Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83143 пъти)

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #285 -: Март 14, 2017, 01:02:57 pm »
...защото ( не знам дали е за жалост) само по ретро Венера явно се сещаме за Венериното у нас  или може би има някаква носталагия по "изгубената " женственост ?!?  ;)

Когато Венера е ретроградна всички ценности са обърнати навътре.
Колко е точно "носталагия по "изгубената " женственост ?!?"

Това май и при "мъжете" се отнася. :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #286 -: Март 14, 2017, 01:40:34 pm »
Когато Венера е ретроградна всички ценности са обърнати навътре.


Ха, ха- "аз съм си ценна за себе си, а пък това, че света не ме оценява-това колко (ми) струва ? " Това е ретро Венера- "Спящата красавица и Философският камък"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #287 -: Март 14, 2017, 09:05:14 pm »
Ами все за нещо полезно трябва да се ползва ретро венетата -чак тънка линия не, ама да премахна част от несправедливо  ;D натрупаното от цигареният стоп, по- скоро да започна успешно завръщане към собствените си гащи и себе си  :012: От утре ще пробвам колкото и да ми е неприятно и да съм вечно гладна .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #288 -: Март 14, 2017, 09:20:48 pm »
Ами все за нещо полезно трябва да се ползва ретро венетата

Може да я ползваш като Марс...)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #289 -: Март 14, 2017, 09:30:43 pm »
Може да я ползваш като Марс...)))

Особено в Овен. Там тя и без това не си поплюва много  ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #290 -: Март 14, 2017, 11:35:58 pm »
овчата ретро Венера нали ми доближава Луната- ударих го на чревоугодие - спретнах си преди малко тава бисквитена торта, една тенджера мляко с ориз и сбогом тънка линия  :cheer:

това не ти ли идва и само по пълнолуние - и без ретро-Венерин съвпад?
Аз съм така по време и малко след пълното Лудие.

А отделно Юпи се мотка и още доста ще квадратира Asc - ела гледай какво наобикаляне пада на хладилника и на шкафа "с вълшебства" вечер... ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #291 -: Март 15, 2017, 09:47:35 am »
Ребека, вЕрно ти ще излезеш най-рибка от Рибките, лесно се закачаш на въдичката.  ;)
Това ми припомни, че тези дни шаранково-златните ти люспички са се увеличили с още една. Пожелавам ти, да ти е плавателно-увлекателна новата рождена година и да се радваш на нова дружина. Усмихнат празник !  :38:  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #292 -: Март 15, 2017, 11:19:13 am »
Благодаря, Рени ! Добре, че не съм разбрала в каква мрежа съм се оплела ,но аз ще работя за красив ум с Мерк и Венета ву наталния  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #293 -: Март 15, 2017, 06:49:32 pm »
За сефте се отпуших и аз на тема онлайн пазаруване. Предизвикателство към ретро Венера. И да вземат да объркат адреса, като по меркуриево ретроградие.  ;D

Поръчката е тематична, венериански глезотийки с анти-ейдж ефект. Изгодна прИмоция. Да видим дали ефектът ще е анти-ейдж или за сваляне на кожа.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #294 -: Март 15, 2017, 07:35:20 pm »
Онзи ден като изгоря захранващия адаптер на лаптопчето ми пратиха новия в друг офис на еконт и определено от няколко дни наблюдавам мощен ефект на развален телефон сред хората, та все едно си е ретро. Аз не съм спирала с онлайн поръчките венерини, ама сега на ретро венета може и да се излекувам малко -не ми е интересно, зяпам по навик. Иначе днес съм с лек калоричен дифицит и съм малко крива ,гладна и зла  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #295 -: Март 15, 2017, 08:08:43 pm »
Аз пък днес бях на фризьор и не съм доволна. Нито от резултата, нито от сумата, която платих за него.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #296 -: Март 15, 2017, 09:36:23 pm »
Аз пък днес бях на фризьор и не съм доволна. Нито от резултата, нито от сумата, която платих за него.
днес по кое време си била на фризьор, че да видим Луната


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #297 -: Март 15, 2017, 09:43:08 pm »
Вероятно някъде към края на Везни е била Луната. В опозиция с натална Венера, затова ли?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #298 -: Март 15, 2017, 10:33:31 pm »
Последно се подстригах на Луна в Лъв тригон Венера, нищо по-различно от обичайно, само крайщата, но косата ми е много хубава, нямам нужда от никакви допълнителни процедури, като изляза от банята, само заглаждам бебешките коси със сешоара. Предният път ходих на фризьор на Луна в Скорпион, косата ми беше смачката и безформена, не можех да я понасям и ходех все вързана, като махнех ластика половината оставаше върху него.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #299 -: Март 15, 2017, 10:39:20 pm »
БОЖЕСТВЕНАТА ФАЗА НА ВЕНЕРА ПО ВРЕМЕ НА ПРОЛЕТНОТО РАВНОДЕНСТВИЕ (20-26.03): В древни време, Езотеричните школи са изучавали изключително задълбочено движението на Венера. Това е така, защото тя е Космическото проявление на Любовта и всичко красиво и благородно в човешкия живот. Нейният стандартен цикъл преминава през три основни състояния: Вечерница, носеща името в древни времена Афродита; Невидима Венера, носеща името Персефона; Зорница, носеща името Атина Палада.

Обикновено Венера преминава от фаза на Вечерница в невидима фаза и след това се появява като Зорница. Поради тази причина повечето хора са мислили, че Вечерницата и Зорницата са две различни планети на небето.

Обаче, свръхразвитите в Астрологическо отношение култури – Шумерската и Египетската са знаели, че това са две различни фази на една и съща планета. Това знание те са постигнали чрез една специална фаза на Венера, която се случва много рядко и която показва истината по темата. Това е т.нар. Божествена фаза на Венера, която в един ден тя се вижда на залез като Вечерница и после на следващия ден, без да влиза в невидимата фаза (символ на смъртта и слизането на Любовта в подземното царство), тя моментално се появява като Зорница. Това е перфектен космически момент, когато самият Космос изразява свещената Христова идея: Божията Любов побеждава смъртта и възкръсва!

Това Велико астрологично знание е предадено на Питагор от халдейските астролози и той го пренася в Антична Европа. То се е запазило в културния символ и скулптура на Атина Палада, държаща в ръка Богинята Нике – символ на победата на Мъдростта и Любовта в човешкия свят.
Ф.Филипов

"Всеки от нас е роден в рамките на един цикъл на Венера, представляващ един от петте лъча образуващи пентаграма , който тя описва в небето при появата си като Зорница. В нашата епоха възможните моменти когато това би могло да се случи е когато Венера е била ретроградна и в долен съвпад със Слънцето и се появява като Зорница тропически в Овен, сидерично в Риби преди раждането. 13.04.1953 - 12.11.1954
11.04.1961 -11.11.1962
08.04.1969 - 07.11.1970
06.04.1977 - 05.11.1978
04.04.1985 - 05.11.1986
01.04.1993 - 01.11.1994
30.03.2001 - 31.10.2002"

Elena Astronews

https://www.facebook.com/filipfilipov.astrolog?fref=ts
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“