Автор Тема: Най-точни аспекти  (Прочетена 25284 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Най-точни аспекти
« -: Юли 11, 2013, 03:26:54 pm »
Отдавна ми се иска да си направим един експеримент
За начало-малко ограничен вариант

Опишете най-точните аспекти в картите си, към лични планети, само от досатурнови
Само по тях да пробваме с анализ/прогноза
Обикновено са 1-2: дом/знак/вид аспект/участници/диспозитори-същото за тях

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #1 -: Юли 11, 2013, 03:48:47 pm »
Венера съвпад Сатурн -1*55',Овен ,5-ти дом,диспозитор Марс в Стрелец,1-ви дом 135* към Сатурн ,диспозитор Юпитер в 10ти дом във Везни.
Анализирай и прогнозирай ,щом ти е интересно ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #2 -: Юли 11, 2013, 04:17:57 pm »
Забрави нещо много важно-венера е ретроградна

Трудни постижения във всички основни дейности, който венера показва-любов, пари, отношения с жени, силни страсти, и още по-силни задръжки, безкомпромисно отношение, демонстрации тип "мога и сама" когато не е нужно, еманципация
Късно признаване на желания, женственост, смекчаване с времето, намиране на равновесие, мъдрост в любовните начинания
Склонност към неподходящи партньори-обвързани, прекалено егоистични, дистанцирани, недостъпни по някакъв начин, надменно отношение към всеотдайни и милозливи кандидати
Например ключова година по тези въпроси-около средата на 1998
Ще се радвам и други да изкажат мнение, както и на обратна връзка
П.п. Активност-при всеки транзит на марс-начало/край, обрати

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #3 -: Юли 11, 2013, 04:23:52 pm »
Струва ми се, че най-точният аспект в картата е нещо като лайт-мотив в живота, или ахилесова пета, който както му харесва
Човек всичко друго да свърши, навсякъде да успее, пак се връща на въпросната тема
И ако по-късно намесим и възлите, може би ще стигнем до някакви примерни отговори кой за какво се е родил, за какво е призван, но това-по-късно :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #4 -: Юли 11, 2013, 05:26:49 pm »
Моите най-точни аспекти:
- тригон Луна/Марс (Луна в 5 гр. 50 мин., Марс в 6 гр. 02 мин.
- тригон Слънце/Сатурн (Слънце в 7 гр. 01 мин., Сатурн в 10 гр. с минутки)
- съвпад Меркурий/Венера (Меркурий в 18 гр. с минутки, Венера в 21 гр. с минутки)
- тригон Меркурий/Нептун (Меркурий в 18 гр. с минутки, Нептун в 16 гр. с минутки)

Това са най-точните ми аспекти по орбис. Имам квадрат и опозиции, но там орбисът е доста по-голям – 6-7 градуса. И са с транссатурнова планета, но е важна, защото управлява изгряващия знак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #5 -: Юли 11, 2013, 05:52:01 pm »
Към Слънце нямам сходящи аспекти, ако изключим куинконкс с ретроМарс (149,9 градуса). Следващият му най-точен е квадратът със Сатурн (93,1 градуса).
С Луна донякъде се класира Юпитер (56,6 градуса), апликиращ, но секстилът се случва реално след преминаване на Луна в следващ знак
С Меркурий - съвпад Уран - 4,4 градуса, но сепариращ. Спокойно може да се брои и за мажорно неаспектирн.
Венера - "зерО" :D.

Иначе най-точният аспект в картата е квадрат Сатурн/Плутон - 0,5 минутки.

De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #6 -: Юли 11, 2013, 06:00:21 pm »
Такива неаспектирани лични са ми особено любими, заслужават си отделна тема, но напоследък нещо времето ми куца

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #7 -: Юли 11, 2013, 06:14:41 pm »
Лила, какво ще кажеш марс/луна да ги отчетем в една рецепция по дом-знам, че технически не е така, но до каква степен сме сигурни в часа?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #8 -: Юли 11, 2013, 07:35:15 pm »
Забрави нещо много важно-венера е ретроградна

Трудни постижения във всички основни дейности, който венера показва-любов, пари, отношения с жени, силни страсти, и още по-силни задръжки, безкомпромисно отношение, демонстрации тип "мога и сама" когато не е нужно, еманципация
Късно признаване на желания, женственост, смекчаване с времето, намиране на равновесие, мъдрост в любовните начинания
Склонност към неподходящи партньори-обвързани, прекалено егоистични, дистанцирани, недостъпни по някакъв начин, надменно отношение към всеотдайни и милозливи кандидати
Например ключова година по тези въпроси-около средата на 1998
Ще се радвам и други да изкажат мнение, както и на обратна връзка
П.п. Активност-при всеки транзит на марс-начало/край, обрати

Много полезна информация ,но е обща за всички в периода .
Партньорите ,точно обратното-щедри,грижовни,авторитетни,любвеобилни ,със силен интезитет на чувствата .Нямам надменно отношение към интимните партньори.
Ключови години по "тези' въпроси -1994 ,1999 ,2012 г
Активност от /към възли и Нептун. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #9 -: Юли 11, 2013, 08:06:12 pm »
Не точно-съвпадът е само в твоя пети, а при бързото движение на луна и меркурий, лесно става друг да е най-точният аспект в картата :)
« Последна редакция: Юли 11, 2013, 08:27:19 pm от Papy »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #10 -: Юли 11, 2013, 08:14:28 pm »
най -точният са две  :)

опозиция Луна-Юпитер
секстил Меркурий-Сатурн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #11 -: Юли 11, 2013, 08:17:46 pm »
Така-за Лила
"да чуствам и да действам, моето щастие или чуждото-най-добре и двете", фокус в/у собствените усилия и чуждия ресурс, и най-вече хармонично съчетание на двете
Разбира се - и мъжкия и женския принцип-ролята на принца на бял кон и ролята на спасената принцеса, но понеже говорим за тригон, ще е последователно придобито знание, без сътресения
Луната в дом на марс-нужно е да се приемат чужди съвети/помощ/ресурси

Активност-транзит през квадрат/куинконкс съответно
Период на известно безхаберие по темата-3-та точка на тригона
« Последна редакция: Юли 11, 2013, 08:23:26 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #12 -: Юли 11, 2013, 08:26:06 pm »
Лила, какво ще кажеш марс/луна да ги отчетем в една рецепция по дом-знам, че технически не е така, но до каква степен сме сигурни в часа?

Часът е много точен, вече няколко пъти ректифициран. Освен това е точно записан, затова фактически нямах належаща нужда да ми се прави ректификация, по-скоро от любопитство.
Технически Марс е в края на 3 дом, но е в съвпад с ИЦ - и си действа по темите на 4 дом. Аспектът с Луната е достатъчен, за да се предположи обмен на енергии между двата дома.

Принцът на белия кон никакъв го няма  :D - неаспектиран Юпитер в 7 дом. Няма такъв персонаж в моя филм, наречен живот.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #13 -: Юли 11, 2013, 08:29:51 pm »
В такъв случай да допълним-повече решителност при решаване на домашни и семейни проблеми
Нарочно го казвам по-общо, за да не се забравя, че тълкуваме изолирано

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #14 -: Юли 11, 2013, 08:31:30 pm »
Не точно-съвпадът е само в твоя пети, а при бързото движение на луна и меркурий, лесно става друг да е най-точния аспект в картата :)

Ти попита за най-точния до Сатурн . :)
Спецификата при мен не е от това ,че е в 5-ти дом ,а че участва в стелиум ,който повтаря темата на лунните възли.Иначе ретро Венера и съвпад със Сатурн дава забавяне ,ограничения,съображения в делата и ,както споделяш,но и много други интересни индикации,които не ги пише в книжките. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“