Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83165 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #150 -: Февруари 18, 2017, 01:12:51 am »
Нептун само усилва, онова, което носи Венера в Овен, даже и да не е ретроградна. Процентно, тук във форума, Венера в кой знак води -в Овен, нали? Прочети споделеното от всички дами с Венера в Овен и без Нептун...Много е интересна Венера в Овен в женска карта, аз с всеки изминал ден откривам още и още изненади по проявите й както от лично преживяно, така и от споделено и тук, и в реала.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #151 -: Февруари 18, 2017, 01:22:39 am »
 :d030:
Нептун само усилва, онова, което носи Венера в Овен, даже и да не е ретроградна. Процентно, тук във форума, Венера в кой знак води -в Овен, нали? Прочети споделеното от всички дами с Венера в Овен и без Нептун...Много е интересна Венера в Овен в женска карта, аз с всеки изминал ден откривам още и още изненади по проявите й както от лично преживяно, така и от споделено и тук, и в реала.  :)

Аз...си падам само по статистики и събития :) Трудни връзки, защото водят битки, нямат въоръжение (щото не са марс), ама не го знаят или признават. И да-все бързат (избързват)
Но твоята е специална, заради сатурн, заради силен управител, заради фаза, но слаб дом, извън секта, ретро-изобщо-иска си наблюдение за достигане на равновесие

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #152 -: Февруари 18, 2017, 01:42:28 am »
Папи, смея се с глас-така е.  :72:

Венера в 5-ти се чувства ок; да, Марс добре се справя по предназначение, което не е в плюс за нея; защо да не е в секта при мен Венера, под хоризонта е, Сатурн хайз ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #153 -: Февруари 18, 2017, 07:34:47 am »
Виж тук - допълнителните съображения за секта, това имам предвид

Наскоро в някоя от темите видях такава грешчица

Нощните планети в нощна карта трябва да са над хоризонта, дневните-под; и обратно
При теб: сатурн е при слънцето, което е ок, но луна, венера и марс трябва да са от другата страна

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #154 -: Февруари 18, 2017, 11:54:38 am »
Папи, благодаря ти.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #155 -: Февруари 18, 2017, 01:37:41 pm »
Рени, на мен си ми свръх женствена, като излъчване. С изумление чета споделеното тук. Чудя се защо - заради Нептуновото Слънце ли? На негова територия Венера екзалтира. По сидерал тя в Риби ли попада?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #156 -: Февруари 18, 2017, 01:38:51 pm »
Планета в един знак може да има много лица, в зависимост от фазата и от някои нюанси във ведическата карта.

Тук конкретно говорим за ретроградна Венера, познавам още трима човека с ретро Венера в лъчите на Слънцето. Единият ми беше шеф, но другите двама са ми близки и имам преки наблюдения.

По мои наблюдения на родените с ретро Венера все някой от обкръжението, било то родител, приятели или цял колектив /Венера отговаря и за социализацията/, се опитва да им внуши, че нещо не им е тамън, че са бъгнати, че не "струват" колкото другите. Впоследствие това рефлектира и върху начина, по който нативът се свързва с хората, с обкръжаващата го среда.

Имам приятелка с ретро Венера на един градус от Слънцето /невидима/, на нея това ѝ се вменява от съпруга, макар че в семейството си е била единствено и обичано дете, расла е в читаво семейство без изразени борби и конфликти между родителите. И когато заживя на партньорски начала с мъж, се сблъска с много сериозни проблеми и дилеми. Невидима Венера понякога дава силна вътрешна неудовлетвореност, независимо какви маски носи нативът пред хората. И често се разпознава по напъните да демонстрира щастие и задоволство, спокоен, уреден и хармоничен живот. Дава и харизма, все пак говорим за съвпад със Слънцето или много близка позиция. Невидима Венера е по-чувствителна към чужди венериански качества и изяви, това се усеща, чете се между редовете.

Рени, като малка или в пубертета била ли си често обект на неоснователна, несправедлива критика?

Има хора, които сякаш привличат повече негативни оценки и коментари, а за положителните им качества "публиката" мълчи и остава сляпа. Никой човек не е само добър и не е само лош. Но според мен Венера в голяма степен оцветява лещите, през които другите ни гледат. Ако не се вместваш в рамката на "адекватната социализация", не споделяш демонстративно ценностите, пристрастията, маниера и възгледите на преобладаващото мнозинство, автоматично се превръщаш в "черната овца". Дори ако превъзхождаш в пъти с някои личностни качества. Те ще останат невидими, но ще ти се навира под носа всеки твой малък недостатък. От хора, които имат не по-малко, а може би дори повече недостатъци. Това също е начин за самоутвърждаване, често се случва на гърба на късметлиите с ретро Венера.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #157 -: Февруари 18, 2017, 01:42:03 pm »
ММ нали и той  е с такава Венера - всичко възприема, като критика. Примерно - гледам някоя кола, която ми грабва погледа и коментирам колко ми харесва - той не го възприема, че тази кола просто ми харесва, а като критика - защо не ми е купил такава кола?!?!? При все, че нямам нагласа или очаквания някой нещо да ми купува - философията ми е, че ако искам нещо - да си намеря начин да си го купя.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #158 -: Февруари 18, 2017, 01:52:26 pm »
ММ нали и той  е с такава Венера - всичко възприема, като критика.

Не се знае към него как са се отнасяли в миналото. По мои наблюдения хората с ретро Венера в пъти по-често стават обект на критика. В един момент се изграждат психологически защити, които се превръщат в бариери. Но благодарение на повишен критикарски заряд, насочен към тях, като компенсация могат да развият силен стремеж към перфекционизъм в някоя сфера. Зависи за какво са били най-силно критикувани и какво най-малко се е оценявало у тях. Много често се случва да те критикуват за нещо, в което си наистина добър. А ако не полагаш кой знае какви усилия, просто минава.

Сетих се за едно бивше гадже, с ретро Венера в Скорпион в лъчите на Слънцето, съвпад с Уран, близо до долна кулминация. На младини си го спомням лишен от какъвто и да било вкус, естетичен усет /никога не съм му го казвала/. Впоследствие създава бизнес, свързан с графичен и уеб дизайн. Видях го десет години по-късно след раздялата, не можах да го позная – невероятен стил, нищо излишно, като от модно мъжко списание. Дефектът се превръща в ефект.

Личен пример. От първи клас имах ужасен почерк, няколко пъти съвсем целенасочено съм го променяла и си остана грозен и нечетлив. Така и не се научих правилно да хващам химикала, а ме удряха през ръцете. И с този "дефект" в ръцете като малка рисувах прекрасно. Сега работата ми е свързана със словото и се оказа поприще, където наистина ме бива. И никой не ти гледа грозния почерк, технологиите много напреднаха.



« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 02:06:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #159 -: Февруари 18, 2017, 02:12:30 pm »
Той е по-малкото дете в семейството, живял е с баба, дядо, кака ... и до колкото зная много е глезен, много внимание му е обръщано, отклик на капризи. Не са го натискали да учи и т.н. да са имали свръх очаквания към него. Така поне е казвал, стига да не го е срам да сподели друго. Но ще се ослушам пак :)  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #160 -: Февруари 18, 2017, 02:20:50 pm »
И моята приятелка с невидима ретро Венера на пръв поглед е обичано и глезено дете, доколкото са позволявали възможностите на скромното ѝ семейство. Не ми е споделяла за свръхкритично отношение, но майката имаше по-високи очаквания за нея и впоследствие се разочарова от избора на дъщерята. Нейният случай по-скоро ми прилича на "провал напук" на усилията и очакванията на родителите. Вместо да бъде стимулирана, мотивирана за постижения, получава се точно обратното. А може би просто пътят ѝ е бил такъв. Докато при мен спънките, незачитането и липсата на каквато и да било подкрепа са изиграли ключова роля, изградили са ме. При мен свръхкритиката обичайно идва от женска страна, критика от мъже е имало в пъти по-рядко и само ако са ми близки /и обикновено също имат "бъгната" Венера/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #161 -: Февруари 18, 2017, 03:26:53 pm »
Щото всеки те оценява според собствените си възможности или невъзможности да го направи.

В повечето случаи е така, оттам идва и усещането, че оставаме неоценени. Има неща, които "аудиторията" или не може, или не е готова да смели, да разбере. Или не ги "сервираш" по правилния начин. Това не намалява стойността им, а просто е знак за това, че не ги пласираш /излъчваш като качества/ на правилното място и сред правилните хора. И като цяло в живота има много условности, за да бъдеш оценен. Всеки човек има сбор от положителни качества, но ако е попаднал в среда, в която те не се котират, а се цени друго, няма да се чувства в свои води. И все ще му дирят кусури.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #162 -: Февруари 18, 2017, 03:45:00 pm »
Лили, забележки са ми правили много и у дома, и навън, вероятно защото бях някак извън контрола на "трябва " и някак недодялана, но не й да съм била обект на неоснователна критика- аз от малка си имам изразени позиция  и убеждения и си ги защитавам, тогава разбира се е било съвсем по детски. Спомням си, в училище, просто ставах в час и заявявах , че ми е скучно, защото това го знам, но не  че съм го (на)учила или пък че съответната учебна материя не я разбирам или не ми е интересна, затова няма да я уча. Майка ми беше силно амбициозна към мен, но  ме надъхваше да  съм "първа", да "мога", да търся причини да се "справям" и критиката й е била по-скоро градивна, сваляше ме към реалността и да бъда откровена, с риск и това да не ми носи винаги активи. Може би АСЦ ми Стрелец, Нептун там, не съзира критично(то) отношение на другите към мен и да си живея в някаква илюзия,  а пък огнено-кардиналната доминанта в картата ми- да  съм заета предимно със собствената си особа. Не им е минавало през главата какво си мислят и мъжете, и жените за мен като жена, но като за личност - о, да! Аз се идентифицирам  с това, което правя -Марс в 1-ви дом, диспозитор на Венера и ревнувам, ако не съм забелязана или оценена за това. Забележки съм получавала, но критики и то неоснователни -не. Не знам, може би другите да не смеят да ме критикуват, явно изглеждам много убедително и компетентна- ха, ха. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #163 -: Февруари 18, 2017, 03:56:05 pm »
Рени, на мен си ми свръх женствена, като излъчване. С изумление чета споделеното тук. Чудя се защо - заради Нептуновото Слънце ли? На негова територия Венера екзалтира. По сидерал тя в Риби ли попада?

Алена, аз затова споделих, че външността ми, излъчването лъжат за онова, което се случва отвътре и съм като в капан. Снимка, фотография не  винаги могат да уловят  темперамента на човек. При мен у АСЦ е в знак на Венера, което още веднъж подчертава нейната важност в картата ми. И по сидерал Венера е в Овен при мен. Имам  и Нептун на АСЦ, от там  тази мекота, женственост ти е направила впечатление- аз нямам мъжко, агресивно, остро излъчване, ако така си ме прочела, просто съм импулсивна, експресивна и често  по детски наивна, а това не никак женско.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #164 -: Февруари 18, 2017, 04:10:01 pm »
Въпросът е да излъчваш сила и увереност, пък какво знаеш и какво можеш вече е "производна" в очите на обществото. Повечето гледат опаковката, външното. Ако многото си знания и качества не можеш адекватно да ги "опаковаш", все ще те мислят за дилетант или недостатъчно справящ се. Но човек да излъчва огромна самоувереност, зад която се крие липса на реални способности, също не върши работа, освен ако няма уникалния късмет все да попада на топли местенца, където привидното външно с липса на качествено вътрешно съдържание безпроблемно минава. В един момент обаче, ако се яви ситуация, която предполага предизвикателство към реалните ни качества, всички маски падат. Затова има и т.нар. "скрити лимонки", дето все остават незабелязани, кротуват си в ъгъла, а като дойде някоя по-предизвикателна или критична ситуация, реагират по-адекватно от привидно успяващите и от тези, които постоянно търсят да получават одобрение.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui