Автор Тема: Свободната воля в картата  (Прочетена 6205 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #15 -: Юли 05, 2014, 04:24:49 pm »
Хахаха, "навих" те, а? Други "последователи"?  :012: Да взема да си спретна една сектичка, а?
А това с матрицата вие сами си го измислихте. Дори не ми беше минало през ума, когато писах първия пост. Част от матрицата е да си мислиш, че си в матрица, затова избягвам да мисля по въпроса.  :012:
Нептун се прави на лека Мара, но след транзита му през рибешкото ми Слънце, вече не на мене тия! Само едно му признавам - ползва упойка. Хахаха! Добре че ми е Южния възел в Козирог - котва във всичките смисли на думата.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #16 -: Юли 05, 2014, 09:48:30 pm »
в картата, на всекиму е дадена свободната воля да си прецака сам живота  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #17 -: Юли 05, 2014, 09:54:53 pm »
в картата, на всекиму е дадена свободната воля да си прецака сам живота  ;)

Бинго !!!  :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #18 -: Юли 05, 2014, 09:55:41 pm »
в картата, на всекиму е дадена свободната воля да си прецака сам живота  ;)

И не само своя, а и на някой близък. Всекиму според акъла.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #19 -: Юли 05, 2014, 09:57:40 pm »
Нали и на близкият му е дадена същата тази свободна воля ,да знае ,кога свободно да се отмести ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #20 -: Юли 05, 2014, 10:16:02 pm »
Имаше някакъв цитат, обикалящ из Интернет, който сравнява човешкото съществуване и количеството предопределеност/свободна воля с музикален инструмент. Човекът е музикален инструмент - той не може да избира какъв музикален инструмент да е - поне не съзнателно в тази инкарнация, този избор той е направил преди да се роди. Израза на свободна воля е каква мелодия ще изсвириш и дали ще звучиш фалшиво или не. Това, поне според мен, е меко казано предостатъчна свобода за много творческо действие в живота. Но ми се струва, че ако напълно дисквалифицираме предопределеността като фактор, нямаме какво да правим в астро форум, защото няма как свободна воля в пълния смисъл и астрология да работят заедно. Та това е според мен - крайно време е да спрем да се питаме защо не сме такива или онакива, а да започнем да се питаме защо искаме нечии чужди таланти, когато още не сме развили и своите.
И аз мисля че картата е инструмент на човека, а не човека - инструмент на картата. Тя е пособие, с което си залепен този живот и ще трябва да го ползваш. Но в края на краищата, не пособието е криво, когато не е използвано добре, нито пособието ни е оправдание за излишен драматизъм по отношение на това колко сме обречени за това, което ни се случва. Когато ни се случва нещо лошо е защото не можем оригинално да приспособим таланта си към дадената ситуация. Цялата тази история от сегашната ми гледна точка ми звучи малко абсурдно - все едно пособието ви е кухненски нож и към вас идва убиец и вие трябва да го убиете, за да не убие той вас. Вселената ви казва - РЪГАЙ! Един глас във вас и той крещи - РЪГАЙ, а най-накрая хората слушат другия, който казва - "Ама това е кухненски нож, той е за рязане на домати и краставици, не за убиване на хора - обречен съм да умра, защото на мен не ми е дадено да имам пистолет или някакво друго оръжие". 
Разумът е даден  ей за това - за да може този живот и от камънте ако се наложи, да си направим супа!  :012: :012:
« Последна редакция: Юли 05, 2014, 10:18:38 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #21 -: Юли 05, 2014, 10:31:26 pm »
Мисля, и двете говорим за едно и също.
Луната е онази ,която ни представлява в тази възраст ,както и в една по-късна -тук няма (о)съзнато Аз или Слънце все още ,а при някои -никога.
Ти имаш ли спомени ,кога за първи път си имала проява/и на свободна воля ,като не бъркаш същата с инат,противопоставяне ,измъкване /късмет в ситуация ?

Тиганът е заложен в натала по нодалната ос и ако е писано - скачаш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #22 -: Юли 05, 2014, 10:35:07 pm »
Тиганът е заложен в натала по нодалната ос и ако е писано - скачаш. :)

По съвпада на ретро Венера с ЮЛВ в какъв тиган да скоча? Или там няма свободна воля?  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #23 -: Юли 05, 2014, 10:41:31 pm »
По съвпада на ретро Венера с ЮЛВ в какъв тиган да скоча? Или там няма свободна воля?  :012:

Щом питаш ,значи знаеш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #24 -: Юли 05, 2014, 11:16:34 pm »
себепознанието е ключ към свободната воля- затова е добре да изучаваме наталните си карти.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #25 -: Юли 06, 2014, 12:11:00 am »
Е, Лили, то по твоята логика аз да взема да овладея изкуството на метенето - че с тоя Меркурий съвпад с ЮЛВ, явно не съм за интелектуална професия и интелектуални занимания като цяло.  :D :D :D Този живот нещо по-простичко!  :012:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Свободната воля в картата
« Отговор #26 -: Юли 06, 2014, 11:09:03 am »
а аз със съвпада на луна с юлв ? сигурно трябва да не съм много емоционална ? какво бреме нося от миналото според  вас? не мога да разбера този съвпад...