Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 83097 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #180 -: Юни 30, 2014, 10:52:38 pm »
С Телеца историята е специфична, има и ураниански оттенък. Започва от приятелство, възприемах го като много желан, но забранен плод, табу. Едва когато Уран нагазва Марса, решавам да счупя табуто. Сбъднато желание, силен копнеж, но след няколко години чакане. А в началото си казах - не, това е невъзможно да се случи. :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #181 -: Юни 30, 2014, 10:57:30 pm »
По оста АСЦ/ДСЦ  привличаме ,а в нашето съвремие вече и по МЦ ,защото искам да ни виждат колкото може по-разголени.
По Слънце,Луна -способността за поддържаме на близка връзка ,съответно в женска и мъжка карта ,по Венера -какво търсим във връзките,най-вече близките,по Луна/Марс /Венера-емоционални и сексуални потребности,ориентация;1-ви,5-ти ,7-ми,8-ми ,11-ти и домът отговарящ на слънчевият знак на човека ,както и цялостния баланс на стихиите ,за да разберем от къде идваме.

Лили,ти имаш по натал аспект Марс /Уран ,като първият е  управител АСЦ и управител ЮЛВ,когато Уран го е активирал по транзит те е събудил в областта/сферите ,които държи той материализиращ заложеното ти в натала.Сега можеш да кажеш ,какво се е случило около твоя Уран/ДСЦ и въобще всичко с акцент Венера  ,например за да се появи този Телец ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #182 -: Юли 01, 2014, 02:54:08 pm »
Смятам,че при мен домът озапти знака,за това посочвам дома. :)

сегааааааааааааа:)  от вчера се  газирам на това мнение ( нищо лично)  10 дом е кардинален дом- за никакво озаптяване и дума не може да става ( ако  имаш предвид мунданния козирог няма връзак с озаптяването, а със структурирането), а по- скоро за подчертано изявяване на деспотичните характеристики на  лунния знак, освен това 10 дом се намира на МЦ, което ще рече, че това е най- високо поставения и видим дом в хороскопа на всеки човек= луната ти е много, ама много видима, та.. няма озаптяване по 10:)
проблем с изявата  на луната може да има, ако  се регистрират  тежки аспекти
 

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #183 -: Юли 11, 2014, 10:03:57 pm »
С кардинални знаци на АС/DC и сходящ квадрат между Венера и Марс бих предположила интензивно начало и бързо прегаряне след това.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #184 -: Юли 11, 2014, 10:15:23 pm »
Ако ги тълкуваме по подобен начин на хорарните, Луната без курс също ще оказва влияние. Мислех, че тригонът със Слънцето е сработил и Луната не е била без курс, но уви, сгрешила съм.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #185 -: Юли 11, 2014, 10:39:37 pm »
Не съм сигурна дали ще има започване. При Луна без курс. Мислех, че квадратът между управителите на АС и DC ще свърши работа, обаче ти казваш, че още нищо любовно не се случило. Дано се получи нещо в романтичен план.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #186 -: Юли 11, 2014, 10:57:40 pm »
сложи синастрия, ако искаш

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #187 -: Юли 15, 2014, 05:42:18 pm »
А ти отговаряш ли на неговата венера?
Моите връзки все са били венера към венера и марс към слънце/марс, че и луна към луна

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #188 -: Юли 15, 2014, 05:52:57 pm »
Да не е изгорена?
Както и да е-идеята ми беше двете съответни планети да имат отношения
Но и преди съм казвала-синастрия преди реалната връзка няма много смисъл (пък после е само информативен :) )

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #189 -: Юли 15, 2014, 06:00:39 pm »
Троновия Марс ще се задейства, като всеки друг Марс (пасивно или не), ако Венера/Луна в мъжката карта са 'удовлетворени'. А и не си подценявай изгорената  Венера, може тя да не дава адекватните сигнали или да не 'чува' сигналите отсреща.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #190 -: Юли 15, 2014, 06:15:19 pm »
Благодара за коментара.Но всички сме имали реални,дългосрочни,абсурдни контакти с невероятни мъжки Венери.Например най-дългата ми връзка е с Венера в Дева и Луна в Лъв.Срещу луната му бяха моите Марс и Юпитер.Да не изброявам каквото се сещам от архивите. :)
И аз това казвам, трябва да отговаряш на неговите Венера/Луна изисквания, после пък опозициите са най-мощните в синастрията, смятам знаеш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #191 -: Юли 16, 2014, 12:00:04 am »
Дракониада,преди да се прави синастрия ,първо се гледа ,дали човек умее да се свързва с другите и ако ли не ,дали може да направи съответните постъпки в тази посока .Ти умееш ли ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #192 -: Юли 16, 2014, 12:21:31 am »
Чисто теоретично питам - според вас колко може да издържи една връзка, ако Слънцето и Луната на двамата партньори не са обвързани с планетите на другия или има само 1-2 твърди аспекта? Нещо не намирам логика такава връзка да продължи дълго. Ако някой не се докосва до светилата ни, не се докосва до истинската ни същност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #193 -: Юли 16, 2014, 12:27:07 am »
Thunder,това е интересен случай ,да няма емоционален обмен между Светилата и личните планети /АСЦ -може ли да я поставиш тази синастрия ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #194 -: Юли 16, 2014, 12:27:53 am »
Тъндър, и аз така мисля, по-добре кофти аспекти, отколкото никакви
специално за светилата е важно, ако е друга планета и има странични подкрепящи фактори, може да не е фатално