Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304611 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1785 -: Декември 29, 2021, 12:45:06 pm »
Сафо, Юпитер не усилва, а увеличава, когато може. В тази фаза и във Водолей - не може. Преди 12 г спряха ли тока ?
Рени, хвана ме😉не му зная фазата, написах какво е общото на Юпитер с електричеството според мен. А това, че ще спрат тока не го твърдя аз.
Въпреки, че някъде съм го писала, мисля за цикъл Сатурн/Юпитер, че ще има проблем с електропреносна мрежа, Интернет, мобилни оператори и др. по водолей, но незная кога.
Преди 12години,Сатурн не е във водолей както сега.
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 12:47:00 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1786 -: Декември 29, 2021, 01:52:25 pm »
Сатурн във Водолей, в момента, не е в позиция да прави злини.
Квадратурата Уран- Сатурн, ще е специфична след 15.01., тогава може да се търси под вола теле, но Сатурн е този, който хвърля аспекта.
В периода всички планети "дават" светлина защото са видими. Знаците не носят тази способност.
И преди 50 г, Сатурн не е бил във Водолей, но тока го спираха- трябва да има връзка планета- дом-знак.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1787 -: Декември 29, 2021, 01:54:01 pm »
Сафо, Юпитер не усилва, а увеличава, когато може. В тази фаза и във Водолей - не може. Преди 12 г спряха ли тока ?

Тока - не, но газта я спираха. Имаше пак едни разправии с Украйна и Русия, зимата 2008-2009 г.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1788 -: Декември 29, 2021, 02:16:14 pm »
Юпитер не може да "спира", може да не "даде плодове", да разпилява ресурси и това, когато няма добър статус и е малтретиран от Марс и/или Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1789 -: Декември 29, 2021, 03:23:29 pm »
Юпитер не може да "спира", може да не "даде плодове", да разпилява ресурси и това, когато няма добър статус и е малтретиран от Марс и/или Сатурн.
Рени, значи няма да спират тока. 😊👍

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1790 -: Декември 29, 2021, 03:33:33 pm »
Романтика,Юпитер упр.10дом ,но и 1ви.Домашните любимци по 6 дом,но твой 1ви е 8ми за тях.

Да, Сафо. Забравям да ги гледам така... Тоя Юпитер го броя все за У10, не го зачитам за управител на АС, защото не го харесвам.

Романтика, ти защо свързва тр.Юпитер със загубата на домашен любимец- Юпитер има отношение към к6, активира управители на к6, Юпитер е бенефик в твоята карта ? Ти всяка година имаш сол. Слънце към нат. Юпитер, но е важно, дали някой от тях е годишен управител и кои домове управляват в солара ?

Рени, нали веднъж на 12 г. тр. Юпитер прави обход на хороскопа?
В период на Марс съм с подпериод - Mars/Venus.
Не знам до колко е положителен, като е ударен с по един квадрат от Нептун/У1 и Уран/У12...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1791 -: Декември 29, 2021, 10:47:22 pm »
Не се ли навършва Сатурнов възврат на режима на тока  от 90-те? Има логика за обяснение на повторното свиване в сегмента и сега. Вероятно в отговор на последния напън на квадратурата с Уран. Не считам обаче, че ще е директно спиране като режим, няма причина да се губят едни пари от ЕРП-тата. По-скоро ограниченията на родните мощности и Купуването на чужди за луди пари ще накарат много хора сами ще си спрат тока.
То пък, щото газа или дървата са евтини. На съчки от горичката нелегално и конвой от нелегалните камиони в извънработно време ще се кара. Ех, няма ги вече държавните ДАП и романтиката на нафтовите печки, а от дупката на капака огънчето танцува в отражение върху тавана. Колко специалисти по хидроинженерство на дърпането от маркуч с уста имаше тогава. Без зъби и черен дроб оставаха, но семейството беше на топло. Няма ги вече, ей... Съсипаха я тая държава.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1792 -: Декември 30, 2021, 12:13:21 am »
Режим на тока имаше зимата на 1985г., тогава Сатурн е в Скорпион, Юпитер в Козирог, а от февруари във Водолей-взаимна рецепция по управление с Уран в Стрелец

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1793 -: Декември 30, 2021, 01:27:44 am »
Аз не помня режим от 1985 поради невръстната си тогава възраст. Говоря за възврата на Сатурн на кризата от 1990-1991, когато си умирахме да духаме свещта. Тогава Уран е в съвпад с Нептун в Козирог.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1794 -: Декември 30, 2021, 01:48:06 am »
Аз не помня режим от 1985 поради невръстната си тогава възраст. Говоря за възврата на Сатурн на кризата от 1990-1991, когато си умирахме да духаме свещта. Тогава Уран е в съвпад с Нептун в Козирог.
ами аз не помня да сме били на свещи 90-91г, двете ми деца са родени тези години, имахме си ток в нашия град, а Сатурн влезе във Водолей февруари 1991г.
Имаше обаче дефицит на хранителни стоки, чакахме с часове по опашки и даваха ограничено количество- например литър олио, килограм насипен прах за пране и т.н.
Самата аз съм със Сатурн във Водолей, не знам да е имало криза или режим на ток като съм била бебе и малка, не е имало и политическа криза, но тогава са излитали първите хора в космоса, имах няколко съученички, кръстени на Валентина Терешкова- първата жена космонавт

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1796 -: Декември 30, 2021, 10:14:23 am »
Режим на тока имаше зимата на 1985г., тогава Сатурн е в Скорпион, Юпитер в Козирог, а от февруари във Водолей-взаимна рецепция по управление с Уран в Стрелец
и аз помня кучешката зима 85-86г. синът ми бе на 6 месеца. Пускаха тока -спираха,по точно ни караха сами да го спираме,иначе глоби ,ако минат и електромера ти върти в часовете указани за спиране, наложи се да отидем при мама на парно за да е топло на бебко
после пък магазините се изпразниха 90/91 г.  и на майките с деца даваха купони за две кисели и едно прясно за две деца и се редяхме пред млекарницата ,преди да отворят от 4-5  часа през ноща,за да вземем млякото,че въпреки купоните,често свършваше пред нас ако отидем по-късно
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 10:21:38 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1797 -: Декември 30, 2021, 11:07:14 am »
Сатурн, Уран, Юпитер и т.н. за всички хора и държави, ингресират, се блъскат и т.н. по едно и също време.
Спецификата е къде. Затова казах, че се гледа планета-дом- знак.
60-те г. на 20в. 1985 , 1990-91 г,  навсякъде ли е спрял тока, всички ли са летели в Космоса, всички ли са били гладни ?!
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1798 -: Декември 30, 2021, 11:17:47 am »
Режим на тока имаше зимата на 1985г., тогава Сатурн е в Скорпион, Юпитер в Козирог, а от февруари във Водолей-взаимна рецепция по управление с Уран в Стрелец
и аз помня кучешката зима 85-86г. синът ми бе на 6 месеца. Пускаха тока -спираха,по точно ни караха сами да го спираме,иначе глоби ,ако минат и електромера ти върти в часовете указани за спиране, наложи се да отидем при мама на парно за да е топло на бебко
после пък магазините се изпразниха 90/91 г.  и на майките с деца даваха купони за две кисели и едно прясно за две деца и се редяхме пред млекарницата ,преди да отворят от 4-5  часа през ноща,за да вземем млякото,че въпреки купоните,често свършваше пред нас ако отидем по-късно
От ноември 1985г до април 1986г режимът бе сведен до самоограничаване- в даден часови диапазон за даден квартал можеше да се пускат телевизор, лампа и котлон, без отоплителни уреди, за да може да работят абонатните станции за парното в панелките, че предишната зима 84/85 като спираха тока в даден квартал за цял час и тези на парно също оставаха на студено, Режимът беше 3 часа има, 1 час няма., като редуваха кварталите в града. Тогава бяхме луди-млади, беше ни романтично на свещи по кръчмите, но за тези с бебета и малки деца не им е било ок, ако не са имали комини за печка на нафта или дърва- масово махаха комините, за да разширят с малко поне малките кухнички и стаите.
През 1990 и 1991г не е имало режим на тока, поне в нашия и съседния областен град, където мъжът ми работеше и пътуваше всеки ден, докато се умори и ме взе с голямата дъщеря в хотела, където работеше нощем като дисководещ. Там обаче спираха водата и забременях с второто.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1799 -: Декември 30, 2021, 11:40:23 am »
Електричеството е резултат - на ТЕЦ, АЕЦ, ВЕЦ. На добиване на енергия от възобновяеми източници. Енергийна политика. Енергетика - Плутон.
Ако търсим астрологични показатели. Каква е причината за режима на тока през 1985 г. ? Той е само следствие. И как това е отразено и като глобален фон, тенденции по един или друг начин ?
През 1985 г. Плутон е в началните градуси на Скорпион и слънчевите затъмнения са по оста Скорпион - Телец. Сатурн е в Скорпион.
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 11:43:03 am от starinthenightsky »