Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 280653 пъти)

skarlet

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Синастрии
« Отговор #1545 -: Януари 30, 2019, 08:18:54 pm »
Много благодаря 🍀

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Синастрии
« Отговор #1546 -: Май 25, 2019, 05:39:03 am »
В синастрия женска Луна опозиция Сатурн на мъж добре ли е за съжителство?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Синастрии
« Отговор #1547 -: Май 25, 2019, 05:55:22 am »
В синастрия женска Луна опозиция Сатурн на мъж добре ли е за съжителство?

Сафо, доколкото прочетох и се доверявам, само по този аспект не може да се каже.  Например може да имате прекрасни отношения, но целите ви може да са напълно различни или някак си несъвместими. Зависи къде се намира Сатурн на жената и какви аспекти прави в синастрията, както и другите аспекти на Сатурн на мъжът. На първо място се разглежда поотделно, за да се разбере накъде ще се наклони везната. Луната се чувства ранена от Сатурн. Емоция, психика срещу прагматизъм, консерватизъм.

"Този аспект често предизвиква ситуация на зависимост, в която жената се бори за своята емоционална свобода, а мъжът изразходва много енергия, опитвайки се да я повлияе. Мъжът се опитва да наложи на жената чувството си за мъдрост, достойнство и коректност, но това я кара да се почувства зашеметена и депресирана. Връзката с този аспект може да продължи за неопределен период от време, докато и двамата достигнат определена кармична зрялост."
« Последна редакция: Май 25, 2019, 06:03:58 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Синастрии
« Отговор #1548 -: Май 25, 2019, 06:03:59 am »
maimunka,благодаря!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1549 -: Май 27, 2019, 05:16:12 pm »
В синастрия женска Луна опозиция Сатурн на мъж добре ли е за съжителство?
Луната на мъжа ми е опозиция на моя Сатурн, питай него колко му е добре  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1550 -: Май 27, 2019, 05:48:38 pm »
В синастрия женска Луна опозиция Сатурн на мъж добре ли е за съжителство?

Опозицията в синастрията не действа така напрегнато както по натал, ако участниците в нея, не са силно повлияни от Венера или са силно практични хора. В смисъл, ако не се нуждаят от силна обмяна на интимност. Акцент Близнаци, Водолей ще се справят с влиянието на този аспект, да се издигнат над тревогите, които носи и ще се дистанцират от него, поддържайки едно делово съдружие, докато засилен акцент на Вода и при двамата или при единия ще е пагубен този обмен- искаш да стигнеш до другия, а срещаш греда, дувар, бетон ? Трябва първо да разбереш какво иска човека, с какво му е удобно и тогава ще усетиш кое ще е "съвместимото" за него. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Синастрии
« Отговор #1551 -: Май 27, 2019, 07:05:57 pm »
Благодаря Акрукс,Рени!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Синастрии
« Отговор #1552 -: Юни 11, 2019, 01:39:57 pm »
Моля някой да сподели за контакти на Хирон в синастрия. Конкретно – Хирон-Слънце, съвпад и опозиция. Не мога да си позволя да се чувствам по този начин, толкова уязвима и интуитивно привлечена, и да си губя времето да си отварям една по една раните, които тъкмо едва съм закърпила, ако няма да доведе до нещо смислено. Не ми се страда за самото страдание точно в момента. Има ли изобщо предпоставка за дълготрайни взаимоотношения, или след "лечението" няма как да се погледнат повече?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Синастрии
« Отговор #1553 -: Юни 11, 2019, 01:52:22 pm »
Art, моят Хирон е опозиция точна с луната на мъжа ми, със Слънцето му също, 2*орбис.Нарани ме жестоко, сега той се чувства зле. Просто нищо не е както преди.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Синастрии
« Отговор #1554 -: Юни 12, 2019, 12:15:39 am »
Мерси за отговора, Сафо!
Не разбирам Хирон и не съм го изследвала, надявах се някой да ми каже, че контактите му са смислени и изграждат, а не рушат.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Синастрии
« Отговор #1555 -: Юни 12, 2019, 07:06:28 am »
Мерси за отговора, Сафо!
Не разбирам Хирон и не съм го изследвала, надявах се някой да ми каже, че контактите му са смислени и изграждат, а не рушат.
Смислени са.Все пак трябва да има "помощ"от нещо в натала,за да помага да се превъзмогне това,което причинява болка.При мен Хирон е в 11 дом,или 5 ти производен на мъжа ми....много буквално.Но,има и друго:Неговият Сатурн квадратира Слънцето ми,Марс,Меркурий,Плутон са в квадрат с Луната ми.Хирон в картата ми е в секстил с Меркурий и тригон с Нептун,така че аз се самолекувам посредством говорене,писане,споделяне,комуникации,пътуване,четене,снимане..... :)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Синастрии
« Отговор #1556 -: Юни 12, 2019, 09:13:20 am »
Да, да, синастрията ми е ясна отвъд Хирона, Сатурнова, но го има и любовното. Съществото ми си го избра измежду други (по-"удобни") хора, усещам болката му и искам да го излекувам, но ако ще разболея себе си, просто не знам дали мога да си го позволя, 'щото тъкмо съм изплувала до видим бряг, но още съм далеч от стъпване.

//с теб си приличаме (поне така го усещам на моменти), моят Хирон е ретро, в точна опозиция с Мерк/Нептун:Д //това ми е най-точният аспект
Благодаря ти за вниманието, имах нужда!)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1557 -: Юни 12, 2019, 03:00:21 pm »
Моля някой да сподели за контакти на Хирон в синастрия. Конкретно – Хирон-Слънце, съвпад и опозиция. Не мога да си позволя да се чувствам по този начин, толкова уязвима и интуитивно привлечена, и да си губя времето да си отварям една по една раните, които тъкмо едва съм закърпила, ако няма да доведе до нещо смислено. Не ми се страда за самото страдание точно в момента. Има ли изобщо предпоставка за дълготрайни взаимоотношения, или след "лечението" няма как да се погледнат повече?
Тук има за Хирон, може да ти е полезно, дори да не е за синастрия https://pims.ucoz.net/publ/khiron/53

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Синастрии
« Отговор #1558 -: Август 05, 2019, 04:32:22 am »
Момичета.. имам чувството, че съм психопат.... Много ревнувам детето си от баща ѝ, а знам, че не трябва да е така... Не стига, че баща ѝ в нищо не ми помага, но и я обработва с покупки - я с някоя дрешка, лакомство... но да ми помогне с издръжка, с детска градина или рожден ден ... не.. Всеки път я ми връща при мен различно дете, сякаш е манипулирано.. държи се отдръпнато и на мен ми става мъчно и ме страх да не се отдалечим или да я загубя  ???

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1559 -: Август 05, 2019, 03:15:21 pm »
gerivas, има силен акцент на Земя, Сатурн, фиксаж, при теб и необходимостта от контрол и вкопчване в другия.Това води до страхове, тревожност, негодувание, гняв, недоверие, подозрителност, даже и до егоизъм. Фокусирана си само върху едно нещо, някой и това води до инертност. Имаш силен практичен усет за нещата, но ти е трудно да схванеш емоционалния свят,а  срещу теб стои дете Раче, с чувствена Луна в Телец. Нормално е детето да е изкушено от материалните придобивки, но и ти можеш да го заинтригуваш с неща, които не са скъпи, но ценни и с Марс в Близнаци на твоя АСЦ- играйте на асоциативни игри, разговаряйте, скачай, бягай, съревновавай се с него, противопоставяй му се, важното е да има разнообразие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“