Автор Тема: Карта на възврат на възлите  (Прочетена 18546 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #15 -: Август 21, 2013, 09:07:06 pm »
Това не е точно по темата, но разглеждали ли сте т.нар. кармична карта? Това е карта, в която градусът на възходящия лунен възел (Раху) се поставя за градус на АС, а домофикацията е равнодомна. Дори нямам представа каква информация се предполага да се съдържа в нея. Просто питам.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 09:09:23 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #16 -: Август 21, 2013, 09:11:38 pm »
Не съм, ама ей сега ще я разгледам, изглежда логически добре, мерси, Мирабела :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #17 -: Август 21, 2013, 09:15:51 pm »
Слагам първия линк, който намерих (на руски език е) - http://astropro.ru/mywork/?p=blog&id=9241. А тук в примера домофикацията не е равнодомна. Някъде го прочетох това за равнодомната (в руски сайт отново), то не намирам в момента.
« Последна редакция: Август 21, 2013, 09:19:43 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #18 -: Август 21, 2013, 09:25:19 pm »
Така като я гледам тая карта (ако съм я чета като хората-просто я завъртях, сякаш раху е на асц, без реално да съм местила времето на раждане, така че наистина да изгрее), ми се струва, че може да се тълкува на принципа на производните домове
Тоест-втори дом да описва пари, лични умения, притежания, трети-братя, сестри, кратки пътувания, учене и т.н.

Сега ще видя братята какво пишат :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #19 -: Август 21, 2013, 09:34:19 pm »
И там така пишат като теб. Само дето за ефект слагат "кармичен" пред умения, знания и т.н. :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #20 -: Август 21, 2013, 09:40:16 pm »
И там така пишат като теб. Само дето за ефект слагат "кармичен" пред умения, знания и т.н. :D

Ау, каква съм досетлива
Цялата работа е, че древните гърци и т.н. много обичат да си играят с Lot of Fortune, и я разглеждат по аналогичен начин-и съм виждала смисъла.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #21 -: Август 21, 2013, 09:57:20 pm »
Управителят на 5 в кармичната карта, е в 11 дом. Карма с деца??
Управителят на кармичния 11 дом е в 7 и има положителни аспекти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #22 -: Август 22, 2013, 12:36:24 pm »
Моята "кармична " карта е с АСЦ 0 * Овен,т.е. управителите на 6-7 дома попадат в 1-ви дом :o :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #23 -: Август 23, 2013, 11:37:12 pm »
Ще споделя едно мое лично наблюдение, пък вие ще кажете дали при вас е така. При мен СЛВ е относително високо- в 9 дом. След възврат започва да "слиза" и паралено с това, в определени аспекти на живота ми има спад/срив. След обрат на възлите има символично изкачване,което се отразява в житейски план по подобен начин. Как е при вас?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #24 -: Септември 23, 2013, 02:00:20 pm »
Темата е за възврат на възлите, но не намерих такава за транзити на нодалната ос, затова реших да питам тук. Гледам, ( сега нали излезе на преден план съвпада на раху, сатурн и венера в скорпион), та транизтен слв върви при мен към съвпад с натален плутон. Събитието е в 5ти, плутон У5, очаква се средата на декември. Имате ли спомен от съвпад на слв с плутон ( може би тези от поколението на плутон във везни). Предния такъв съвпад ми е бил, когато съм била на 9, но ест не помня отчетливи събития. изобщо съм забелязала, че при мен  транзитен юлв влияе като сатурн, докато при тр. раху върху нат. уран ( например) имах хубави събития.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #25 -: Септември 23, 2013, 07:55:28 pm »
Темата е за възврат на възлите, но не намерих такава за транзити на нодалната ос, затова реших да питам тук. Гледам, ( сега нали излезе на преден план съвпада на раху, сатурн и венера в скорпион), та транизтен слв върви при мен към съвпад с натален плутон. Събитието е в 5ти, плутон У5, очаква се средата на декември. Имате ли спомен от съвпад на слв с плутон ( може би тези от поколението на плутон във везни). Предния такъв съвпад ми е бил, когато съм била на 9, но ест не помня отчетливи събития. изобщо съм забелязала, че при мен  транзитен юлв влияе като сатурн, докато при тр. раху върху нат. уран ( например) имах хубави събития.
Проверих. Изгубила съм си работата по него време (комапнията напусна БГ), но и получих добри предложения свързани с промяна на града, които отказах. Реших да имам дете и няколко месеца по- късно, забременях. При забременяването СЛВ е бил отминал съвпада, но решението е било около конюнкцията.

Happy58

  • Гост
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #26 -: Март 21, 2014, 09:16:30 pm »
Темата е за възврат на възлите, но не намерих такава за транзити на нодалната ос, затова реших да питам тук. Гледам, ( сега нали излезе на преден план съвпада на раху, сатурн и венера в скорпион), та транизтен слв върви при мен към съвпад с натален плутон. Събитието е в 5ти, плутон У5, очаква се средата на декември. Имате ли спомен от съвпад на слв с плутон ( може би тези от поколението на плутон във везни). Предния такъв съвпад ми е бил, когато съм била на 9, но ест не помня отчетливи събития. изобщо съм забелязала, че при мен  транзитен юлв влияе като сатурн, докато при тр. раху върху нат. уран ( например) имах хубави събития.

Флора, имаш ли вече резултат от транзита? Аз имам същата ситуация (Пл У5), в комбинация с тоабсол ночен съвпад с Венера. Сега проверих събитията и мога да кажа, че си работи :) При транзит не съм разбрала какъв е урока на СЛВ, на втория интуитивно усетих и се промених. Сега ми предстои третия, след някоя и друга годинка. Ако желаеш, можем да коментираме.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #27 -: Юли 29, 2017, 01:10:28 pm »
Тр. северен съвпад натален южен?

В книгата на Саспортас пише "тогава получавате възможност да поправите някои от способностите по южния възел и може би да ги осъвремените или балансирате с  противоположния принцип".
При мен февруари 2015г. реших да продължа образованието си, с оглед бъдещето ми развитие, но ми беше нужно съгласието на половинката, понеже зависеше от неговите финанси.(2 дом/ К3)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #28 -: Юли 29, 2017, 10:30:07 pm »
Възврат на възлите не съм забелязала да е информативен, освен ако не аспектират точно рождена планета, или не повтарят
конфигурация в наталната карта.
В античната астрология се разглежда картата на сизигията преди раждането, как  са разположени осите спрямо наталната карта,
и какви аспекти прави Луната от сизигията с наталните планети-аспектирана ли е от злосторниците, което е смятано за поражение.
След това се прави карта на 3 ден от раждането, която показва ще има ли болести, колко сериозни ще са те, и каква професия, или по-точно какъв занаят е пригоден родения. Висок социален статус, или среден ще има. Има и още една карта, нарича се фазова карта.
Прави се за малката Лунна фаза в която се ражда натива. Фазите са 11.
1-Новолуние, 2 фаза-Луната е на 15гр от Слънцето, 3-Луната на 45гр от Слънцето, 4-Луната е 90 гр, 5-Луната е на 135гр , 6пълнолуние, 7Луната е 135гр  след новолунието, 8-Луна 90гр след новолуние 9-Луната е45гр след новолуние, 10-Луната е15гр от съвпад със Слънцето и 11-Луната е 1гр. до съвпад със Слънцето.
Наричат се още ключове-Валенс е писал за тях и Бен Езра.
В тези карти се разглеждат как е поставена Луната и какви аспекти прави в тези фазиви карти, и как тези карти се съотнасят с наталната карта и се е давало преценка за живота на родения.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на възврат на възлите
« Отговор #29 -: Юли 30, 2017, 12:21:40 am »
Тр. северен съвпад натален южен?

В книгата на Саспортас пише "тогава получавате възможност да поправите някои от способностите по южния възел и може би да ги осъвремените или балансирате с  противоположния принцип".
При мен февруари 2015г. реших да продължа образованието си, с оглед бъдещето ми развитие, но ми беше нужно съгласието на половинката, понеже зависеше от неговите финанси.(2 дом/ К3)
Скорпионче, трябва да има някъде назад в темите такава за транзитни възли, защото помня, че писах за тази позиция при мен как се е проявила, когато транзитния северен беше в козирог върху моя южен