Автор Тема: Хоби и забавление  (Прочетена 23039 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Хоби и забавление
« Отговор #30 -: Август 04, 2017, 01:03:14 pm »
Ами попитайте го тогава какво иска и да видим какво ще каже. Това мама и тате какво искат за него няма особено значение, понеже родителите са до време, а животът все пак си е негов.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хоби и забавление
« Отговор #31 -: Август 04, 2017, 01:18:33 pm »
Вас наистина ви е валял радиоактивен дъжд, друго обяснение не намирам.
Аха, валял ни е, и този дъжд дойде от вас  :(

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хоби и забавление
« Отговор #32 -: Август 04, 2017, 02:22:05 pm »
Пети дом ми е празен, Козирог на куспидата. През годините съм сменяла хобита, но до ден днешен основно когато имам време: рисувам, пиша и правя неща, които се водят "събери прах". Обичам креативно направени изделия от разнообразни материали. Сатурн е във втори дом, но до момента не съм търгувала с направените от мен неща. Може би ако животът ми се беше развил по друг начин, щях да съм творец, който с това си изкарва хляба. Все си мисля, че един ден и това ще стане. :) Само, че може би ще трябва да изнасяме навън, Венера У2 е в 12-ти, та ме кара да мисля, че тук не бих била оценена. Относно забавленията, случва ми се, но все по- рядко. На фона на масовката минавам за работохолик, но твърдя, че умея да се забавлявам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #33 -: Август 04, 2017, 02:33:44 pm »
При мен в крайна сметка едно от любимите занимания се превърна в професия.
Имам две други специалности, от които не се чувствам удовлетворена. В крайна сметка избрах това, за което имам нужните вродени способности. Преди това – много лутане и проблеми поради стремеж към реализация там, където не ми е мястото. Акцентиран 5 дом в натала, два големи тригона, силно влияние на Уран, Нептун и Плутон, ако трябва да се аргументирам астрологично.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хоби и забавление
« Отговор #34 -: Август 04, 2017, 04:00:36 pm »
А на куспидата на 5-ти какво е?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #35 -: Август 04, 2017, 04:04:23 pm »
Слънце в знак на екзалтация. Вътре в дома са Меркурий, Венера, ЮЛВ – тригон с Нептун и Сатурн. Домовете са 1/5/9, между тях е тригоналната връзка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хоби и забавление
« Отговор #36 -: Август 04, 2017, 04:28:13 pm »
А, ЮЛВ как го усещаш там?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #37 -: Август 04, 2017, 04:33:41 pm »
В някои отношения създава спънки, задръжки, в други дава с пълни шепи. В съвпад с ретро Венера е там – имам вродени способности, свързани с изкуството, литературата, музика и танци. Но пред мен никога не е стоял въпрос да вляза в музикално или художествено училище. Така се получи, че не можах да развия тази дарба, реализирам други. По същия начин и с рисуването. Сега се реализирам в хуманитарната сфера – там се чувствам в свои води, не съм завършила такава специалност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хоби и забавление
« Отговор #38 -: Август 04, 2017, 05:06:22 pm »
Виждала съм карти, където човек се развива успешно по ЮЛВ. Може би разбиранията, че е "черна овца" не са правилни. Може по-късно да ти се даде възможност за повече творческа дейност. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #39 -: Август 04, 2017, 05:09:13 pm »
Нещо креативно може би, но с рисуване и дизайн надали някога ще се занимавам. В тази посока вече съм изтървала влака. Но и сегашната ми професия, ако се ориентирам към художествен превод, също е творческа. Дотук е повече педантична и аналитична, но ако се работи с книги, има повече мегдан за изява. Освен това превеждам специализирана езотерична литература, непосредствено свързана с моето любимо хоби – Астрология и Таро.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хоби и забавление
« Отговор #40 -: Август 05, 2017, 02:23:09 pm »
:)

Интересува ме темата, основно заради детето. Ще прочета повече тези дни и пак ще пиша.

Поствам картата за всеки, който желае да се включи.
Гледам У5 риби и ретро Нептун във водолей, и си мисля за някое творческо хоби. Между другото има силна интуиция и винаги усеща когато нещо не е наред. Преди често го питах за бъдещи събития и познаваше. Но не ми харесва липсата на инициативност - в компания го наблюдавам и все се подчинява на другите. И най-лошата черта (според мен  :012: ) ако нещо не се получи от първия път директно се отказва  с думите "не мога"(тоз воден Марс!!!). При което в мама се надига вулкан.  :012:
« Последна редакция: Август 12, 2017, 02:06:06 pm от Скорпионче »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #41 -: Август 05, 2017, 02:30:52 pm »
Нещо с изследователски уклон може би, като за ретро Меркурий и Сатурн в лъчите на Слънцето. И Луната му така е поставена, предполага такъв афинитет. Занимания, които да стимулират мисловната дейност, да развиват комбинаторика, по–гъвкава мисъл, стратегическо и аналитично мислене.

Чак толкова безхарактерен не го виждам, но е страхлив и предпазлив. Обаче по-нататък в живота това може да му даде и доста добра преценка за ситуациите и как да реагира, за да има минимум щети. Пресметлив, рационален подход, внимателен, не се разпилява в различни посоки, концентриран върху текущите задачи и приоритети. Липсва обаче гъвкавост и по-глобален, широкоскроен поглед. Нещо свързано с миналото може да го влече или някакъв тип проучвателна дейност, където да се прояви дълбочина на мисълта.
« Последна редакция: Август 05, 2017, 02:44:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #42 -: Август 05, 2017, 04:26:12 pm »
Скорпионче-не се притеснявай
Има силна, енергийна и енергична карта, склонен към екстремности и екстремизъм, борбен. Сега те заблуждава, щото е малък. Начинът да се пребориш е да поставяш малки и лесни първи и втори цели-стъпки.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #43 -: Август 05, 2017, 07:29:46 pm »
Питането на Cancer е преместено тук

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хоби и забавление
« Отговор #44 -: Август 05, 2017, 08:57:26 pm »
Поствам картата за всеки, който желае да се включи.
Гледам У5 риби и ретро Нептун във водолей, и си мисля за някое творческо хоби.
и са във взаимна рецепция двете планети, което предполага творческа дейност, която може да извършва от дома си, тъй като Уран е У4
с Плутон на К3 - плутонианец, който ще види зор покрай майка си, след време с властни жени, заради съвпада с Луната
не на всички деца е дадено да имат талант, който да развиват от малки, но това не пречи после да се реализират успешно и да са добри професионалисти