Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 82994 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #300 -: Август 07, 2014, 07:32:59 pm »
в общи линии - доброжелателни отношения. юпитер подкрепя и напътства, помага на този със слв. сходни ценности. дават, че е хубав аспект за учител-ученик /и във философски смисъл/.

подкрепата и напътствията на Юпитер полагат на притежателя на СЛВ да осъзнае и прилага своя СЛВ по знак и дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #301 -: Август 13, 2014, 12:08:51 am »
какво мислите за двоен аспект съвпад слв с юпитер? някой има ли наблюдения? става въпрос за дете-възрастен. четох хубави неща за този аспект, макар и за сега да не виждам да се проявява като че ли. в мъжката карта слв е в съвпад и с нептун.

Късмет.Всеки ще сбъдва желанията на другия,без да се чувстват длъжни един на друг. :)
 В какъв аспект е  Юпитер ,в двете карти ?
Баща-дете или дядо-дете ?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #302 -: Август 13, 2014, 11:38:25 am »
Късмет.Всеки ще сбъдва желанията на другия,без да се чувстват длъжни един на друг. :)
 В какъв аспект е  Юпитер ,в двете карти ?
Баща-дете или дядо-дете ?1?
по натала на всеки ли имаш предвид, че нещо не разбрах? силно е аспектиран и при двамата.
при детето в стрелец, в 7ми дом. У8, съУ 11.  тригон със слънце, квадрати с венера, уран, слв.
при възрастния е в риби, 2ри дом, У11, съУ 2 - тригон с луна, меркурий, марс, уран, мц. квадрат с нептун и слв.
картите са на приятеля ми и детето ми


загрях какво питаш, ама така и така писах, ще го оставя  :012:
на квадрат са
« Последна редакция: Август 13, 2014, 11:40:21 am от Kler »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #303 -: Август 13, 2014, 01:07:21 pm »
по натала на всеки ли имаш предвид, че нещо не разбрах? силно е аспектиран и при двамата.
при детето в стрелец, в 7ми дом. У8, съУ 11.  тригон със слънце, квадрати с венера, уран, слв.
при възрастния е в риби, 2ри дом, У11, съУ 2 - тригон с луна, меркурий, марс, уран, мц. квадрат с нептун и слв.
картите са на приятеля ми и детето ми


загрях какво питаш, ама така и така писах, ще го оставя  :012:
на квадрат са

Ситуацията малко се променя,защото и при двамата Юпитер квадратира оста ,като същия може да даде тенденция към пресилена проява на ЮЛВ и понеже, и при двамата той е на трон,това се засилва и от синастричния съвпад,получава се нещо като люшкане един път  към ЮЛВ  и после рязко в посока СЛВ. Единият ще налага своите "играчки" над другия-представи се двама принца на различни кралства в една стая само с един трон ?!? Но бонусът тук е ,онова,което споменах по-горе -късмет.Огненото Слънце  е печелившо ,а водният Марс е мотивиран  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #304 -: Август 13, 2014, 01:10:29 pm »
благодаря.  :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #305 -: Август 13, 2014, 01:20:17 pm »
благодаря.  :58:

Моля. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #306 -: Август 13, 2014, 10:30:52 pm »
Мъжка луна съвпад женски сатурн много ли е лошо? ???

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #307 -: Август 13, 2014, 10:37:28 pm »
Мъжка луна съвпад женски сатурн много ли е лошо? ???

Не е готино - аспект на покорството. Една 'покорна' Луна ще трябва да задоволява високите критерии на Сатурн, тихо и кротко, без да очаква нещо в замяна.
Сатурн тук винаги ще налага волята си.

Наблюдавал съм го в синастрия на близък човек и гледката не е приятна, но все пак зависи от останалата динамика в картите и на двамата.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #308 -: Август 13, 2014, 10:40:53 pm »
Останалата динамика е просто супер.Но този ми се видя кофти аспект.
Значи жената ще ограничава емоциите на мъжа така ли?

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #309 -: Август 13, 2014, 10:45:26 pm »
Останалата динамика е просто супер.Но този ми се видя кофти аспект.
Значи жената ще ограничава емоциите на мъжа така ли?

Обратното - на жената ще и се струва, че мъжът изисква постоянно и тя винаги ще се налага да се старае повече и повече за да той е доволен, като същевременно ще подтиска своите желания/емоции за да не го разочарова с нещо.
Но такъв синастричен аспект се проявява в силата си след време, като връзката 'поулегне'.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #310 -: Август 13, 2014, 10:49:40 pm »
Аха,мерси Санти.
Иначе другите аспекти са много добри. Съвпад слънце венера, венерите в един знак. Марс,уран,плутон тригон венера, съвпад на меркуриите и т.н

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #311 -: Август 14, 2014, 10:54:27 pm »
Когато на единия прогресивното слънце, попада в 12ти дом на другия, какви биха били взаимоотношенията им?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #312 -: Август 15, 2014, 11:06:09 am »
Когато на единия прогресивното слънце, попада в 12ти дом на другия, какви биха били взаимоотношенията им?

С аромат на йодни пари (не банкноти ) . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #313 -: Август 15, 2014, 12:05:59 pm »
С аромат на йодни пари (не банкноти ) . ;)
Не разбрах??

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #314 -: Август 15, 2014, 01:10:49 pm »
Не разбрах??

Ако в периода имаш нагласа за взаимоотношения с такъв аспект ,ще разбереш ,особено след като си море ,ако не -значи не е важно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“