Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 83076 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #360 -: Юли 13, 2015, 01:43:55 pm »
Изживявала съм квадрата-тежък е, ама си зависи от характера и нуждите на човека и от наталната карта. Аз бях човека със Сатурна и яко набивах канчето на другия човек, посочвах му слабостите, но не с нежност, а с каране. Замесен ли е Сатурн няма как да е леко.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #361 -: Юли 13, 2015, 01:48:35 pm »
Аз пък мисля, че опозицията може да бъде градивна. За квадрата се съгласявам, че е доста труден, съвпада не знам. Съвпада ми изглежда да изисква повече и слънцето да се чусвтва тотално притиснато. Но опозицията в синастрията може да не е зле. Много брачни двойки или дълготрайни партньорства ги имат тези аспекти, иначе урановите аспекти трудно ще ги задържат във времето. Но както каза някой преди това- много е важен знакът. Пример: аз съм имала синастрии , където мой сатурн е бил в опозиция на близнашкото слънце отсреща. Имам наблюдения , че при близнашките слънца може да действа в градивна насока- един вид забравят си 100-те лица, бързото отмятане и тн,  и стават по-дисциплинирани и структурирани. А сатурн в стрелец не е толкова лош  :012: Същото би трябвало да е и при сатурн в близнаци и слънце в стрелец. Виж за овенско слънце и сатурн във везни доста ще се замисля, дали може да се издържи  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #362 -: Юли 13, 2015, 02:26:36 pm »
Този аспект, как може да се преодолее? И аз видях сега, че имам сатурн квадр слънце на човек, от когото се интересувам и вълнувам.
Ако този със сатурн вместо да пренебрегва и омаловажава постиженията на другия, започне да го хвали повече и цени, ще се преодолее ли негатив аспект?
Предполагам, че галенето в посока на косъма, а не срещу него, се отразява на всеки благояриятно, но ще дам пример за последното 'погалване' от страна на Сатурна-козирог на голямата дъщеря към моето и без това недобре поставено Слънце във везни- получила е моята първа книжка и ми пише, че е хубава, но в увода съм имала грешка- вижда се, че е писан от редактор, който си е сложил името под увода, но приписа веднага на мен грешката, която е техническа- в думата "има" е изтървана бугвичката "а", а на мен ми потънаха гемиите, след нейната "похвала"  :)

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #363 -: Юли 13, 2015, 11:19:23 pm »
А кой аспекти според вас дават желанието за манипулиране, може би тези по плутон. И съответно естествено подаването на такова.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #364 -: Юли 13, 2015, 11:39:43 pm »
И трите: квадрат, опозиция, съвпад са слабо казано ужасни.
Това мисля, че са единствените аспекти, които не мога да понеса.
Сатурн се опитва да омаловажава Слънцето, кара го да се чувства неоценено, смазано, потиснато. Тук то губи способността си да блести. Както каза Акрукс, брутално премазване на егото.
Имам връзки с партньорски Сатурн върху моето Слънце,Венера...и не съм се чувствала изобщо подтисната,а сигурна.Като чета какво сте писали ще го препиша на останалите лични и партньорски положителни аспекти към съвпада.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #365 -: Юли 13, 2015, 11:51:39 pm »
Имам връзки с партньорски Сатурн върху моето Слънце,Венера...и не съм се чувствала изобщо подтисната,а сигурна.Като чета какво сте писали ще го препиша на останалите лични и партньорски положителни аспекти към съвпада.
Е, то твоето прословуто его няма затискане  :012:
Сигурно все ти си отгоре, за да покажеш на кого е ръководната роля в двойката  :29:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #366 -: Юли 13, 2015, 11:58:05 pm »
Е, то твоето прословуто его няма затискане  :012:
Сигурно все ти си отгоре, за да покажеш на кого е ръководната роля в двойката  :29:
Всъщност не беше така,уважавах(м) ги/го и ценя(х) мненията му(им).  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #367 -: Юли 14, 2015, 12:52:57 am »
Всъщност не беше така,уважавах(м) ги/го и ценя(х) мненията му(им).  :)
Драконяда ти с овенско слънце ли беше, помня от няклъде,че имаше нещо овенско, защото човекът нз защо споделя , че се чуствал много спокоино и уютно в домът ми и в присъствието ми.


Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #368 -: Юли 14, 2015, 01:04:18 am »
Драконяда ти с овенско слънце ли беше, помня от няклъде,че имаше нещо овенско, защото човекът нз защо споделя , че се чуствал много спокоино и уютно в домът ми и в присъствието ми.
Да,с Овенско Слънце съм.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #369 -: Юли 14, 2015, 01:05:18 am »
А кой аспекти според вас дават желанието за манипулиране, може би тези по плутон. И съответно естествено подаването на такова.
Плутон в квадрат с Луната на другия (този с Луната е манипулираният).

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #370 -: Юли 14, 2015, 01:15:38 am »
Плутон в квадрат с Луната на другия (този с Луната е манипулираният).
При нас има негов плутон в квадрат с мое слънце,в тригон с мой мерк,съвпад с марс ,съвпад със сатурн ,съвпад плутон плутон,и мой плутон квадрат негов юпитер.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #371 -: Юли 14, 2015, 08:47:00 am »
А какво ще споделите за опозицията на марс със слънце , не дава ли скандали,разправии между двамата.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #372 -: Юли 14, 2015, 09:14:28 am »
Имам връзки с партньорски Сатурн върху моето Слънце,Венера...и не съм се чувствала изобщо подтисната,а сигурна.Като чета какво сте писали ще го препиша на останалите лични и партньорски положителни аспекти към съвпада.

Макар на много места напрегнатите аспекти - съвпад, квадрат и опозиция да ги тълкуват почти еднакво аз мисля, че всеки аспект си има своите особености. Не е равнозначво съвпад с опозиция.

В твоят случай имаме троново слънце и Сатурн в заточение, а това също оказва влияние.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #373 -: Юли 14, 2015, 09:14:41 am »
А какво ще споделите за опозицията на марс със слънце , не дава ли скандали,разправии между двамата.
Мисля, че по-скоро дава нуждата връзката да е на физическо ниво, много силен физически и емоционален заряд.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #374 -: Юли 14, 2015, 09:22:25 am »
Мисля, че по-скоро дава нуждата връзката да е на физическо ниво, много силен физически и емоционален заряд.
Тук позна за физическото ниво на нещата  , но истината е , че връзката беше много силна ,но и с много скандали и разправии накрая , винаги съм мислила , че водещата страна в скандалите, при такава ситуация трябва да е тази с марса, но при нас беше обратното .Аз повеждах  винаги скандалите , а той се мъчеше да успокои нещата .
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 09:28:48 am от adelina »