Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 83211 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #315 -: Март 17, 2017, 09:02:08 pm »
В друга тема опряхме пак до 8-годишния цикъл на Венера, за който сме писали и преди, бях пресметнала 5-те съвпада на ретро Венера със Слънце за периода, дори го бях съединила в пентаграм у дома на листче, което не открих, та сега отново пресметнах. И така:
Начало на цикъла - 6 юни 2012г на 15*44' близнаци
следващ съвпад       - 11 януари 2014г. 21* козирог
после съвпад има на 15 август 2015г на 22* лъв
следва настоящия - 25 март 2017г на 4* 57' овен
последен за цикъла- 26 октомври 2018г на 3* скорпион

Новият следващ цикъл започва на 3 юни 2020г на 13*21 близнаци
« Последна редакция: Март 17, 2017, 11:35:12 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #316 -: Март 17, 2017, 10:20:46 pm »
Има някои технически грешки (не се заяждам  :-* ) - ето тук можеш да видиш точните дата, час и градуси - както за долен, така и за горен съвпад :) http://www.aastl.net/FindYourVenusStarPoint.pdf
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #317 -: Март 17, 2017, 10:43:27 pm »
Алена, осем годишният цикъл се оформя от пет съвпада на РЕТРОГРАДНА Венера със Слънце, разположени на 72* помежду си, като се съединят линиите между тях се образува пентаграм.
Датите и градусите, които съм посочила, фигурират в списъка от твоята препратка, където са посочени и съвпадите на директна Венера със Слънце, отстрани се вижда буквичката "D"

Има разминаване в началната дата на настоящия цикъл, но задай датата и часа- универсално време, дадени в списъка, за да разбереш, че не са в съвпад, такъв има едва на 6-ти юни в 1ч. GMT

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #318 -: Март 17, 2017, 11:20:08 pm »
В годините имах предвид, не в градусите. Например - новият следващ не е през 2022г, а през 2020г. Настоящият не е в 2917 а в 2017г - не е някаква голяма болка  :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #319 -: Март 17, 2017, 11:39:43 pm »
В годините имах предвид, не в градусите. Например - новият следващ не е през 2022г, а през 2020г. Настоящият не е в 2917 а в 2017г - не е някаква голяма болка  :)
грешно съм преписала от листчето, понеже непосредствено под 3 юни 2010 съм записала следващата дата 9 януари 2022, а деветката вместо нула си е чисто техническа грешка.
Преди няколко месеца в банков документ написах, че сме 20016г  :012: :012: :012:

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #320 -: Март 18, 2017, 04:47:53 pm »
Отчитам още едно събитие по ретро Венера - бившите ми шефове, които септември ме съкратиха внезапно, сега искат да се връщам, като ми предлагат много по-добра заплата. Та, разбраха всъщност каква работа съм вършила. Ама късно.
Non est ad astra mollis e terris via!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #321 -: Март 19, 2017, 12:14:51 pm »
По ретро Венера разчиствам дрехи и козметика. Понеже отслабнах много, вече и част от старите дрехи ми стават. Много хубаво чувство...  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #322 -: Март 19, 2017, 01:16:37 pm »
Понеже отслабнах много
Как?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #323 -: Март 19, 2017, 01:20:32 pm »
През последната година и аз отслабнах. В общи линии, зимата изкарах с 3 рокли и 2 чифта дънки. Вчера, на РД, си накупих 4 чифта нови дънки, панталон, 2 ризи и 1 рокля. От намаления ;) Харесвам си покупките, нищо, че още съхнат. Дано стават и за носене след 15 април  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #324 -: Март 19, 2017, 01:32:01 pm »
Как?

С разделно хранене и спорт.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #325 -: Март 20, 2017, 03:19:01 pm »
Една приятелка реши да стартира собствен почистващ бизнес по ретро Венера. След увещания от страна на мъжа, който е прибрала за отглеждане и изхранване. Вложи пари в скъпа почистваща техника, не помисли как ще я развозват от единия край на града до другия. Засега единствената алтернатива е градският транспорт. Времето минава, още стоят без работа и чакат някой заможен познат да им се обади, та да отидат да му чистят. Но аз акъли на всезнайковци нямам намерение да давам. Пред жената не стоеше въпрос да си търси работа и допълнителни източници на доход, преди да се "залюби" с тоя. Да видим докъде ще го докарат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #326 -: Март 20, 2017, 04:46:39 pm »
Че тази почистваща техника да не би да е по Венера?
Самата ти се похвали, че не е имало проблем да си закупиш продукти точно по Венера  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #327 -: Март 20, 2017, 04:55:14 pm »
Техниката не е, но все пак е вложение на пари. При това, както се споделя, парите са все в недостиг. И вложението е с цел бъдеща печалба, да има възвръщаемост. Мен повече идеята за перспективността на бизнеса ме вълнува, отколкото за закупената техника.

А с козметичните продукти наистина нямаше проблем, но аз си вземам качествени неща. Притеснявах се само да няма уловка със срока на годност. Останах толкова доволна, че си поръчах от тях втора партида кремове и маски, днес пристигнаха. Само за момент слънцезащитният крем ме усъмни – нямаше найлонова опаковка върху кутията и помпеният механизъм беше леко разхлабен, а по принцип при нов продукт трябва да се понатисне и завърти. И ми мина през ума да не са го ползвали за мостра, в тази държава всичко могат да ти пробутат. Но продуктите уж идват от склад, а не от витрина на магазин. Не би следвало да има такива цигании, от голяма софийска компания поръчвам.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #328 -: Март 20, 2017, 06:27:23 pm »
Но продуктите уж идват от склад, а не от витрина на магазин. Не би следвало да има такива цигании, от голяма софийска компания поръчвам.
Нищо не може да ме учуди на тази територия, преди години моя колежка си беше закупила шампоан и балсам на нивеа, директно от склад в града, основен дистрибутор на марката; получи пърхут и сърбеж, а преди това като е позлвала същия е била много доволна, оказа се, че в склада са разменили съдържанието на опаковката- взели са шампоана за себе си и са сипали в шишето веро, от най-евтиното, че дори го разредили с вода. Нейният мъж по това време беше шеф на градско управление на мвр, онези в склада ги глобиха и изхвърлиха от фирмата, а от фирмата обезщитиха колежката ми с продукти (оригинални).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #329 -: Март 20, 2017, 06:34:30 pm »
Нас тука ни имат за втора ръка хора. Вече се знае, че за страните от бившия соц. блок се изпраща по-некачествена продукция на иначе известни и добри марки. А и тук още не са се научили да правят бизнес и търговия, принципът е "ден година храни".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui