с езика, но ще го ценят в кариерата.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Общи хорари
« Отговор #4302 -: Септември 26, 2015, 03:37:20 pm »
Здравейте, искам да дам ОВ за хорара от стр. 190 и 207. Превел ми е някаква сума. Мисля, че е по-малка от очакванато но.. пак е нещо. Сетил се е без да го тормозя поне :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4303 -: Септември 26, 2015, 09:10:15 pm »
Здравейте, искам да дам ОВ за хорара от стр. 190 и 207. Превел ми е някаква сума. Мисля, че е по-малка от очакванато но.. пак е нещо. Сетил се е без да го тормозя поне :)
Благодаря за обратната връзка!
И напреди като пита за тези пари негов У2 беше ретро планета, и сега също, което показва, че финансово е затруднен в известен смисъл, но и предния път и сега картата показва, че ще си получиш парите от работата- Марс У2 ще извърши съвпад с Венера У2 за него в твоя 6д; Луната У5 за теб (У11 за него)е с последен аспект съвпад със Сатурн У11 за теб, което показва, че ще продължите приятелството.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Общи хорари
« Отговор #4304 -: Септември 28, 2015, 10:26:51 am »
Благодаря за обратната връзка!

Сега ще я видя тая работа с продължението на приятелството. За мен беше КРАЙ. НО.. той сякаш не е  на това мнение :)