Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 121728 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на възлите
« Отговор #330 -: Октомври 11, 2015, 08:42:53 pm »
А някой преживял ли е наскоро транзитен слв през иц ? На мен ми предстои скоро, около сатурновото завръщане.  ::)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13593
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #331 -: Октомври 11, 2015, 10:03:30 pm »
А някой преживял ли е наскоро транзитен слв през иц ? На мен ми предстои скоро, около сатурновото завръщане.  ::)
Преди 3г мина над моя ИЦ, нищо не се промени у дома, а когато премина в 3д ходих на екскурзия в чужбина, след 8г затишие по отношение на пътуванията зад граница.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на възлите
« Отговор #332 -: Октомври 11, 2015, 10:44:10 pm »
Преди 3г мина над моя ИЦ, нищо не се промени у дома, а когато премина в 3д ходих на екскурзия в чужбина, след 8г затишие по отношение на пътуванията зад граница.

Akruks, благодаря за споделеното. Дано и при мен да се прояви повече по 3ти дом, нови запознанства, нови места. През последният месец нодалната ос ми е в квадрат с луната, не е много приятно.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #333 -: Октомври 12, 2015, 09:21:11 am »
Akruks, благодаря за споделеното. Дано и при мен да се прояви повече по 3ти дом, нови запознанства, нови места. През последният месец нодалната ос ми е в квадрат с луната, не е много приятно.

този квадрат ми е интересен - би ли споделила характеристиките на Луната ти в натала?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #334 -: Октомври 12, 2015, 11:40:19 am »
И аз се замислих за този квадрат, защото при мен тъкмо премина с другото светило - Слънцето, което при мен е и доминанта и изобщо аспектът беше с голям отзвук, но при мен има и други действащи аспекти, та ефектът е комплексен. СЛВ ще ми направи съвпад с Луната и съответно квадрат с Венера и натален СЛВ, но има време, тъкмо да глътна малко въздух :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #335 -: Декември 17, 2015, 12:41:41 pm »
Мдаа, тр ЮЛВ навлезе в градуса на нат Сатурн - не особено приятна ситуация. 1997г при тази ситуация прекъснах връзката с господина, с който сега отново се срещаме и се запознавам с друг господин, бърза и страстна, изгаряща връзка, но заради него след това ревах и страдах 1 година, а ми държа още 2-3.
Дали сегашната подновена среща няма общо с това ....  ???

Сатурн ми е У7 и е в 9 дом - и двамата са чужденци.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на възлите
« Отговор #336 -: Декември 17, 2015, 01:25:33 pm »
този квадрат ми е интересен - би ли споделила характеристиките на Луната ти в натала?

Happy, чак сега виждам този стар пост.  :) Луната е в 12ти в рак  , опозиция на нептун и марс, тригон плутон.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на възлите
« Отговор #337 -: Декември 17, 2015, 01:27:09 pm »
Цитат
Дали сегашната подновена среща няма общо с това ....  ???

Най- вероятно. Нали сатурн и възлите се свързват с кармата, пък като У7, да се сещаме къде ще се проявява.  ;)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #338 -: Декември 17, 2015, 01:39:46 pm »
Привлякохте вниманието към проявленията на СЛВ/ЮЛВ, които не са ми много ясни.  :-*
Интересно, по синхроничност  :) тъкмо днес забелязах, че СЛВ/ЮЛВ са в точен съвпад с К2/8 домове и навлизат в 1/7 домове. Транзитен СЛВ е в съвпад и с натален Плутон, У4. Нодалната ос прави освен това секстил/тригон към натален Нептун, У7/8 домове.
Очаквам партньорството да е актуалната тема.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на възлите
« Отговор #339 -: Декември 17, 2015, 01:47:37 pm »
Аз миналта или по -миналта седмица имах точен съвпад на юлв с натален меркурий У4,12. Съвпадът е в 10ти, на 2 гр от МЦ. Проявленията могат да бъдат меркуриевата дейност, с която се занимавам в момента. Освен това нови запознанства, но това по -скоро към транзитен юпитер в 3ти го отансям. И може би проявлението-появи се една персона, с която от време на време тррябва да работя, а тя страхотно ме изнервя, не само мен. Обикновено някой порсто трябва много да се постарае, че да ме изкара извън нерви, но явно с тази имаме доста напрегната синастрия, понеже и се получава лесно. Имахме няколко словестни диспута вече, транзитния марс във везни не ме оставя да скучая в това отношение.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #340 -: Декември 17, 2015, 03:57:25 pm »
Привлякохте вниманието към проявленията на СЛВ/ЮЛВ, които не са ми много ясни.  :-*
Интересно, по синхроничност  :) тъкмо днес забелязах, че СЛВ/ЮЛВ са в точен съвпад с К2/8 домове и навлизат в 1/7 домове. Транзитен СЛВ е в съвпад и с натален Плутон, У4. Нодалната ос прави освен това секстил/тригон към натален Нептун, У7/8 домове.
Очаквам партньорството да е актуалната тема.

подчертаното ти е най-важно ... Плутон по принцип е еволюцията на душата - важен процес, нещо важно (независимо от +/-) се случва около теб. Обърни внимание на наталните възли - дали вече вървиш по пътечката?

Моя опит - 4-5 месеца след аспекта от 1997, който описах по-горе, СЛВ е бил в/у съвпада Венера/Плутон - невероятно нещастна бях - човека каза - край (е, много любезно, но ... ). Много добре си спомням, че колкото и да ми беше тежко, упорито държах на поведение по СЛВ, не тръгнах по ЮЛВ (както правех преди). Оттогава обръщам внимание (без да съм знаела за астрология и възли) на енергията на наталния ми СЛВ. Някакси този съвпад дава подтик за еволюционното развитие, дава сили за него. А еволюционния подтик е отсрещния дом на наталния Плутон+СЛВ.

ее, кога ще стигна до тази книга, м....а му  :57:

ако през почивните дни не пътувам, ще опитам ....

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на възлите
« Отговор #341 -: Декември 17, 2015, 04:05:01 pm »
Гледам, че другото лято тр Слв ще е в съвпад с Юпитер (10 дом) и ще е в опозиция с Луната ми. Това ми звучи интересно, нищо, че си нямам и на идея какво ще ми донесе.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #342 -: Декември 17, 2015, 04:22:13 pm »
Гледам, че другото лято тр Слв ще е в съвпад с Юпитер (10 дом) и ще е в опозиция с Луната ми. Това ми звучи интересно, нищо, че си нямам и на идея какво ще ми донесе.

Дотогава ще го измислим :) - само да сме живи и здрави :)
Можеш да си разсъждаваш по наталните характеристики на участниците и да ги навържеш .... :)

ще ти напиша на мен какво ми се е случило тогава .... защото и аз имам опозиция Юпитер/Луна. Ама утре :)
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 04:25:13 pm от Happy58 »

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на възлите
« Отговор #343 -: Декември 17, 2015, 04:32:48 pm »
От 3години Плутон ми транзитира напред-назад върху натален северен възел в 8ми дом/Козирог/ и се появиха повече външни фактори, отколкото за предните 20г, каращи ме да се променя, но интересното е, че вътрешните промени и то големи, които станаха в резултат на горното, настъпиха последните 5месеца, когато транзитния сев. възел отиде върху наталния Плутон в 5ти дом/Везни/, много неща се изясниха тогава.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #344 -: Декември 17, 2015, 04:36:33 pm »
подчертаното ти е най-важно ... Плутон по принцип е еволюцията на душата - важен процес, нещо важно (независимо от +/-) се случва около теб. Обърни внимание на наталните възли - дали вече вървиш по пътечката?

Моя опит - 4-5 месеца след аспекта от 1997, който описах по-горе, СЛВ е бил в/у съвпада Венера/Плутон - невероятно нещастна бях - човека каза - край (е, много любезно, но ... ). Много добре си спомням, че колкото и да ми беше тежко, упорито държах на поведение по СЛВ, не тръгнах по ЮЛВ (както правех преди). Оттогава обръщам внимание (без да съм знаела за астрология и възли) на енергията на наталния ми СЛВ. Някакси този съвпад дава подтик за еволюционното развитие, дава сили за него. А еволюционния подтик е отсрещния дом на наталния Плутон+СЛВ.

ее, кога ще стигна до тази книга, м....а му  :57:

ако през почивните дни не пътувам, ще опитам ....

Хепи, мерси много :)
Усещам плутоновото от доста време насам точно по отношение на партньорството, може да е от приближаването на транзитен СЛВ към него. Снощи направих голяма каша от нищо. Няма да обяснявам, повечето тук са наясно какво значи Плутон в една връзка. :) За малко всеки да поеме по пътя си. Не знам кой ни пази, та сме още заедно, въпреки плутонщините ми, които досега явно са били в латентно състояние и са неподозирани и за мен. Накратко, самата аз не мога да се позная   :o

В интерес на истината, винаги съм реагирала по ЮЛВ. Изключително ми е трудно да го правя по СЛВ. А той, милия, е в седми дом, в Риби, точно в опозиторния дом на Плутон, за което споменаваш и ти.

Плутон ли ще извади наяве вопиющата нужда от линия на поведение по северния възел? Ще разруши или ще преобразува без загуби? Ако ги има, поне дано са по-малки.
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 04:40:31 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми