Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277636 пъти)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Синастрии
« Отговор #720 -: Юли 29, 2015, 10:16:35 am »
Мерси :) Всеки разбира нещата различно! Не е нужно да се съдим, нали? Понякога двама човека, които ИСКАТ да имат дете могат да бъдат много по-добри родители, от тези, които някога се били разбирали, евентуално, след това развели и намразили. Децата така страдат много повече! Това е толкова дълга тема... изобщо не смятам да споря и да налагам мнението си.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #721 -: Юли 29, 2015, 12:20:05 pm »
Тези двамцата дали си пасват :) Младежа е отвън. Мислят да си правят дете, но не са двойка. Даже почти не се познават. Любопитно ми е какво казват планетите
То дете не се прави с приказки, а младежа обича да приказва, сигурно по няколко пъти на ден ѝ звъни, но не звъни само на нея- вятър го вее на бял кон, но и конят му чужд, използвач

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Синастрии
« Отговор #722 -: Юли 29, 2015, 12:34:30 pm »
Не мога да го преценя, наистина. Може и този час, който съм ползвала да не е верен. Той е много стеснителен и има много комплекси. Със сигурност знам, че не се занимава с други. Не за друго - просто е адски срамежлив, чак до глупост. Но пък изглежда доста добре и е добро момче като цяло. Явно всичко е в главата му

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #723 -: Юли 29, 2015, 01:05:06 pm »
Не мога да го преценя, наистина. Може и този час, който съм ползвала да не е верен. Той е много стеснителен и има много комплекси. Със сигурност знам, че не се занимава с други. Не за друго - просто е адски срамежлив, чак до глупост. Но пък изглежда доста добре и е добро момче като цяло. Явно всичко е в главата му
Аз написах нещата, спрямо знаците на светилата му, Марс и АСЦ
Какъвто и ще да е, ти питаше дали си подхождат астрологично- според мен не, тя има нужда от улегнал и работлив мъж, който може и да не е чак толкова хубав, а той е обратното на това

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #724 -: Юли 29, 2015, 01:17:46 pm »
И въобще, ... за какво точно ще им служи това дете? Що за безумие ... да си направим дете, ама що ... ей така, да си имаме ... а после, защо това дете било болно, пък онова нещо му имало .. и т.н. Направо са за бой такива хора. Дете се създава с любов и отговорност, а не за доказване на плодовитост или задоволяване на болни амбиции. Поне аз смятам така.
Ами защото биологичният часовник цъка, Хепи- не погледна ли на жената Плутон и Сатурн в кой знак са, определено не е на 20г, а е около 35г.
Една жена колкото и да е реализирана добре в живота, ако не се е реализирала като майка страда- може да не го показва, да не го осъзнава дори, но вътрешните терзания си ги има и избиват на повърхността под една или друга форма.
Много жени се водят самотни майки, но са майки- отглеждат здрави и щастливи деца, което е по-морално и за предпочитане от това да е престаряла кукувица, която ляга в чуждо гнездо.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #725 -: Юли 29, 2015, 01:28:14 pm »
Ами защото биологичният часовник цъка, Хепи- не погледна ли на жената Плутон и Сатурн в кой знак са, определено не е на 20г, а е около 35г.
Една жена колкото и да е реализирана добре в живота, ако не се е реализирала като майка страда- може да не го показва, да не го осъзнава дори, но вътрешните терзания си ги има и избиват на повърхността под една или друга форма.
Много жени се водят самотни майки, но са майки- отглеждат здрави и щастливи деца, което е по-морално и за предпочитане от това да е престаряла кукувица, която ляга в чуждо гнездо.

е, аз, като дете без родители, съм на друго мнение ... но кой ги пита децата .. важното е майките да са се осъществили

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Синастрии
« Отговор #726 -: Юли 29, 2015, 01:42:14 pm »
[quote ]
- неговия Сатурн няма връзка с нейната карта, а нейния е захванал неговото Слънце и ЮЛВ - в този случай, не знам кой кого притиска в тази връзка.
... да не се опитва повече да доминира във връзките си и да не разчита все на партньор, а да подхожда самостоятелно в живота си, като се стреми към хармония, взаимодействие, двустранни взаимоотношения, а не само това, което тя иска.
[/quote]

По така предложената синастрия си мисля, че А. е "жертвата", "горкия".  Скорпионката съвсем не е баламосваната женичка, страдалката. Допускам, че той дори иска или е искал да се откъсне от нея, но не е успял, вероятно със секс го държат, защото имат силни сексуални аспекти. Но както е отбелязано, липсват здрави обвързващи аспекти, липсват стабилни сатурнови връзки, особено към Венера. Слънце-Сатурн е мощен потискащ аспект, печат на нещастието по Шестопалов, не смятам, че хармония  и щастие при такъв съвпад са възможни. Има и добри взаимни, но доста широки и разходящи аспекти Слънце-Юпитер, но не смятам, че са в състояние да компенсират отбелязания от Хепи съвпад. Енергетиката на Сатурн-Марс също не му е позната и вероятно му действа като прът в колелата. А. не е истински щастлив с М., вероятно просто секса с нея много му харесва и такава ситуация на добре прекарано време го устройва.
Сега по памет, докато пиша се сещам, че има и квадратура на Луна с Меркурий, съвпад тежкар, но не се сещам Плутон или Уран. Все едно, не е нещо, което бих искала да имам в синастрията си с любимия човек.

Еротична оценка на синастрията - добра.
Но и за двамата би било по-добре да не си играят на семейство, за партньорство се искат повече от съвпади на Луни, секстил Марс, съвпади на Венери с Плутон и еднакви Марсове.


vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Синастрии
« Отговор #727 -: Юли 29, 2015, 01:47:33 pm »
Аз написах нещата, спрямо знаците на светилата му, Марс и АСЦ
Какъвто и ще да е, ти питаше дали си подхождат астрологично- според мен не, тя има нужда от улегнал и работлив мъж, който може и да не е чак толкова хубав, а той е обратното на това

точно така е... тоя е малко... като дете :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #728 -: Юли 29, 2015, 01:55:29 pm »
е, аз, като дете без родители, съм на друго мнение ... но кой ги пита децата .. важното е майките да са се осъществили
Ти нали имаш брат, който е създал семейство, гледа си жената и децата- на него не му пречат вашите родители такива, каквито са били, нали? То идеално няма никъде, ако всички разсъждаваха по твоя начин, човечеството ще се затрие, а Господ е заръчал да се множим, колкото са звездичките в небето   :29:

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #729 -: Юли 29, 2015, 02:03:49 pm »
Ти нали имаш брат, който е създал семейство, гледа си жената и децата- на него не му пречат вашите родители такива, каквито са били, нали? То идеално няма никъде, ако всички разсъждаваха по твоя начин, човечеството ще се затрие, а Господ е заръчал да се множим, колкото са звездичките в небето   :29:

не, моя брат си има родители - отгледан е от тях (в един момент маман ги е напуснала, но е продължила да се интересува от брат ми) - разликата между него и мен е много голяма.

ако става въпрос за Господ, той не разрешава раждане на деца без брак - поне така се казва.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #730 -: Юли 29, 2015, 02:22:43 pm »
не, моя брат си има родители - отгледан е от тях (в един момент маман ги е напуснала, но е продължила да се интересува от брат ми) - разликата между него и мен е много голяма.
Каквото и да се е било- било е, човек трябва да гледа напред, това, че си имала нещастно детство, не трябва да те спира да имаш щастливо бъдеще и да отхвърляш продължението на рода..
Ами то сигурно никога никъде няма- дори да са идеалната двойка, направили с любов деца и дом, мине някой ураган или земетръс и дотам, или пък родителите загинат в катастрофа и децата пак сами, и какво- да не се женят един ден и да не създават свои деца ли?? При теб Луната У1 в козирог е опозиция на Юпитер, естествения сигнификатор на брака, драснато ти е да нямаш потребност от брак, а от реализация в кариерата, но въпреки това със Слънцето в 4д на ИЦ ще блестиш повече в домашна среда, изявите ти ще са свързани с дом, недвижима собственост, семейство- отърси се от старите модели, така все едно живееш на майка си живота, заживей твоя!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #731 -: Юли 29, 2015, 02:29:58 pm »
По синастрията между М. и А.

Без да са посочени градусите на планетите ми е трудно да анализирам, но и от това, което виждам, бих казала, че не виждам кой знае какви предпоставки за брак.

И без да се ангажирам с морални оценки, бих добавила, че в картата на М. има указания за подобни "филми", дори цели "сериали". От една страна - Луна в Близнаци в опозиция с Нептун, от друга страна - съвпад Венера, Плутон и СЛВ във Везни /има ли точен тригон с Луната?/. Дори ако изпитва трайни и истински чувства към А. и си прави илюзии за евентуално бъдещо семейно съжителство, не бих я нарекла "жертва". В положението си на "втора цигулка" тя упражнява определена власт. Разбира се, не бих могла да твърдя със сигурност, че това се прави съвсем осъзнато и целенасочено. И както се изказаха по-горе, тази връзка не й е дадена случайно, а е важен кармичен урок в отношенията.

Между другото, познавам друга жена с подобна конфигурация - съвпад на Венера, Марс и Плутон във Везни, а във ведическата карта Венера и Марс са в един знак с Раху. В продължение на 10 години го играе "тайна любовница" на женен мъж, който има семейство и деца в друг град. Освен ако вече не е излязла от филма и не се е разделила с него. За мен лично това е загуба на ценно време - времето, през което би могла да привлечеш друг, необременен със семейни връзки мъж.

И ми се струва, че някои сходни планетни позиции в картите на М. и А., макар и да са им гарантирали продължителна тайна връзка, не биха били достатъчни той да предприеме толкова сериозна крачка и да пожелае да създаде ново семейство с друга жена. Не мога добре да видя наталната карта на А., а в случая и тя е важна. Него просто може да го устройва такъв начин на живот, т.е. отношенията му с М. да са във "висящо" положение - хем да държи вратичката отворена и да подхранва някакви очаквания, хем да си намира оправдания и да не заявява открито позицията си. А един силно обичащ мъж, ако отношенията с любовницата сериозно се задълбочат, при определени обстоятелства би бил склонен дори да изостави семейството си. Не казвам, че такава постъпка би била достойна. В повечето случаи обаче схемата е друга - устройва го да стои при жената, да търси свежа тръпка и разнообразие при любовницата, пред нея да поплюва досадната си съпруга, но да не прави нищо, за да промени ситуацията.

А при М. съвпадът Венера/Плутон/СЛВ е на Асцендента, така ли да разбирам? Тогава темата е още по-подчертана и стои на фокус. И този съвпад не е в 7 дом, за да кажем, че се въвлича в такива отношения несъзнателно. В първи дом се упражнява съвсем съзнателно влияние върху противоположния пол. Не е като да няма магнетизъм и да не може да привлече друг, свободен мъж. Просто е инвестирала много енергия в отношенията си с А., не само време.


« Последна редакция: Юли 29, 2015, 02:37:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #732 -: Юли 29, 2015, 03:11:14 pm »
Това е нейната карта.

Благодаря ви много!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #733 -: Юли 29, 2015, 03:32:17 pm »
Предполагам, че Гаури вече й е разгледала картата по ведическата система, аз почти нямам какво да добавя.

Но моят прочит на картата е пречупен през опита и светогледа на жена, която подсъзнателно не брани семейството си от външни натрапници /нито аз съм била натрапник в чуждо семейство/.

Ако искаш, прати ми нейните рождени данни на лично съобщение - искам да видя една производна карта, която показва какъв е потенциалът за брак и партньорство. Евентуално и от там да изкопчим някаква информация.

М. има ли вече зад гърба си един прекъснат брак или досега не се е омъжвала и се надява с А. най-сетне да създаде семейство?

И във ведическата карта са заложени трудности в тази насока. А иначе бих казала, че вътрешно тя е ориентирана към търсене на половинка, към партньорство, но също така е заложено да срещне разочарования в тази сфера. Сякаш все търси нещо и не успява да го намери... А не бих казала, че й липсва чар и магнетизъм. Може би просто е срещнала А. в момент, който е предполагал по-дълбоки и трайни последици след взетото тогава решение.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #734 -: Юли 29, 2015, 03:46:24 pm »

И във ведическата карта са заложени трудности в тази насока. А иначе бих казала, че вътрешно тя е ориентирана към търсене на половинка, към партньорство, но също така е заложено да срещне разочарования в тази сфера. Сякаш все търси нещо и не успява да го намери... А не бих казала, че й липсва чар и магнетизъм. Може би просто е срещнала А. в момент, който е предполагал по-дълбоки и трайни последици след взетото тогава решение.

Да допълня Лили с тълкувание на други инструменти в картата - ЮЛв е в 7 дом, а в 1 дом е съвпада Плутон, СЛВ, Венера. Тя наистина търси партньорствата, но целта в този живот е да започне сама да се бори и действа, да бъде единица в обществото, а не част от нещо. И когато успее (а тя трябва да успее по-бързо от нормалното заради съвпада на Плутон със СЛВ) да го направи, ще създаде успешна връзка.

Предстоят й два важни транзита в тази област - Уран при края на ретрото ще спре върху ЮЛВ и ще стане промяна в нейната нагласа, на база нейни ценности и ще повлияе на любовта. Другият транзит е Плутон през 4 дом - определено тук ще стане трансформация - ще се наложи сама да открие вътрешната си емоционална сигурност. А, сега виждам и тр Нептун през 5 дом :) - ето откъде й идват романтиките - е, сега при ретрото ще се поосъзнае.

Мисля, че ще се справи девойката  :08:
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 03:52:48 pm от Happy58 »