Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040028 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #4440 -: Октомври 19, 2015, 11:05:01 pm »
По-малка е. И във фб я няма. На гаджето ѝ нямам телефона.
Ще изчакам до сутринта и ще ги издирвам.

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Общи хорари
« Отговор #4441 -: Октомври 19, 2015, 11:06:35 pm »
Здравейте!

Въпросът е "Ще остане ли тази уговорка за новогодишно изкарване?".
Става въпрос за кратко пътуване за посрещане на новата година. Започнах да се уговарям с една компания, още не сме дали капаро. Ще ми се да се включи и един господин, но не знам как ще се развият нещата дотогава.
Чувствам се добре!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #4442 -: Октомври 20, 2015, 12:02:17 pm »
Екзалтира У на шести от себе си - болна е, ще се чуете утре по обяд и ще й се накараш тогава :-)

Дияна, позна точно  :)

От температурата заспала, чула че и звъни телефона, решила че е алармата и си изключила звука.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4443 -: Октомври 20, 2015, 01:48:45 pm »
Ох осъдили са баща ми, че не си е плащал данъка на колата 5 години. Тя не съществува вече, но понеже не си е свалил номерата и сега го търсят да си плаща. Ще му се разминат ли ситуацията?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Общи хорари
« Отговор #4444 -: Октомври 20, 2015, 01:57:03 pm »
Тренди, според мен не, ще го притискат. Гледам татко ти като у10 от хорара, Плутон. Негов у3 Юпитер, разминават тригона, разделил се е с колата, но негов у9 Меркурий е в 12 му дом и тепърва ще карира Плутона.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4445 -: Октомври 20, 2015, 01:59:27 pm »
След колко години давността на едно вземане се погасява? Или това за данъци не важи?

Намерих тук интересна дискусия: http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=4646.60 /не знам доколко е приложима в случая/
« Последна редакция: Октомври 20, 2015, 02:03:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4446 -: Октомври 20, 2015, 02:01:44 pm »
След колко години давността на едно вземане се погасява? Или това за данъци не важи?

за данъци по принцип е след 6г

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4447 -: Октомври 20, 2015, 02:03:07 pm »
Ох осъдили са баща ми, че не си е плащал данъка на колата 5 години. Тя не съществува вече, но понеже не си е свалил номерата и сега го търсят да си плаща. Ще му се разминат ли ситуацията?

ако осъждането е в давностния срок, няма да се оттърве - не знам откъде са му доходите, но спокойно ще му наложта запор съдия-изпълнителите. Те от няколко години са много нагли, безочливи и с големи правомощия.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4448 -: Октомври 20, 2015, 02:06:21 pm »
В неговите документи пишеше нещо о сорта на 5- годишна давност. Не съм много наясно с тези неща. Бях с него като подаде молба и сега е получил известие, че е осъден. Ми той постоянни доходи няма, понеже му дават много рядко заплата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4449 -: Октомври 20, 2015, 02:09:40 pm »
Ама иди доказвай, че не си взема редовно заплатата. Нали се води на постоянен трудов договор, работодателят внася осигуровки? Те така може да ти запорират и заплатата, алчни хиени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4450 -: Октомври 20, 2015, 02:11:33 pm »
Мен ме притеснява да не му вземат къщата  :( Нямам си и на представа каква е сумата, която трябва да плати, даже са се свързали с шефа му. Нещастници!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4451 -: Октомври 20, 2015, 02:13:57 pm »
Не мисля, че законът допуска за неплатени данъци да ти вземат къщата. В случая дори не става въпрос за данък недв. имот.

Обикновено данъчните се удовлетворяват за сметка на официално обявените от лицето доходи. Затова са се свързали с шефа му - проверили са къде работи, кой го осигурява.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4452 -: Октомври 20, 2015, 02:17:30 pm »
В неговите документи пишеше нещо о сорта на 5- годишна давност. Не съм много наясно с тези неща. Бях с него като подаде молба и сега е получил известие, че е осъден. Ми той постоянни доходи няма, понеже му дават много рядко заплата.

тук малко оф-топик се получава, ама ... да извиняват колегите.

5 години след годината, в която се дължи, затова ги броя 6.

Щом има някаква заплата, значи се води някъде. Сега изпълнителния лист от съдия-изпълнителя отива при неговия работодател и той ще трябва да му удържа (когато дойде време за плащане) макс до 2/3 от заплатата (зависи дали издържа деца до 18г). Междувременно текат лихви, които са доста големи.

Ако искаш, намери начин да ми сканираш документите и ми ги прати - да не занимаваме хората тук.

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4453 -: Октомври 20, 2015, 02:18:19 pm »
Мен ме притеснява да не му вземат къщата  :( Нямам си и на представа каква е сумата, която трябва да плати, даже са се свързали с шефа му. Нещастници!

ако къщата му е единственото жилище, няма да я вземат - тя е защитена от закона.

Сумата ... за 5 год не може да е повече от 400-500 лв (освен ако не кара някаква нова, готина, мощна кола, или пък не е някакъв бус/камион), лихви още примерно 200, и ако наистина минава през частен съдебен-изпълнител - още 300-400 някъде. Но за данъци обикновено е с държавен съдия-изпълнител.
« Последна редакция: Октомври 20, 2015, 02:20:16 pm от Happy58 »

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4454 -: Октомври 20, 2015, 02:26:52 pm »
Така говорих с него, осъдили са го на 400 лева. Ей натискам го да си ги плати, той не слуша. Чакал шефа му да си дойде да говори с него. Ако има развитие ще пиша. Благодаря ви момичета!  :58:

Хепи, аз му казах да ми ги прати документите, ама той не иска.