Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304305 пъти)

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #780 -: Октомври 30, 2015, 09:23:44 am »
Akruks,благодаря! Това съм го чела , лични наблюдения от този транзит ме вълнуват :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #781 -: Октомври 30, 2015, 09:38:20 am »
Akruks,благодаря! Това съм го чела , лични наблюдения от този транзит ме вълнуват :)

миналата година, юли, съм имала опозиция към Луната .... нямам някакви особени спомени ... но ако искаш, прегледай историята на моите постове - може и да съм споделила нещо по въпроса - в началото на юли е точния аспект.

прегледах и някои други положения - ами .... повечето наистина са свързани с дома, чийто управител е Юпитер - 6-ти - работа и здраве. Интересно, че той се намира в 1-ви, а аз не намирам някаква връзка със събитията ... освен когато правех операциите (тогава минаваше през Асц и направи възврат, както и секстил с У8)
« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 09:44:09 am от Happy58 »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #782 -: Ноември 02, 2015, 01:23:29 pm »
През отминалото лято имах съвпад на транзитен Юпитер в Лъв с натален Сатурн. Съвпадът се случи в 10-ти натален дом.
Купих си вила в България, с голям двор, където най-после да може на воля да играе прогресивно увеличаващият се брой котки.

Останах силно разочарована, защото очаквах нещо голямо от Юпитер и Сатурн. В смисъл, растеж в кариера и още по-престижна позиция, за която мечтая от години. Не знам защо си бях наумила, че точно този съвпад ще ми сбъдне мечтата :(

Сатурн и Юпитер са управител и съуправител на 3-ти дом в натала, Юпитер е в 9-ти дом, а Сатурн в 10-ти. Случката при съвпадът в Лъв си я обяснявам само по мунданни сигнификации на 2-те планети, за жалост нищо по 9-10 дом нямаше.
« Последна редакция: Ноември 02, 2015, 01:32:04 pm от MayFlower »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #783 -: Ноември 02, 2015, 01:42:04 pm »
Мей, не знаеш дали тази вила няма да стане голямата ти мечта след време. Сатурн не дава романтика. Но дава възможност да сложиш сигурни основи, за да си създаваш мечти на тях.

Честито ти котешко място.  :38:

Понякога е много важно да имаш един сигурен пристан. Когато всичко отиде по дяволите, да го видиш с други очи. И да се разгърне потенциал на този пристан.

Благородно ти завидях.  :38:

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #784 -: Ноември 02, 2015, 02:10:02 pm »
Emma, благодаря за милите думи :58:

Аз прекарвам в България много малко време. Но пък съм искрено щастлива заради котките. С годините ставаха все повече и повече, всички са спасени от улицата, изпаднали в беда, болни, имаме дори и инвалидизирани.
С натални Луна и Меркурий в 6-ти дом, няма как да не съм милозлива. Имам и няколко чужбински котета. Бях си отстъпила апартмента в България, но стана тесен. Сестра ми е поела грижите за животните, а пък аз съм се натоварила финансово с техните разходи.

Постепенно се появи решението, да се осигури двор, където да бягат и да се катерят. Вилата не е нова, но пък градината и къщата са големи. Поискахме да ни направят огради, по 2.5м високи, (това беше максимума, който разрешиха по план), за да не прескачат, че навън кой знае какво ще им се случи. Викахме дърводелец, направи им къщи и катерушки, те имат и много играчки отпреди. Надявам се, да са щастливи!

Понякога съм сляпа за по-дребните неща, Юпитер изцяло ми поглъща енергията еднопосочно, нямам време и желание да мисля по/за други теми.
« Последна редакция: Ноември 02, 2015, 02:11:43 pm от MayFlower »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #785 -: Ноември 02, 2015, 02:27:41 pm »
Купих си вила в България, с голям двор,

честито  :08:, вместо котки,за в бъдеще прогресивно да се увеличават приятелите,споделящи заедно с теб красотата на двора  и природата

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #786 -: Ноември 02, 2015, 02:30:30 pm »
Да,за транзитен Юпитер опозиция лични планети ми е питането. Не намерих някой да е писал до сега.

Юпитер винаги дава,дори и в опозиция,но не това ,което искаш,желаеш,очакваш :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #787 -: Ноември 02, 2015, 02:54:15 pm »
Юпитер винаги дава,дори и в опозиция,но не това ,което искаш,желаеш,очакваш :)

Защо ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #788 -: Ноември 02, 2015, 03:19:07 pm »
Юпитер винаги дава,дори и в опозиция,но не това ,което искаш,желаеш,очакваш :)

замислих се - най-моята си работа получих при опозиция на Юпитер към себе си ... но тогава не знаех, че ще е такава - аз заминах за едно, а след 3-4 месеца се оказа нещо много по-голямо и по-хубаво, и по-платено и т.н.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #789 -: Ноември 02, 2015, 03:44:01 pm »
Тъкмо се разписах за транзитите на Юпитер и нет спря, наложи се да изляза, забравих си мислите.

Мей, искам да съм котка. Твоя котка.  :38: :clap: Браво!

В момента транзитен Юпитер е в квадрат с натален Марс, съуправител на 2 дом, имам включен Овен там. След него предстои квадрат с натален Нептун, управител на 2 дом. Марс е в 10 дом, Нептун в 11 дом.
Този квадрат ми действа много благотворно на финансите. Много по-добре от хармоничните аспекти. При секстили и тригони имам хубави моменти, но след тях се оказвам празна. Много често финансово съм олекнала, а няма нищо останало. А сега дори да имам харчове, то се влагат в дейности, които ми носят повече финанси.
В наталната ми карта много секстили и тригони. И явно по-добре ми действат напрегнатите аспекти, защото ми движат колелата, има някаква съпротива.
Не е от това, което съм очаквала. Но не го намирам за лошо. Нови възможности. Не усещам за загуба, че движението не е в посоката, която съм искала. Всичко е наред, когато има движение.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #790 -: Ноември 02, 2015, 06:36:53 pm »
Защо ?  :)
защото дава и после те хвърля на вълците-сати+плуто да се разплащаш, защото опозето е компромис с нещо

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #791 -: Ноември 02, 2015, 09:06:16 pm »
защото дава и после те хвърля на вълците-сати+плуто да се разплащаш, защото опозето е компромис с нещо

Да, това не е любимият аспект на Юпитер, именно защото същия не е склонен да се съобразява с другия/-ите, но защо всеки път трябва да се търси оправдание за късмета ? Има си момент (ако същия е отбелязан в натала ), в който човек просто "удря кьоравото" и това не подлежи на разплащане.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #792 -: Ноември 07, 2015, 06:24:06 pm »
Юпитер ще стане ретрограден в началото на 2016г - от 8 януари на 23гр. 14 мин в Дева до 10 май на 13 гр и 15 мин пак в Дева.

Имате ли наблюдения, очаквания какво ще донесе?

Ще бъде в съвпад със СЛВ, а при мен и на Вертекс.  От 7дом ще се върне в 6 дом и докато е там ще ми бъде и последната операция :)

При движението напред пак ще се слее със СЛВ :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #793 -: Ноември 08, 2015, 05:52:23 pm »
Хм..това ще стане точно върху моят ЮЛВ, тоест ще имам и обрат на възлите. Всичко се случва в 9 дом. По това време се очаква нааааай-после да се дипломирам. Обмислям магистратурата да е във Виена. Като нищо ще взема да замина с този акцент по 9 дом. Натално Юпитер ми е на К4 и е У3, У12.

(Оффтопик: С наближаването на тр. Сатурн към 12 дом нещо хич не ми се стои в България.)



В мунданен план ще има бум на темите за здравеопазване, профилактика, хранителни режими и поддържане на физическата форма.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #794 -: Ноември 08, 2015, 11:04:04 pm »
Юпитер ще стане ретрограден в началото на 2016г - от 8 януари на 23гр. 14 мин в Дева до 10 май на 13 гр и 15 мин пак в Дева.

Ще бъде в съвпад със СЛВ
Имате ли наблюдения, очаквания какво ще донесе?
Мунданно по мое мнение ще има връзка с чужбина/чужденци и религия този съвпад- Юпитер носи разширение, може би ще продължи миграционната вълна.
Нали се гледа в кой градус става стационарен и дали има натални планети в същия градус, при мен когато става ретро ще е в съвпад с Мерка У1, 10 в 1д, а когато стане директна ще е съвпад с Плутон У3 на АСЦ