Автор Тема: Традиция и древно знание - кой кой е  (Прочетена 14206 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Както знаете, напоследък ми е все по-интересно да чета разни методи и техники от старата школа. Малкото знания, които имам от съвременните тенденции, само ме объркват. Затова ви предлагам да си поиграем

Слагам две карти
Единият е духовен водач, другият е боец

Кой кой е? Е - и защо, разбира се, астрологично

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #1 -: Юли 16, 2013, 08:27:48 pm »
Ще се опитам да позная като използвам само един - два фактора - имаме карти на мъже- Слънцето ни подсказва, че и у двамата е имало желания / усещане / присъствие за значимост. Друг мъжки фактор е марс- ще опитам да очертая първоначалния си отговор в различията по него. Струва ми се , че Марс в Овен и участвайки в Тао - квадрат - съдържайки достойнство в знака на Асц и Слънцето - екзалт. ще бъде подчертано екстровертно приведен и макар да се позовавам на изолиран фактор - това много ми се струва карта на боец, имаме кардиналност, нетърпеливост и физическа сила дори само от тези неща. При втората карта Марс е в свой знак , но там по правило действа активно навътре в 11 дом с групи, организации, колективи. Имаме усещането, че това предполага по- голяма задълбоченост - фиксираните знаци се задълбочават, а тези са интровертните фиксирани, асц Стрелец и Слънце са благодатни за философска настройка, понякога религиозна, понякога нетрадиционна, окултна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #2 -: Юли 16, 2013, 11:56:18 pm »
Много ми се иска карта 2, да е на боеца и е страхотна.Плутон би било добре да е ъглов ,в 8-ми дом или в Лъв или нещо друго огнено. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #3 -: Юли 17, 2013, 01:33:45 am »
Много ми се иска карта 2, да е на боеца и е страхотна.Плутон би било добре да е ъглов ,в 8-ми дом или в Лъв или нещо друго огнено. ;)

Защо ти се иска 2 да е на боеца?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #4 -: Юли 17, 2013, 08:56:09 am »
Защото е "бойна" карта ,"недоволна","искаща" ,"желаеща" ,"търсеща " истина -Аз срещу останалите или Когато се сблъскам/сбия с останалите ще намеря/видя себе си.Има достатъчно дефицит ,необходим за ....

TNT AC/DC with lyrics

и защото картата ми хареса . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #5 -: Юли 17, 2013, 09:43:29 am »
На първо четене - първата карта е на духовника, втората на боеца. Макар че сигурно има клопка тук.

Първа карта
1. У МС е Марс в злия трети дом, в Овен, има сила и на Асц. и вижда управителя на Асц. Управителят на асц. е Сатурн в екзалтация, намира се в девети дом и изглежда краен диспозитор на всичко в картата без Марс, поради рецепцията си с Венера. Съвпада с У7 - другите и владее и У9 - Меркурий в първи в сатурнов знак. СЛВ в Стрелец с господар отново в девети дом; Преди Слънцето изгрява Юпитер - макар и далечко. Най-близкият аспект на Луна е със Сатурн. Определители на кариерата - Марс, Юпитер, Сатурн с най-голяма сила е Сатурн.

Втора карта
2. У МС е Меркурий в Скорпион в 11-ти дом, преди Слънце изгрява Меркурий, най-близкият аспект на Луната е опозицията със Сатурн от знака на екзалтацията й; СЛВ във Везни с диспозитор в Скорпион. Управителят на асц. е в Телец, господарят на 9-ти - в 12 ти в Стрелец... И този не ми се струва воин, да си призная. Фиксовете и силния скорпион дават издръжливост и постоянство като за някое бойно изкуство - тук по форумите де що има скорпионски акценти се оказва, че са се занимавали с това, но при всички случаи ми се струва малко насилено това като заключение. Заради оста 5-11 мога да го харизам на спорта, но ако е военен, а не спортист - не знам :-\.
Все пак, определители на кариерата - Меркурий в знак на Марс, Сатурн отново в знак на Венера, но без достойнства тук. Просто по-категорична ми се вижда първата карта с определители в сатурновите знаци и подчертан девети дом. Втората е компромис. Заради 11-ти дом и 12-тодомно Слънце бих предположила, че има харизма и силно влияние върху масите и способности да печели популярност, но едва ли е духовен водач.

Ма знам ли.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #6 -: Юли 17, 2013, 10:01:01 am »
Още две неща - вторият ми се вижда някак по-светски човек, макар и по-интровертен, но това е ирационално усещане. Нямам време за преценка на темпераменти и т.н., но от първо четене се види, че на втората карта не й достига меланхолия, докато в първата има достатъчно въздух и шефът на меланхолията РУУЛЗ. За духовници това ми се вижда важно условие.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #7 -: Юли 17, 2013, 10:02:35 am »
Боецът не е спортист, в истинския смисъл на думата, а е боец-бойни изкуства
Някой друг ще се пробва ли, или да казвам?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #8 -: Юли 17, 2013, 10:12:36 am »
Още нещо - с прецесия лагна на първата карта попада в Утарашадха - свещеници, проповедници, с Луна в Читра.
Втората карта е с лагна в Джешта май - там няма много побойници, но разни полицаи, военни, атлети може - маратонци, по-скоро са тв-старс, политици, мафиоти 8). В Джешта са и разни там доброволци от армията на спасението, грижа за онеправдани - може би някакъв такъв да е проповедникът...

Ако е в Анурадха пак дава кинаджии, радио, тв-водещи, журналисти или хора с нощни професии.
« Последна редакция: Юли 17, 2013, 10:16:46 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #9 -: Юли 17, 2013, 10:21:29 am »
При втората карта имаме съвпад Юпитер- Сатурн- и двете са необходими за занимания с философия, религия, защо не и духовно направление- правят опозиция към стелиума. В руските книги за професиите дават,че такава комбинация може да присъства в картата на духовник/ философ. За да имаме боец- все си мисля, че трябва силен първи дом затова отново си мисля,че първата карта е на боеца.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #10 -: Юли 17, 2013, 10:30:45 am »
Привет, Орфей. Ти виждаш духовния водач като философ/дори отшелник. Аз го търся като водач - като някой, който иска и може да води хора, независимо от мотивацията си. Вторият ми е по-саможив и затова не го виждам като увличащ тълпи след себе си в смисъла на водач, може да има почитатели, едва ли последователи.
De omnibus dubitandum est

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #11 -: Юли 17, 2013, 10:42:26 am »
Да, признавам,че малко му гледам дори като отшелник, представям си на кой би му идвало отвътре да се рови и  да се вълнува от скритото, дълбокото, ценностни системи, идеали. Има индикации и в първата карта- при този 9 дом с луна и сатурн и да кажем силен меркурий при кардинални слънце, марс също би могло да се допусне, но на мен в картата с квадрат слънце- марс- търся бой, луна- сатурн не винаги е много "меланхолично"- екзалтацията на везни накланя везната, тя ще бъде по- неравновесна и то към по- суровото, аз имам луна везни и имам двама близки приятели с такава, единият се занимава и с астрология - те от малки си падат малко побойници и луната , ако не им помага, то не им пречи, луната във везни как лудва , ако нещо е  несправедливо. Повече първата ми изглежда боеца.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #12 -: Юли 17, 2013, 02:52:24 pm »
Това карти с часове ли са?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #13 -: Юли 17, 2013, 02:54:38 pm »
Това карти с часове ли са?

да - прилично точни, едва ли ректифицирани

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Традиция и древно знание - кой кой е
« Отговор #14 -: Юли 17, 2013, 10:02:38 pm »
Да казвам ли-сънрейн, ще се включиш ли?
Ще почакам до утре сутрин