Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 77275 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #30 -: Ноември 17, 2013, 04:59:25 pm »
Имате ли лични наблюдения ,от връзки със синастрични лични планети и/или главни оси попадащи в 8/12-ти домове ?
Лично наблюдение, луна на мой колега на К8 за мен. Чете ме като книга, години употребих да се крия. Какво чете-мои психически състояния, чувствам се наблюдавана, неприятно, особено ако отношенията не са приятелски. Предполагам, че интуитивно ме разбира, аз пък не искам. :57:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #31 -: Ноември 17, 2013, 05:03:57 pm »
Поставих тези синастрични аспекти ,защото според мен играят важна рола за привличането(разбира се че има и още такива ) при разнополови синастрии и когато има двойно подчертаване на същите ,би трябвало интереса да е в пъти по-засилен.
Enigma,била съм във връзка с двойно подчертаване на Луна/Марс и Марс/Уран-много силно привличане ,страст ,усещахме се от разстояние,но под един покрив всеки ден-не!,при все ,че Луните ни бяха в съвместими стихии. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #32 -: Ноември 17, 2013, 05:08:11 pm »
Сетих се и друго, мъж, чиито асцендент е на К8 за мен-имаше неприлично предложение. А съм сигурно, че не съм негов тип.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #33 -: Ноември 17, 2013, 05:10:12 pm »
Имате ли лични наблюдения ,от връзки със синастрични лични планети и/или главни оси попадащи в 8/12-ти домове ?
Лично наблюдение, луна на мой колега на К8 за мен. Чете ме като книга, години употребих да се крия. Какво чете-мои психически състояния, чувствам се наблюдавана, неприятно, особено ако отношенията не са приятелски. Предполагам, че интуитивно ме разбира, аз пък не искам. :57:

Хм ,интересно-аз пък винаги съм се чувствала приятно "четяща" от синастрични попадащи в 8-ми и 12-ти дом ,само Марс е бил с двойно проявление  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #34 -: Ноември 17, 2013, 05:12:29 pm »
Сетих се и друго, мъж, чиито асцендент е на К8 за мен-имаше неприлично предложение. А съм сигурно, че не съм негов тип.

Да ,и това е интересно и ....е така  :08:
Нали там е споделеното ,на наистина дълбоко интимно ниво .
« Последна редакция: Ноември 17, 2013, 05:20:43 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #35 -: Ноември 17, 2013, 05:52:48 pm »
За 12 дом съм абсолютно съгласна, мои планети в 12 на друг-усещам го,  разбирам го, особено ако се крие-по-силно става.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #36 -: Ноември 17, 2013, 06:07:39 pm »
За 12 дом съм абсолютно съгласна, мои планети в 12 на друг-усещам го,  разбирам го, особено ако се крие-по-силно става.

Тук стана интересно ,в смисъл ако някой например попадне с Марс в твоя 12-ти дом,как го усещаш,криеницата как се изразява ::)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #37 -: Ноември 17, 2013, 11:27:16 pm »
как ще се чувства марс в 12:)синастрично
 ами как? ще ви накара да "губите" по 12 дом  материалният свят за сметка на преживявания,   неочаквани пътувания, неочаквани разходи, неочаквана страс, неочаквани  преживявания, прекарани през нептун и сатурн: страхове, споантанно  губене на почва, проблем с контрола, повече усещане за практичекса медитация, напъване на вашите собствени лимити и вътрешни и външни физически граници ( с това положение не са изключени някои инциденти докато сте двамата), заболявания за  този, на когото  му влиза марса в 12  и  безусловност, ама такава, че чак  тежи и обърква нашето съзнание на съвременне човек; много  възможности и подтици за дарения и човешко отношение, желание да даваме или пък  партньора ще ни бута натам и не на последно място креватни тайни изпълнения+ езотерични интереси:) и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #38 -: Ноември 17, 2013, 11:35:01 pm »
А има ли значение дали е женски или мъжки Марс ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #39 -: Ноември 17, 2013, 11:36:39 pm »
как ще се чувства марс в 12:)синастрично
 ами как? ще ви накара да "губите" по 12 дом  материалният свят за сметка на преживявания,   неочаквани пътувания, неочаквани разходи, неочаквана страс, неочаквани  преживявания, прекарани през нептун и сатурн: страхове, споантанно  губене на почва, проблем с контрола, повече усещане за практичекса медитация, напъване на вашите собствени лимити и вътрешни и външни физически граници ( с това положение не са изключени някои инциденти докато сте двамата), заболявания за  този, на когото  му влиза марса в 12  и  безусловност, ама такава, че чак  тежи и обърква нашето съзнание на съвременне човек; много  възможности и подтици за дарения и човешко отношение, желание да даваме или пък  партньора ще ни бута натам и не на последно място креватни тайни изпълнения+ езотерични интереси:) и т.н.
За мен зависи кой е по-напреднал житейски имам близък с марс в моя 12 дом и моята луна по знака е в съвпад там, винаги успява да ме взриви емоционално, аз си мисля, че разбирам и успокоявам,.но неговия Бунт там е истина на мястото, където аз се заблуждавама. Е, и какво като е бунт, той трябва по 7 да се манифестира за да има резултат, но по 12 дом.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #40 -: Ноември 17, 2013, 11:45:11 pm »
е, когато има луна- марс естетствено,ч е ще има емоциално взривяване:)
пък луна в  твоя 12 не се чувства особено добре ( да си живяла известно време извън БГ? )
луната ( според  някои ведически астролози)  била  изявата на нашата карма, защото представялва съзнанието и единственият начин кармата да се реализира тук и сега в тази инкарнация е чрез  нашия начин на мислене т.е. така ние изживяваме това, което  трябва.... т.е. луна= карма= съзнание=икзупление през нея, та ето един твой приятел, който дърпа кармата ти за езика :d030:


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #41 -: Ноември 17, 2013, 11:55:40 pm »
Но нали на Марс в Нептуновото царство не му е комфортно ?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #42 -: Ноември 18, 2013, 12:03:38 am »
ставаше въпрос за нейната луна ( тя е натално в 12) , неговият  марс не го знам къде е :)
но когато говорим за синастрия се гледат  планетките и аспектите ( и тук ако няма голяма разлика във възрастта се учудвам, че не се е стигнало до  някоя тайна афера и ако са разнополови партньорите) на "чисто";
марс- луна е класика в синастричните аспекти,  няма значение от дом или знак

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2013, 12:12:40 am »
Като "чист" аспект -да ,но трябва Луната да е задействана в периода от нещо -транзит ,прогресия ,иначе няма афера ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #44 -: Ноември 18, 2013, 11:04:58 am »
е, когато има луна- марс естетствено,ч е ще има емоциално взривяване:)
пък луна в  твоя 12 не се чувства особено добре ( да си живяла известно време извън БГ? )
луната ( според  някои ведически астролози)  била  изявата на нашата карма, защото представялва съзнанието и единственият начин кармата да се реализира тук и сега в тази инкарнация е чрез  нашия начин на мислене т.е. така ние изживяваме това, което  трябва.... т.е. луна= карма= съзнание=икзупление през нея, та ето един твой приятел, който дърпа кармата ти за езика :d030:
Имаш право, и като жена и майка-пак луната завежда нещата, а марсът на дъщеря ми е в моя 12. Но-зависи с кого имам този аспект, на детето си успявам да не се сърдя, просто явно съумявам да й извадя агресията, при нея марс е в 12. А иначе моята луна е в мой 11, но управлява 12 ми дом.
Ето, че зависи какви са хората от синастрията-колеги, роднини, любими.
За луна-женска, марс мъжки в един знак казват, че било голяма идилия-любовна, интимна, дори в повече/особено ако ще искат деца/, отколкото-венера-марс.
За това последното какви са ви наблюденията?

За чужбина, пътувам от работа по малко само лятото, не съм живяла, но ...не се знае./у-л на МЦ ми е в 9дом, заедно с у-л на 6 дом./
« Последна редакция: Ноември 18, 2013, 11:12:32 am от enigma »