Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1021935 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #210 -: Януари 15, 2014, 01:55:53 pm »
:) доста грижливо ги издирвах-2-3 пъти прерових всичко

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #211 -: Януари 16, 2014, 12:15:38 am »
Как ще се определят сигнификаторите на следния въпрос. Ще си намеря ли квартира, при положение, че си търся нова и желая да сменя настоящата си? Дали новата квартира ще е 4-ти от 4 дом както беше с новата работа - 6-ти от 6 дом? :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #212 -: Януари 16, 2014, 12:18:44 am »
Как ще се определят сигнификаторите на следния въпрос. Ще си намеря ли квартира, при положение, че си търся нова и желая да сменя настоящата си? Дали новата квартира ще е 4-ти от 4 дом както беше с новата работа - 6-ти от 6 дом? :)
да, така е.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #213 -: Януари 16, 2014, 12:20:30 am »
Благодаря!  :88:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #214 -: Януари 16, 2014, 01:58:22 pm »
По тази логика за второ дете не трябва ли да се гледа 5 от 5 дом, т.е. 9?
Не ща да влизам в стари спорове, но-когато  ме питат така, понеже хорарът е временно нещо, гледам 5 дом общо за детеродната способност на питащата и то само във времевата рамка на хорара. Завършването на съждението по 7 дом, за второ дете, не би трябвало да е проблем и в противоречие с извода по 5 д.
Ами ,ако в натала 5 на питащата е проблемен?
В случай,че питат-"второто ми дете ще...нещо си, тогава гледам 7 дом". Това е само мое мнение. Не може по един хорар само да търсим първо,второ....

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #215 -: Януари 16, 2014, 04:53:30 pm »
Зависи какъв е въпросът, пояснила съм, за какво се пита-сиреч. Да, второ дете е 7. Но ако пита, ще имам ли второ, ще погледна 5 по приницип за имането на деца при жена.
Смешно е , но понякога все едно съм на разпит. Четете го както искате, както го разбирате, така. Казах аз как го разбирама, хехе. :012:
И специално за такива важни въпроси, освен хорара винаги ще погледна нейния-на майката и на децата й-здрави,  или болни хороскопите им.
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 04:55:46 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #216 -: Януари 17, 2014, 09:29:40 am »
Зависи какъв е въпросът, пояснила съм, за какво се пита-сиреч. Да, второ дете е 7. Но ако пита, ще имам ли второ, ще погледна 5 по приницип за имането на деца при жена.
Смешно е , но понякога все едно съм на разпит. Четете го както искате, както го разбирате, така. Казах аз как го разбирама, хехе. :012:
И специално за такива важни въпроси, освен хорара винаги ще погледна нейния-на майката и на децата й-здрави,  или болни хороскопите им.
Enigma, не го приемай толкова лично, хехе
Разбира се, че всеки въпрос е сам по себе си и ако той касае бъдещо зачеване/раждане е желателно да се погледне индивидуалния хороскоп на майката, но тук Веселин беше поставил въпрос за определяне на сигнификаторите в общ план- например въпросът може да е "Ще вземе ли изпита си моя син?" и следва уточнение, че е второ дете за питащата- в този случай директно се преминава на 7-ми дом, какви детеродни способности на питащата, к'ви пет лева... Продължавай да се смееш, щом ти е смешно- смехът е здраве, стига да не става човек за смях!
Колкото до това, че се чувстваш като на разпит- разбирам те, аз така се почувствах в твоята тема за скрити потребители!
:)
Ама той Веско знае много добре, не знам защо пита.
Иначе пък, има една теория, която повече върви за рождената астрология, но може и за хорара. А тя е, че ако търсим второ дете, а е трета бременност, то тогава по-редно е да гледаме 9 дом.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Общи хорари
« Отговор #217 -: Януари 17, 2014, 09:21:20 pm »
къде позная на хорари, къде - не, но от всеки хорар си вадя изводи. от всички, които съм гледала за работа и деца  установих, че в хорарите за нова работа се гледа 10 дом /независимо има или няма ли такава питащия/;
за деца и бременност си работи 5 дом /без значение първо, второ дете  и т.н/ .

п.с. и разбира се, както казва енигма, за да се избере правилно сигнификатора,  има значение как точно е зададен въпроса.
« Последна редакция: Януари 17, 2014, 09:24:05 pm от nerealna »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #218 -: Януари 21, 2014, 12:55:20 pm »
На мен ми се струва, че приятелят ти е очаквал помощ отстрани-да препише, да му подскажат, преподавателят да е снизходителен
Обаче условията са се оказали неподходящи или са го подвели в очакванията
Ако беше разчитал само на себе си, щеше да го вземе-според мен

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #219 -: Януари 21, 2014, 01:40:26 pm »
Много зависи как си задал въпроса. Но принципно ако наистина ти е приятел и си искал да му помогнеш - по 11, ако сте близки, но не чак приятели, особено като е назован по име - 7-ми.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #220 -: Януари 21, 2014, 02:06:47 pm »
тя картата не си ли показва добре сама - у11 - меркурий, предстоящ квадрат с производен у9 - сатурн
ако пък е по 7-ми - у7 сатурн- разходящ секстил с производен у9 венера

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #221 -: Януари 21, 2014, 02:38:33 pm »
Ами ако е в гимназия-3-ти, ако е във ВУЗ-9-ти

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #222 -: Януари 21, 2014, 07:00:32 pm »
Ами ако е в гимназия-3-ти, ако е във ВУЗ-9-ти
Много благодаря! В такъв случай, явяването на поправителна сесия по кой дом се гледа?

в случая подозирам, че искаш да разбереш как ще се развият нещата за твоя приятел и въпросния изпит - е същата тази карта би трябвало да ги покаже - и в случая (не зъм я загледала дълбоко), но да кажем - последен аспект на луната- благоприятен, предстоящ тригон видях - ще седне, ще си научи - и ще си го вземе
да не допуска пак да чака под някаква форма на други :)

аз лично мисля, че хорарната астрология работи много добре когато се задават въпроси от истинско значение за индивида, а не - "ще срещна ли някой докато хвърлям боклука" :), и картата на задаване на спонтанен въпрос, който наистина е важен за човек показва цялото развите по въпроса - дори и кога (примерно не 1-я път, но втория да - за изпита говороря)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #223 -: Януари 21, 2014, 08:28:28 pm »
Акрукс, да те попитам-ти гледаш ли за планети-перегрин в хорарите? Ако да-забелязала ли си как влияят в/у развитието на въпроса?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #224 -: Януари 23, 2014, 04:28:39 pm »
Ще се върне ли жив и здрав Дени.  :17: Преди бях писал за това момче, бяха го отвлекли бандити и сега пак си има проблем с тях. Заплашвали са му всичките роднини и е решил доброволно да отиде при тях сам. Дано се размине само с един бой, защото миналия път за малко не го убиха, след като го простреляха ...  ??? Дано Луната без курс даде развитието, за което се надявам ...
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 07:30:48 pm от AzaZaeL »