Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 82897 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #225 -: Юли 16, 2014, 06:10:19 pm »
С този цитат вече съм напълно съгласна и ако си имала предвид още в началото това, значи сме на едно мнение!  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #226 -: Юли 16, 2014, 08:18:41 pm »
Аз така започнах ,хората ,които са достигнали състояние на самодостатъчност,нямат проблеми със свързването ,връзките -напротив. :)

Дракониада,Уран е външна планета ,ориентирана към колективните прояви и не носи в природата си нужда от свързване.Според това как е поставен в натала към сигнификаторите за същото ,може да промени отношението ,типичната проява на засегната от него планета /точка -толкоз.Другото е "Приказки от шипковия храст" пардон ,от "Галактическият стопаджия". ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #227 -: Юли 16, 2014, 09:11:12 pm »
Thunder,понеже съм рядко разбираема,потърсих в нета този цитат по казуса:  :)

"Състояние на духа, в което индивидът успява да излезе от опаковката (тялото) и приятно изненадан установява, че:
 - притежава и осъзнава всички свои емоционални нужди (разбиране, внимание, състрадание, приятелство, обич, любов, хармония)
 - няма нужда да търси опора и подкрепа извън себе си
 - има приятели, среда и близки, към които няма никакви очаквания, а оттам и разочарования
 - общува без проблем и открито с всеки, без това да наруши личното му равновесие
 - дава на околните много повече, отколкото взима и не очаква нищо в замяна
 - не изпитва страх, че някой или нещо ще му бъде отнето
 - намалява до минимум външните източници, защото той самият е вече източник
 - умее да намери и поддържа баланса на енергиите си, което затваря цикъла..."

Преди време харесвах самотата, нуждаех се от усамотение, не позволявах на никой да влиза в личното ми пространство, а сега имам панически страх от нея.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #228 -: Юли 16, 2014, 09:28:59 pm »
Satin,хората с акцент Риби/Нептун/12-ти по рождение са /сме самотници,както и същите с изразени стелиум,акцент стихия/модалност,като крайни. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #229 -: Юли 16, 2014, 10:34:35 pm »
Satin,хората с акцент Риби/Нептун/12-ти по рождение са /сме самотници,както и същите с изразени стелиум,акцент стихия/модалност,като крайни. :)
Вярно сме самотници. Няколко часа да съм сама и имам чувството, че съм с прогр.Луна в 12. Пък то - Юпитер в 11 и не мога да насмогна на приятелите.  :012: Много силно и натрапчиво чувство за отделеност идва от Слънце в Риби. И неусетно такова.

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #230 -: Юли 26, 2014, 02:11:44 pm »
Здравейте мили хора  :) Поставям на вашето внимание една синастрична карта за тълкувание, ако желаете да се занимавате с нея.

Ще дам кратко инфо: Това е синастрия е на фактически неосъществена връзка или осъществявана спорадично на пресекулки, но както знаем, освен физическото измерение на една връзка има още ментално, астрално, духовно, което се доказва всеки ден сред нас от факти, че ние мислим / мечтаем / вибрираме  с хора, които не са на една ръка разстояние в момента. Интересна е поради показанията как хората, които са настроени да "учат" срещат "учители/ ученици", как хората настроени да получат срещат кой да им даде- но могат ли те да го вземат :) ; как хората са склонни понякога да се привличат от онези свои черти, проекции, с които трудно се справят.

Поставям 3 въпроса по отношение на аспектите:

- Аспекти, предполагащи привличане / интимност - търсене/ избягване на близост.
- Има ли според вас и кои аспекти биха могли да действат стабилизиращо за отношенията.
- Аспекти сочещи собствени сили / прегради, които могат да бъдат повлияни благоприятно в контакт с другия.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #231 -: Юли 26, 2014, 05:39:40 pm »
Ще спомена само тези, които създават пречка. Квадратурата м/у нейна и негова Луна. Опозицията Слънце-Венера и квадратура Венера- Слънце. Счита се, че напрегнатите аспекти м/у мъжки- женски архетипи (като планети), създават сексуално дразнение, но, според мен, ако не е м/у Венера и Марс, е по- скоро проблем в комуникацията и себезаявяването.
Романтичен е съвпадът Луна- Нептун.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #232 -: Юли 26, 2014, 05:43:31 pm »

Поставям 3 въпроса по отношение на аспектите:

- Аспекти, предполагащи привличане / интимност - търсене/ избягване на близост.
- Има ли според вас и кои аспекти биха могли да действат стабилизиращо за отношенията.
- Аспекти сочещи собствени сили / прегради, които могат да бъдат повлияни благоприятно в контакт с другия.
Тя е с Луна и Слънце в козирог, ти с Луна везни, Слънце лъв- имате различни потребности, които взаимно не може да задоволите, дори напротив- твоя Марс в овен квадратира нейната Луна, като я прави нещастна, а нейния Марс не го е грижа за твоите лунни потребности- нямат връзка помежду си. Нейният Марс е в хармоничен секстил с твоята Венера- връзката ви е от типа Венера-Марс, а този тип връзки, основани само на страст траят година и половина, две

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #233 -: Юли 26, 2014, 06:38:48 pm »
Има ли аспекти, които могат да стабилиизрат отношенията на задоволително ниво ?

 Какво ще кажете за ролята на Сатурн в Женската карта, който упи на Сл/ Луна / Иц тригонира мъжката Венера и затваря две общи конфигурации - голям тригон и квадрат. Квадрата е в подвижните знаци, тригона воден - предпоставка да се търси проводник за взаимно психо освобождаване и някакъв вид подкрепа - тъй акто квадрат Луни, но тригон на Управителите им са участниците в Тригона Венера Сатурн заедно с мъжкия Плутон. Мъжки Плутон в знак на сев възел. Женски Сатурн в знак на Сев възел.

Какво мислите за разположението на всички планети от мъжката карта, които са в женски знаци/ трапеца/, че те се свързват толкова точно с планети в женската карта.

Прави сте - изключително лесно се набиват явните проблеми   :012:

 Аз съм разглеждал тази карта в продължение на месеци и доста задълбочено, тя съдържа много повече информация, сочеща " защо" такива хора изобщо успяват да превърнат някакво "впечатление- транзитно" в нещо с по- голяма трайност, макар и неуспяло да се установи като връзка поради / веригите / страхове на единия човек и търсенията на другия. Например - връзки между планети и осите/ Венера в аспект с остта; Марс съвпад десц на женската карта и Луна в знака на Асц й/ Управителите на Асц в аспект. Управителите на Иц - в аспект. Управителите на Мц в аспект. Мъжкият Юпитер в опозиционното празно място на Т- квадрат от женската- затваря се взаимен голям квадрат, в мъжката карта такъв си има. Женската карта привлича подобни енергии - Десц/ Овен  и 1-7 градуси Близнаци. Мерк земни. Мерк/ Нептун и в двете. Венери - водни/ Венера/ Плутон и в двете индивидуални; Венера/ Нептун и в двете.

Така, че не етака просто да кажем, че мъжкият Марс прави женската Луна нещастна, понеже същият този човек с Марса там има свой Нептун. А самото момиче с Луната има наследствена обремененост от няколко колена с Луна в Козирог, която в случая е балзамическа и усилва интровертността и битките със себе си и страховете. По- скоро женската Луна Козирог- трудно би могла да приеме мъжкият Марс, заради собственият страх и прибързаната природа на Марс, макар че същият я привлича на Десц.

Ще вид дам още малко информация за отношенията. Разбирателството е на много добро ниво, приятно. Физическо привличане и преживяна интимност- налице. Връзка обаче не се е осъществила, защото имало друг човек и момичето не успява да се освободи. Момичето е преживявало криза, започваща по време на запознанството и довела през този период до значителни трансформации по 4 дом, 3дом и тези оси. Транзит Плутон първо над Луна -после над Слънце. А има и синастричен аспект с мъжкият Плутон.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #234 -: Юли 26, 2014, 06:59:24 pm »
Така, че не етака просто да кажем, че мъжкият Марс прави женската Луна нещастна, понеже същият този човек с Марса там има свой Нептун. А самото момиче с Луната има наследствена обремененост от няколко колена с Луна в Козирог, която в случая е балзамическа и усилва интровертността и битките със себе си и страховете. По- скоро женската Луна Козирог- трудно би могла да приеме мъжкият Марс, заради собственият страх и прибързаната природа на Марс, макар че същият я привлича на Десц.
Ти първо питаш, а после започваш да обвиняваш, че не са ти дали отговор, който да ти хареса... Не съм имала предвид това, че точно защото е мъжки Марс прави Луната нещастна, един Марс в женска карта, който квадратира Луната на мъжа също няма да задоволява неговите лунни потребности- това е положението, ако щеш!
Разгледай случаи от гледна точка на това, колко твои близки, приятели, колеги, обикновени познати с Марс в козирог те галят срещу косъма  :) Ти самият имаш вътрешен проблем в тази посока- имаш  дадени потребности, например да си харесван и одобряван от всички, но с действията си, продиктувани от Марс в овен, не си полезен сам на себе си, затова ти е нужен синастричен Марс, който да тушира това, например в стрелец, защото ако е в лъв ще има борба за надмощие между твоето Слънце и синастричен Марс

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #235 -: Юли 26, 2014, 07:13:27 pm »
Не обвинявам  :) И напротив - отговорът ми хареса и ме провокира  :) Благодарен съм. И е вярно това, по оста Овен- Козирог имам много близък приятел, с който действаме различно, но той пък има като моята Луна, Водолей е- тоест исках да кажа, че синтезът е нещо много сложно и изолираното тълкувание може да бъде вярно, но няма да успее да характеризира нещата.

Конкретно по зададената карта- обърни внимание, че Десц на момичето- тя посреща своите партньори/ врагове там е в Овен. Ние сега сме в добри отношения с това момиче, но нямаме връзка, което може да се види по това, което казваш ти- различни потребности и така.
Майка и, баща и влизат там с Асц/ Марс, тя привлича такива хора и навън, което прави нещата в посоките Козирог - Овен взаимни -рушащи или обучаващи, ако приеме тезата ,че един квадрат прави човекът нещастен, то значи ли, че не може да бъде преодоляно това ли ? Астрологията има по- голямо призвание и инструментариум от това да бъде констатираща наука - "хоп- това не става"  :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #236 -: Юли 26, 2014, 07:28:00 pm »
Имате ценностни различия. Ти имаш Венера в рак и Луна във везни. Наистина ли това момиче отговаря на щенията ти или ти се е навирил гребена, заради краткия "интерес"?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #237 -: Юли 26, 2014, 08:17:38 pm »
Главното напрежение, Орфей, в тази връзка действително тече по осите, както сам си забелязал, което често се пренебрегва в синастриите. Нейната нодална ос полягва нежно върху твоята МС/IC. Разумно е да използваш нейното присъствие в живота си, за да извършиш определени метаморфози, касаещи нещата, които те карат да се чувстваш сигурен, нещата, върху които градиш живота. Няма да е лошо метаморфозите да включват ровене, честност към себе си и прочистване в тоя ред, визирам подчертаното скорпионово минно поле там. Правилният въпрос както на мен ми изглежда е, Какво дойде да ми покаже тя за самия мен, дето избягвам да го видя? Тя вероятно със самото си присъствие те кара да се чувстваш по-сигурен и по-комфортно. Твоят Плутон е в допустим орбис за съвпад със Северния и възел, така че тази връзка или липсата и те учи да бъдеш силен. Това е единият акцент на синастрията.

Другата ос, която предполагам оказва силно влияние, е твоята опозиция Венера-Нептун близо до нейната ос МС/IC.

Едното разминаване идва от това, че тя те възприема като приятел, понеже твоето Слънце е в нейния 11 дом, но нейното е в 5-ия ти, заедно с Луната и и още три планети - тя много ти товари 5 дом и това е също нещо, което те държи прилепен към връзката (под връзка разбирам изобщо контакта).

Марс на ДЦ вече го коментираха, но ще го повторя, понеже това е увреждащ аспект повече, отколкото изглежда на пръв поглед. За нея ДЦ и е тъмно мазе, където я е страх да влиза, а в мазето се е настанил твоя Марс в целия си боен блясък в Овен и блъска с меча по щита, викайки "Ела, ма Мими, ела да видиш, че нищо страшно няма!" Тя естествено дори не надзърта в мазето, никой не обича екскурзии в тъмните кътчета на душата си, хеле пък с такъв добронамерен, нетърпелив и ентусиазиран екскурзовод. Простичко казано - тя чувства неопределена заплаха от твойта посока, дори може да не го осъзнава, а да реагира несъзнателно с отдръпване. 

Луната ти в 12 дом е другото нещо, което свързва силно на душевно равнище, щото се усещате интуитивно, може единият повече от другия, но това е на лице. Проблемът с личните планети в 12 дом е, че ако връзката не се реализира като близост, интимности и заедност, е голяма мъка и болка. Това са кармични обвързвания.

Не се забавлявай с аспектите между неличните планети, опитът ми показва, че са слабо информативни и влияещи, от тях единствено може да ти послужи системата на Шестопалов, но в случая съжителство няма, та и това не си струва да се изчислява.

Няма да повтарям казаното от другите, но като цяло в синастрията преобладават нехармоничните аспекти. Ако се реализира връзка, ще бъде трудна, по-скоро няма да устои на времето, понеже няма хармонични аспекти между светилата и личните планети, т.е. напрежението в началото би подхранвало секса, но две години по-късно ще е мъчение, защото никой няма да може да се отпусне във връзката, нито потребностите му ще са задоволени.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #238 -: Юли 26, 2014, 10:00:26 pm »
Orfei,

Ти не си спасител,а просто Лъв-девойките се обладават ,не се разузнават.Ти си влязъл при нея по оста 11/5 и нодална ос там-ЮЛВ съвпад Марс  знае как тя действа ,какво ще направи и ако същата се колебае непрекъснато кой път да хване, ти много добре  я насочваш с Меркурий там .Много е хубаво мъжка Луна в знак на АСЦ на жената ,като в приказките е ,стига вие да сте Тристан и Изолда. Тук има такива индикации -Венера /Нептун/Плутон,ти й даваш светлина,тя пък ти връща топлина.
Проследи какво правят в периода транзити ,прогресия ,дирекция -и в твоята ,и в нейната карта ,за да разбереш дали искате/търсите едно и също сега ,иначе си остава една учебна синастрия с розов оттенък. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #239 -: Юли 26, 2014, 10:11:33 pm »
Конкретно по зададената карта- обърни внимание, че Десц на момичето- тя посреща своите партньори/ врагове там е в Овен. Ние сега сме в добри отношения с това момиче, но нямаме връзка, което може да се види по това, което казваш ти- различни потребности и така.
Майка и, баща и влизат там с Асц/ Марс, тя привлича такива хора и навън, което прави нещата в посоките Козирог - Овен взаимни -рушащи или обучаващи, ако приеме тезата ,че един квадрат прави човекът нещастен, то значи ли, че не може да бъде преодоляно това ли ? Астрологията има по- голямо призвание и инструментариум от това да бъде констатираща наука - "хоп- това не става"  :)
Това, което казах е на прима виста, за подробен анализ се изисква построяване поотделно на картите на всеки и време, за да се анализират детайлно, а времето е пари  :)
ДСЦ може да е овен, но реално твоя Марс попада в неин 6д, за което пише, че ще се опитваш да се бъркаш във всяка нейна работа под благовидния предлог да помогнеш, а в действителност Марс може да употреби дори груба сила, за да застави партньора да му служи. Твоето Слънце попада в неин 11д, което предизвиква в нея приятелски чувства, докато нейното Слънце попада в твоя 5д и първоначално може да се е чувствала като господарка на положението, но реално ще трябва да играе по твоите правила, ако иска да бъде включена в играта. Твоята ос Вертекс/Антивертекс се покрива с нейната ос ИЦ/МЦ, което обяснява защо приемаш по този начин влиянието на нейната семейна среда- отворили са ти портала на съдбата... Транзитен Плутон У4 за теб също е засегнал тази точка и пак ще я засегне като се върне на 15гр 32' кзр