Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 77318 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2013, 08:10:14 pm »
Имате ли наблюдения и/или опит -синастричен/и  аспект/и да повтарят натални и в двете карти ,като проявление ?
Например : По натал Слънце в аспект с Марс и в двете карти и същите да са активирани пак от Марс /Слънце в партньорските карти.

По натал Слънце в аспект с Марс и в двете карти и същите да са активирани пак от Марс /Слънце в партньорските карти.
[/quote]

че те всичките мои лични са на тоя принцип, макар че комбинациите могат да бъдат много - и откъм аспекти и откъм знаково/домово разположение
вероятно има роля егоцентричността на натива в моя случай :smile016:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2013, 08:22:47 pm »
Това не е конкретен пример ,може да е всеки един . :smile016:
Интересува ме ,дали този обмен между двете карти ,още повече акцентира темата по дадената констелация и в зависимост от това ,чия е картата на мъж или жена каква е проявата ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2013, 08:44:31 pm »
Може би неясно се изразих ,ще дам пример с мен,защото мисля,че не се разбрахме  ;)
натал:
Венера съвпад Сатурн (ж)-Венера секстил Сатурн (м)
синастрия :
Сатурн (м) секстил Венера (ж)-Сатурн (ж) съвпад Венера (м)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2013, 08:54:34 pm »
Starlightin...,не търся изключения ,а потвърждение -благодаря ти. :smile016:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #19 -: Октомври 30, 2013, 11:24:52 pm »
Може би неясно се изразих ,ще дам пример с мен,защото мисля,че не се разбрахме  ;)
натал:
Венера съвпад Сатурн (ж)-Венера секстил Сатурн (м)
синастрия :
Сатурн (м) секстил Венера (ж)-Сатурн (ж) съвпад Венера (м)
Привет на всички! Често съм се натъквал на такива взаимодействия при двойките, на които съм правил синастрия, даже преди като не разбирах нещата първо такива търсих. От личен опит ми се е случвало
Луна - Юпитер - квадрат жена; Луна - Юпитер тригон мъж; Луна ж секстил Юпитер м; Луна м квадрат Юпитер ж ; кръстосаното взаимодействие функционира като емоционален усилвател във всички тоналности, подхранва настроенията да прерастват в състояния, емоции, чувства, състоянията на влюбеност вероятно са характерни за самия обмен, юпитер носи възможности, а в случая те са индикирани по натал- възможности, които единият човек е пожелал и в някакъв момент и другия. Подсъзнателно разбиране или комфорт в зависимост от аспектите, в негативен план би могло да води до нетрезви преценки, но по мое мнение този обмен предоставя необходима доза вълнение за лунните потребности,а би могло и доверие в зависиимост от другите аспекти от юпитерите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #20 -: Ноември 13, 2013, 10:29:33 pm »
Наблюдения ,двойно подчертаване :
Луна секстил Марс
Луна тригон Марс;

Марс квадрат Уран
Марс съвпад Уран

Венера опозиция Сатурн
Венера опозиция Сатурн
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #21 -: Ноември 13, 2013, 10:52:32 pm »
И аз ги натъквам такива-двойно подчертани, особено когато нативът не си  е отработил аспектът, някой друг идва със същото. Така ми се струва логично да е.
Или пък и двамата си приличат, и затова-фул контакт-да извадят нещо ново, конструктивно от постулата за този вид син. аспект.
« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 11:09:11 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #22 -: Ноември 13, 2013, 10:55:24 pm »
По натал не присъстват ,това са само синастрични.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #23 -: Ноември 13, 2013, 11:21:35 pm »
И аз ги натъквам такива-двойно подчертани, особено когато нативът не си  е отработил аспектът, някой друг идва със същото. Така ми се струва логично да е.
Или пък и двамата си приличат, и затова-фул контакт-да извадят нещо ново, конструктивно от постулата за този вид син. аспект.

Да ,в  това има резон ,Enigma. ;)
А ,имаш ли наблюдения ,опит конкретно от тези ,които съм постнала или пък твой прочит,макар и обобщен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #24 -: Ноември 14, 2013, 01:23:26 pm »
С най-добрата ми приятелка имаме двойна опозиция Венера/Сатурн. Неин Марс опозиция мои Луна/Плутон. Нейна Луна съвпад мой Марс. Двойна опозиция Марс/Плутон. Началото на запознанството си започнахме с конфликт, с течение на времето стана човекът с който се разбирам без думи и никога не сме се карали от тогава. Тя винаги мисли първо за мен, после за себе си :) От няколко години живее в чужбина, но това не ни пречи на близостта и приятелството. Ще дам всичко за нея, както и тя за мен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #25 -: Ноември 14, 2013, 03:20:49 pm »
С най-добрата ми приятелка имаме двойна опозиция Венера/Сатурн. Неин Марс опозиция мои Луна/Плутон. Нейна Луна съвпад мой Марс. Двойна опозиция Марс/Плутон. Началото на запознанството си започнахме с конфликт, с течение на времето стана човекът с който се разбирам без думи и никога не сме се карали от тогава. Тя винаги мисли първо за мен, после за себе си :) От няколко години живее в чужбина, но това не ни пречи на близостта и приятелството. Ще дам всичко за нея, както и тя за мен.

Satin,благодаря за споделеното. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #26 -: Ноември 14, 2013, 04:10:41 pm »
Интересно е, че марс/плутон за приятелства не прави проблеми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #27 -: Ноември 14, 2013, 04:15:32 pm »
При мен квадрата е проблемен. Опозицията е ок и за приятелства, и за връзки и за секс  ;D

Има ли някой да разкаже за двойна квадратура Марс/Плутон  ;D
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 04:39:26 pm от Satin »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2013, 04:24:36 pm »
Имате ли лични наблюдения ,от връзки със синастрични лични планети и/или главни оси попадащи в 8/12-ти домове ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #29 -: Ноември 17, 2013, 04:35:04 pm »
Наблюдения ,двойно подчертаване :
Луна секстил Марс
Луна тригон Марс;

Марс квадрат Уран
Марс съвпад Уран

Венера опозиция Сатурн
Венера опозиция Сатурн
нямам опит, освен с венера и сатурн, то ми карма да срещам такива,хм, отражения за мен....
хубаво се чувстват заедно, домашно, уж активността на единия ев сихрон с тази на другия. Но размирният уран малко прави ситуацията и на двамат спрямо другия-абе, ще си правя каквото искам, ти ли ще ми казваш какво да правя. Тогава от действията не единия, другият бързо пали и труп агресия, дали се манифестира с външна изява-не знам. Има лазене по нервите, предполагам.
Но този втори аспект, модифицира значението на първия, ти кажи кака-имаш конкретни хора за пример.
Венера -сатурн-хладно, възпитаващо, морализаторско влияние, ако хората са сатрунов тип, ще стоят там да си учат уроците. Но чувството, че си необичан, ще се появява периодично.