Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 83082 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #315 -: Август 15, 2014, 02:37:49 pm »
Напоследък , провокирана и  от върпос за лилит в синастрията, се замислих за темата отново  :017: Имате ли нагледни примери във ваши синастрии при съвпади на лилит с лични планети и оси ? То е ясно, че тези връзки ще се кармични , тип "умиране има, отърване няма".  :012:Всички знаем мита за Лилит и нейната сила, дяволската жена, готова да примамва и съблазнява, обсебваща и всепоглъщаща... връзки, където има "дяволско" привличане, много голям сексуален заряд, чусвтво за поглъщане и обричане. Аспект, при който май най-добре е да бягаш, ако го видиш по синастрии  :012: ( докато не е станало твърде късно). Най-силни са съвпадите с лични планети- венера, марс, мерурий, слънце, луна.. или осите ( ац-дц, иц-мц). От личен опит, лилит и сатурн върху мое ИЦ- уажс  :D

В синастря на близка , съвпад на неийн марс с партньорска лилит- пак ужас. Скоро се сблъсках и на мой асц , съвпад с чужд лилит.... Какви проявления е имало във ваши връзки?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #316 -: Август 15, 2014, 02:47:27 pm »
Напоследък , провокирана и  от върпос за лилит в синастрията, се замислих за темата отново  :017: Имате ли нагледни примери във ваши синастрии при съвпади на лилит с лични планети и оси ? То е ясно, че тези връзки ще се кармични , тип "умиране има, отърване няма".  :012:Всички знаем мита за Лилит и нейната сила, дяволската жена, готова да примамва и съблазнява, обсебваща и всепоглъщаща... връзки, където има "дяволско" привличане, много голям сексуален заряд, чусвтво за поглъщане и обричане. Аспект, при който май най-добре е да бягаш, ако го видиш по синастрии  :012: ( докато не е станало твърде късно). Най-силни са съвпадите с лични планети- венера, марс, мерурий, слънце, луна.. или осите ( ац-дц, иц-мц). От личен опит, лилит и сатурн върху мое ИЦ- уажс  :D

В синастря на близка , съвпад на неийн марс с партньорска лилит- пак ужас. Скоро се сблъсках и на мой асц , съвпад с чужд лилит.... Какви проявления е имало във ваши връзки?
В настоящата ми връзка - моя Лилит съвпад негов дсц, негова Лилит съвпад мой Сатурн в 8-ми. То е ясно, какво е проявлението  :012:. При мен Лилит е точно на асц-та и винаги ме е тласкала към връзки, каквито ти описваш.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #317 -: Август 15, 2014, 02:56:24 pm »
Напоследък , провокирана и  от върпос за лилит в синастрията, се замислих за темата отново  :017: Имате ли нагледни примери във ваши синастрии при съвпади на лилит с лични планети и оси ? То е ясно, че тези връзки ще се кармични , тип "умиране има, отърване няма".  :012:Всички знаем мита за Лилит и нейната сила, дяволската жена, готова да примамва и съблазнява, обсебваща и всепоглъщаща... връзки, където има "дяволско" привличане, много голям сексуален заряд, чусвтво за поглъщане и обричане. Аспект, при който май най-добре е да бягаш, ако го видиш по синастрии  :012: ( докато не е станало твърде късно). Най-силни са съвпадите с лични планети- венера, марс, мерурий, слънце, луна.. или осите ( ац-дц, иц-мц). От личен опит, лилит и сатурн върху мое ИЦ- уажс  :D

В синастря на близка , съвпад на неийн марс с партньорска лилит- пак ужас. Скоро се сблъсках и на мой асц , съвпад с чужд лилит.... Какви проявления е имало във ваши връзки?

Мъжът, с който съм се чувствала истински жена, който всъщност ми даде самочувствието на жена - негова лилит върху моя Луна, а моята Лилит около неговия Марс. Голям сексуален заряд от моя страна не е имало (в смисъл, че при друг имаше в повече), но той ми даваше особено "усещане за жена". Всички около мен казваха - "жалко, че е женен" - явно и при него е имало нещо такова.

Да добавя - при връзките с всепоглъщане, обсебване, невъзможност да се оттървеш - нямам аспекти на Лилит.
« Последна редакция: Август 15, 2014, 02:58:01 pm от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #318 -: Октомври 23, 2014, 07:09:19 pm »
Според вас партньорски Луна  Овен срещу Луна  Скорпион, Луна Везни срещу Луна Телец, особено в интимна синастрия, има ли бонус от това, че са съответно подвластни на един и същ диспозитор, смекчават неудобството на аспекта куинконкс ? Ако имате лични наблюдения, бихте ли споделили . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #319 -: Октомври 23, 2014, 11:06:49 pm »
Никакъв
Нямам наблюдения
Изобщо има ли такива дълги връзки?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #320 -: Октомври 23, 2014, 11:30:07 pm »
Има . Аз имам наблюдение за една такава, но не са непрекъснато заедно-почти негласно споразумение.Може би това  ги държи заедно, Луна Везни (Ж) -Луна Телец(М).
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #321 -: Октомври 24, 2014, 01:10:37 pm »
Луните в Овен или много ми допадат или са ми изключително неприятни и нетърпими, зависи от цялостното поведение но човека от среща, имам непоносимост към агресивни, неовладяни, самонадеяни характери, които по никакъв начин не се съобразяват с останалия свят. Но при мен мисля, че това идва от Овенския акцент, не от Луната.

Рени дай да видим синастрията, не мисля че е заради Луните.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #322 -: Октомври 24, 2014, 04:56:34 pm »
Satin, при кои положения Луна в Овен ти импонира  и при кои не, и имала/ш ли си близки взаимоотношения със същата -приятели, роднини, интимен партньор,колеги, тогава се усеща най-силно влиянието на Луната ?!?

Нямам предвид, че само Луната държи едно партньорство, а до колко има или няма компесаторен елемент при тази ситуация. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #323 -: Октомври 26, 2014, 09:45:54 am »
какво мислите за интересна синастрична взаимовръзка

СЛВ/м/  съвпад  Венера/Асц/ж,тя е диспозитор на Слънцето, У7,У СЛВ Юпитер,У1,5,УЮЛВ Меркурий
ЮЛВ/ж/ съвпад  Венера /м/ ,съвпада е в 4 дом на жената

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #324 -: Октомври 26, 2014, 01:11:08 pm »
какво мислите за интересна синастрична взаимовръзка

СЛВ/м/  съвпад  Венера/Асц/ж,тя е диспозитор на Слънцето, У7,У СЛВ Юпитер,У1,5,УЮЛВ Меркурий
ЮЛВ/ж/ съвпад  Венера /м/ ,съвпада е в 4 дом на жената

В първият случай,жената може  да  помогне на мъжа да открие свои таланти, да развие успешно чувството си за любов, хармония, много добър индикатор за връзка.
Във втория случай на жената са познати желанията, вкусовете на мъжа или типа връзка да й е познат, а за онези, които са кармично настроени, може да са имали връзка от миналото.
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 01:15:09 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #325 -: Октомври 26, 2014, 01:35:13 pm »
Бях срещал някъде, че използват и друга точка за Лилит или по-точно h13, която обикновено се намира в същият знак, както другият Лилит и се свързва отново със същите сигнификации.
Изследвали ли сте я ?
Досега в мои синастрии иначе не съм имал особено намесен Лилит, може би и затова нямам незабравима  ;D .

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #326 -: Октомври 26, 2014, 07:47:59 pm »
В първият случай,жената може  да  помогне на мъжа да открие свои таланти, да развие успешно чувството си за любов, хармония, много добър индикатор за връзка.
Във втория случай на жената са познати желанията, вкусовете на мъжа или типа връзка да й е познат, а за онези, които са кармично настроени, може да са имали връзка от миналото.

Рени ,благодаря ти, :08:  за юлв/венера и аз така си го помислих  :72:,но пък двете венери са в квадратура и хванати от нодалните оси,не е ли трудно постигане на хармония ::)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #327 -: Октомври 26, 2014, 07:54:54 pm »
това изрових на последно десет ретро меркурий
цитирам :

"Комбинацията на различните планети и сходствата на различните констелации са сигнификантни и когато човек иска да знае дали го засяга определена мунданна констелация /и без да има точни транзити/.

Например ако имаме съвпад на венера и марс на небето в скорпион, то тази констелация засяга от гледна точка на транзитите само тези, които имат планети в градуса на съвпада /плюс/минус 8 градуса/, обаче не само ... активират се и лични планети, асцендент и десцендент, които са в скорпион, но не са в тези градуси, просто защото планетите на стоят заковани на едно място, а се движат известно време преди съвпада и след съвпада в полето на скорпиона /нарочно не искам да споменавам телците и всички други, които са засегнати от този съвпад индиректно чрез аспекти и проекции, тоест чрез срещата със влюбени субекти/

ОБАЧЕ от гледна точка на енергийният синхрон, се активират не само скорпионовите позиции, а и всички хороскопи, в които има констелации на комбинацията венера/марс, това са венера в 1-ви, венера в овен, марс във 2-ри и 7-ми дом, марс в телец и везни, аспекти между венера и марс, асцендент везни, овен на върха на 2-ри дом ... допълнително от позицията на марс и венера в скорпион реагират и всички хора, които имат в хороскопите си констелации на комбинация между венера-плутон и марс-плутон, тоест например венера в 8-ми, плутон в 1-ви, аспект между венера и плутон, аспект между марс и плутон и т.н. ...

всички тези хора са силно влюбчиви и реагират при всеки мунданен аспект на венера и марс /или на транзити на венера и марс в скорпион/ със силни емоционални реакции, които могат да доведат до нова връзка независимо дали има синастрично сходство между двама души /тоест единственото, което имат общо априори би било, че реагират и двамата на вибрацията на комбинацията венера-марс, венера-плутон, марс-плутон/

тази година ще имаме съвпад на венера и марс в скорпион декември месец, който ще предположи един куп успешни нови връзки /за разлика от съвпада 2002, който не се състоя, марс и венера танцуваха и се гонеха из скорпиона, но не се стигнаха, тогава започнаха един куп ужасно травмиращи връзки, които стигнаха за съжаление само до психиатрията/

венера/марс е само една възможна комбинация от много други, която засяга отношенията между хората като владетели на 1-ви и 7-ми мунданен дом ... "

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=break&Number=1941073628&page=12&view=collapsed&sb=5&part=all&vc=1


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #328 -: Октомври 26, 2014, 09:01:11 pm »
Рени ,благодаря ти, :08:  за юлв/венера и аз така си го помислих  :72:,но пък двете венери са в квадратура и хванати от нодалните оси,не е ли трудно постигане на хармония ::)

Постигането на хармония в единия партньор ще е факт, но същото не е задължително условие за хармония между двамата, след като има квадратура или някаква друга специфика . :)
Когато има  взаимодействие между партньорска планета и нодална ос, самият участник с възлите среща началник-гарата в лицето на партньора с планета, за да му покаже или помогне да следва правилния коловоз, чрез съответния влак-планета, това не е задължителен фактор-връзка или любов, брак, но е желателен , ако планетата-влак е Венера за любовна връзка, Слънце/ Юпитер за бизнес и т.н. и то към СЛВ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #329 -: Октомври 26, 2014, 09:05:52 pm »
Постигането на хармония в единия партньор ще е факт, но същото не е задължително условие за хармония между двамата, след като има квадратура или някаква друга специфика . :)
Когато има  взаимодействие между партньорска планета и нодална ос, самият участник с възлите среща началник-гарата в лицето на партньора с планета, за да му покаже или помогне да следва правилния коловоз, чрез съответния влак-планета, това не е задължителен фактор-връзка или любов, брак, но е желателен , ако планетата-влак е Венера за любовна връзка, Слънце/ Юпитер за бизнес и т.н. и то към СЛВ.
А стига бе Рени. На мен, все на възела ми се лепят пустите му партньорски планети.
В първата връзка- Сатурн.
Във втората- Слънце и Сатурн. :)