Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 328549 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1203
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1845 -: Май 30, 2024, 04:16:26 am »
Люба,за нощно раждане,упр.по триплицитет са Марс,Венера и Луна при теб и като включим Нептун и Юпитер..

Хахахах, много, бе. То половината хороскоп ме управлява. Само вождове, няма индианци.
И аз не ги разбирам, Сафо, но ти благодаря 🍐💚
Ако научиш, да ми кажеш 😏🍷

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7447
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1846 -: Май 30, 2024, 11:07:35 am »
Юпитер влезе в близнаци и Негово Величество Фердинанд пристигна с него....дали и други височайши особи ще ни навестят,или трайно установят в близката една година,предстои да разберем.
При всички случаи ,новините за кралски особи и религиозни лица,ще продължават да са тема неизменна.
Румен Радев отиде при папата.Сигурно и папата някъде ще отиде.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12600
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1847 -: Юни 05, 2024, 11:20:43 am »
Юпитер в Близнаци пак може да даде надежди, просперитет,  но в по-малки количества и няма  да носи приятни изживявания, защото липсва баланс, умереност в делата му. Ако се съобрази с това, очакванията няма да бъдат попарени.
Понеже Юпитер е свързан със срама, ето го момента да се срамуваме от празнодумство, хитруване, търгуване с нетъргуваното. Безкрайните умувания не носят бъдеще, перспектива. Пророчеството е в рамките на познатото, видимото, ежедневното.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12600
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1848 -: Юни 05, 2024, 12:40:49 pm »
Има познати 4 тригона - огнен:  Овен, Лъв, Стрелец; земен : Телец, Дева, Козирог ; въздушен: Близнаци, Везни, Водолей; воден : Рак, Скорпион, Риби.
Слънце има трон и екзалтация в Овен и Лъв, Юпитер има трон в Стрелец, Марс има трон в Овен. През деня сила имат Слънце, Юпитер, Сатурн и са дневни планети. Затова през деня огнения тригон/ триплицитет се управлява от Слънце защото има най-много  достойнство в огнените знаци и природата му е гореща и топла. Юпитер управлява огнения тригон през нощта защото има достойнство в огнен знак, но в природата му има и влага. Сатурн няма съществени достойнства в огнени знаци, единствено държи терма и затова като дневна планета е само подръжник, ако евентуално Слънце или Юпитер нямат никакви достойнства . Марс няма управление над огнения триплицитет заради разрушителната си природа, която през деня увеличава горещината.
Аналогично Венера взема управлението над земния тригон през деня защото е най-дневната от нощните планети, поради своята умереност от топлина. Луната се разпорежда със земния триплицитет през нощта със своята влага и хладина, каквото е и усещането на земята, когато е изстинала през нощта.
Управлението на триплицитета се определя от природата на планетите и сектата, в посока хармония и баланс.
А логиката на всичко това е от наблюденията върху природата около нас и космоса. Птолемей, Валенс дават разбираем прочит по темата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7447
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1849 -: Юни 06, 2024, 05:52:32 am »
Преди 12 години,ужасно се срамувах от себе си,много негативни емоции преживях.Преди 24г.,починаха всички баби и дядо един след друг.Този път ,Юпитер ще застане стационарно/ретрограден върху Луната ми в 1ви-незнам от какво ще се срамувам,но не очаквам положителни емоции,напротив.Юпитер е упр.на 7,8 и 11 домове при мен.Фирдар на Юпитер съм,профекция асц в стрелец.
Ако Юпитер разширява,всеки път ,когато е транзитирал през 1ви съм отслабвала.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1850 -: Юни 06, 2024, 10:26:01 am »
Ако Юпитер разширява,всеки път ,когато е транзитирал през 1ви съм отслабвала.
Юпитер в Близнаци е слаб. А и трябва да се отчита знака на АС по прогресия, както си бях слабо момиче с дълги крайници по дева, като прогресира АС във Везни се закръглих и така 40г., от април АС прогресира в Скорпион, вече не ме влече към сладкишите, а към чашката и цигарите  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12600
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1851 -: Юни 06, 2024, 02:44:05 pm »
Сафо, Юпитер разширява тялом, когато не си позволява човек да се разшири духом. Никъде няма такава информация, твърдение, че тр. Юпитер през 1 ви  дом носи напълняване. Напълняването или по-скоро причините за него са посочени в наталната карта. Морал- срам, оттам е връзката с Юпитер. Не го приемай като задъжително условие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2102
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1852 -: Юни 06, 2024, 08:06:38 pm »
При мен транзита е в 12 дом вече и определено имам много късметлийски ситуации, например от всички колеги само аз съм разпределена като квестор на предпочитани от всички места.
Гръцкото море от два месеца търпи фиаско по различни причини и накрая се случи с най- предпочитаната оферта.
Харесва ми Юпи в Близнаци, определено!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Gardenia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1853 -: Юни 19, 2024, 04:23:00 pm »
Здравейте, аз съм нова във форума и сравнително от скоро се интересувам от астрология. Транзитния Юпитер в началото на Юли, ще застане на куспидата на 4ти дом. По същото време транзитния Меркурий (6ти дом) , който ми е управител на 4ти дом, ще сключи Тригон с наталния Юпитер , който е в първи дом. От октомври мин. Година със съпруга ни се опитваме да продадем едно жилище и да купим друго, в което ще живеем , но все не ни се получават нещата поради ред причини. Изпуснахме и няколко оферти, които са ни по джоба... Абе с две думи просто до този момент нямахме късмет. Дали сега планетите ще са по благосклонни. Много ще съм благодарна ако някой с повече знания и опит коментира.
 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1854 -: Юни 19, 2024, 05:08:50 pm »
Здравейте, аз съм нова във форума и сравнително от скоро се интересувам от астрология. Транзитния Юпитер в началото на Юли, ще застане на куспидата на 4ти дом. По същото време транзитния Меркурий (6ти дом) , който ми е управител на 4ти дом, ще сключи Тригон с наталния Юпитер , който е в първи дом. От октомври мин. Година със съпруга ни се опитваме да продадем едно жилище и да купим друго, в което ще живеем , но все не ни се получават нещата поради ред причини. Изпуснахме и няколко оферти, които са ни по джоба... Абе с две думи просто до този момент нямахме късмет. Дали сега планетите ще са по благосклонни. Много ще съм благодарна ако някой с повече знания и опит коментира.
А какво да коментираме, като няма хороскоп – нито рожден с транзити, нито пък на конкретен въпрос – хорарна карта... Само по един Юпитер на К4 не може да се направи заключение, но при всички случаи, нали е планета на разширението, ще окаже положително влияние в сферата на недвижимата собственост, дома и семейството. Спомни си преди 12г. какво ти е донесъл Юпитер на К4

Gardenia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1855 -: Юни 19, 2024, 09:39:34 pm »
Прикачвам си наталната карта с транзитите.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1856 -: Днес в 08:48:10 am »
Транзит на Юпитер в 8 дом, съчетан с пр Луна във 2дом Стрелец. Опаричвам се лесно и задържам пари както никога.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7447
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1857 -: Днес в 02:13:47 pm »
Днес синът ми се дипломира с отлична оценка.Транзитен Юпитер е на к7,транзитен Марс съвпад с Луната му.
Сол асц е в рак,профекция -в риби.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1858 -: Днес в 05:19:48 pm »
Сафи, хаирлия да му е!  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински